Skocz do zawartości

mathis99

Rejestracja: 30 sie 2015
OFFLINE Ostatnio: 22 gru 2017 21:16
-----

Moje posty

W temacie: Nie działa parktronik

18 październik 2017 - 11:57

A kierunkowskazy przednie działają? Może wypięła się główna wiązka w przednim zderzaku - jej odłączenie powoduje że nie działa cały zestaw czujników parkowania.


W temacie: Delikatny zgrzyt po wrzuceniu 2 biegu

14 sierpień 2017 - 00:40

Tak jak opisałem wcześniej jest to dźwięk podobny do początkowego odczytu płyty CD w starym napędzie. Puknięciem tego bym nie nazwał - dźwięk dość nietypowy, taki trochę stłumiony. Wydaje mi się że tak jak pisał rafalgrzegorz może to być właśnie ten ABS. Dźwięk pojawia się zawsze przy pierwszym ruszaniu i zawsze przy 20km/h. Mam też Opla Insignię (też skrzynia M32) i tam taki dźwięk się nie pojawia, dlatego sądziłem że może coś dzieje się niedobrego. Najwyraźniej ten typ tak ma.


W temacie: Dywaniki welurowe

08 sierpień 2017 - 16:06

Odkopię temat, ale tylko w celu odpowiedzi na postawione w pierwszym poście pytanie, bo być może ktoś też chciałby sobie włożyć dywaniki z Insigni do Astry. Niestety dywaniki nie pasują - są za duże - zwłaszcza na szerokość. I faktycznie te w Astrze są zdecydowanie cieńsze - trochę słabiej wykonane.


W temacie: Delikatny zgrzyt po wrzuceniu 2 biegu

08 sierpień 2017 - 15:54

Ja u siebie jeszcze problemu nie rozwiązałem, ale muszę zrobić mały update w temacie bo trochę źle oceniłem moment w których ten zgrzyt występuje.

Myślałem że może on mieć coś wspólnego z wrzucaniem 2-giego biegu, ale okazuje się że po prostu gdy po uruchomieniu silnika ruszę i osiągnę dokładnie 20km/h to pojawia się ten dźwięk. I nie ma znaczenia czy prędkość zrobię na 1-szym czy drugim biegu. Na ogół zanim osiągnę te 20km/h to już mam dawno "dwójkę" wbitą, dlatego myślałem że to ma coś wspólnego z drugim biegiem.

 

Znalazłem też przed chwilą informację w sieci, że w Astrach H występowało podobne zjawisko, i że może to być związane z systemem ABS lub nagrzewnicą. Ale czy to prawda?

 

Też tak w kwestii doprecyzowania tego dźwięku, bo wcześniej wydaje mi się że nie do końca dokładnie go opisałem. To nie jest taki typowy zgrzyt jak np. przy źle wrzuconym biegu. Jest zdecydowanie wytłumiony, delikatniejszy - trzeba się trochę wsłuchać żeby go usłyszeć. Na jednym z forów jeden z internautów dość dobrze określił go jako podobny do tego który występował w starych odtwarzaczach CD, które zanim odczytały płytę tak charakterystycznie zawerkotały. 


W temacie: Kierownica - przyciski multimedialne

07 sierpień 2017 - 00:59

Dzięki za pomoc :)