Skocz do zawartości

mathis99

Rejestracja: 30 sie 2015
OFFLINE Ostatnio: 11 kwi 2018 11:17
-----

Moje tematy

Kierownica - przyciski multimedialne

06 sierpień 2017 - 19:10

Witam,

 

Wymieniłem sobie wczoraj kierownicę w Astrze J. Ponieważ wcześniej miałem kierownicę bez przycisków multimedialnych, wymianie podlegała też taśma. Niestety przyciski w kierownicy nie działają. Podświetlają się, ale radio nie reaguje na żaden z nich. Moje pytanie jest następujące: Czy w Astrze J / Insigni i generalnie w Oplach z tej generacji przy wymianie na kierownicę multifunkcyjną potrzebne jest jakieś programowanie radia pod te przyciski? A może coś jeszcze jest potrzebne?


Delikatny zgrzyt po wrzuceniu 2 biegu

09 grudzień 2016 - 00:32

Witam,

 

Nieubłaganie nadeszła zima - a z nią dziwne zjawisko w mojej Astrze :) Raczej nic poważnego, ale lepiej dmuchać na zimne (w tej sytuacji dosłownie :D ). Otóż zauważyłem że mniej więcej od miesiąca, gdy rozpoczynam jazdę, po pierwszym wrzuceniu biegu 2 jest takie niemal niesłyszalne zgrzytnięcie odczuwalne pod siedzeniem kierowcy. Następuje ono tylko raz i tylko przy wrzuceniu 2-ego biegu. Gdy choćby po krótkiej trasie (nawet krótszej niż 1km) zgaszę auto i rozpocznę jazdę na nowo - zjawisko już nie występuje. Samochód ma nowe sprzęgło i dwumas, także tutaj nie doszukiwałbym się przyczyny tego zgrzytu. Czy może to być objaw wyeksploatowanego już oleju w skrzyni który po prostu już przy niższych temperaturach otoczenia ma słabe smarowanie w początkowej fazie pracy? A może coś innego jest przyczyną?


Drgania i falujące obroty przy przyspieszaniu

16 listopad 2016 - 02:03

Witam wszystkich,

 

Jestem posiadaczem Opla Astry IV z silnikiem diesla 1.7 110KM. Przy wrzuceniu 4, 5 lub 6-ego biegu podczas przyspieszania samochód zaczyna niemiłosiernie drgać, a obroty falują w dół i w górę o ok. 200-300 obrotów w dół i w górę. Dzieję się tak nawet przy delikatnym wciśnięciu gazu (im mocniejsze wciśnięcie gazu tym większe drgania i falowanie obrotów). Przyspieszenie jest wtedy bardzo słabe. Przy obrotach w granicach 1900 wszystko zaczyna się już uspokajać, a powyżej 2000 obrotów drgania i falowanie nie jest odczuwalne (może minimalnie). Na biegu jałowym oraz na 1,2 i 3-cim biegu zjawisko nie występuje. Nie jest to na pewno związane z kołem dwumasowym czy sprzęgłem ponieważ te niedawno wymieniłem na nowe. Nie jest to też zapchany dpf czy egr ponieważ te zostały usunięte, a objawy występowały zarówno przed ich usunięciem jak i teraz. Czy może to być związane z brakiem właściwego przepływu w kolektorze dolotowym?

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem lub ma przypuszczenia co może być przyczyną tych drgań i falowania obrotów?