Skocz do zawartości

Janox

Rejestracja: 22 mar 2015
OFFLINE Ostatnio: 24 sty 2016 11:36
-----

Moje posty

W temacie: Montaż czujników parkowania

13 styczeń 2016 - 21:39

ArKos, bardziej chodziło mi o umieszczenie osprzętu fabrycznie montowanego, czyli gdzie głośniczek montuje GM i gdzie podłącza centralkę. Na razie bez grzebania w aucie przypuszczam że podsufitka i moduł w okolicy tylnego nadkola.

Adam jeśli chodzi o kamerkę jak sam widzisz jestem zwolennikiem fabrycznego osprzętu i zawsze co dokładam to raczej tak jak w oryginale, nie mam doświadczenia w takich kamerkach, nie wyobrażam sobie żeby to pokazywała w miarę czytelny obraz w nocy, chyba że kupujesz sprzęt za kupę kasy, trudno mi cokolwiek powiedzieć , trzeba by było taki zakup przemyśleć.


W temacie: Montaż czujników parkowania

12 styczeń 2016 - 21:50

Witam. Wracając do tematu systemu PDC chciałbym zapytać, w którym miejscu montowany jest moduł systemu oraz sygnał dźwiękowy , czy głośniczek jest  w podsufitce ? Z góry dziękuję za ewentualną podpowiedź.


W temacie: Montaż czujników parkowania

25 marzec 2015 - 20:22

Dzięki ArKos za tak wyczerpującą odpowiedź a za razem pomoc, czyli tak jak przypuszczałem każdy model, ma soft wgrywany już w fabryce. Czyli ewentualnie został by montaż czujników w stylu Valeo, ale czy one są aż taką rewelacją, trudno powiedzieć, popytam  znajomych albo po prostu odpuszczę sobie ten gadżet.


W temacie: Montaż czujników parkowania

23 marzec 2015 - 21:00

Dziękuję za odpowiedź.Wygląda na to że producenci przechodzą samych siebie, jeśli nie można dodać modułu do głównego sterownika to chyba nie piszą osobnego softu dla każdego modelu z określonym wyposażeniem, zachodziło by to na lekką anomalię. Jeśli będę miał jakieś jeszcze info na ten temat podzielę się wiadomościami, w mojej astrze G która wyjechała z salonu golutka, dokładane było prawie wszystko, el.szyby, cen.zamek, halogeny , el.lusterka a nawet klima i sterowanie z kierownicą , wszystko hulało 10 lat bez zająknięcia, a tu Opel teraz takie niespodzianki szykuje.