Skocz do zawartości

kmita

Rejestracja: 11 lut 2016
OFFLINE Ostatnio: 16 lut 2016 21:02
-----

Moje tematy

Opel Meriva olej w układzie chłodzenia

11 luty 2016 - 22:50

Witam, 

Na wstępie napiszę tylko  że pracuję w delegacji  a problem  z autem  ma moja żona ,  teraz do  sedna problemu :

Dzisiaj  po  wyjeździe z pracy  koleżanka zadzwoniła do  niej  że w miejscu  gdzie stała jest jakaś plama.

Auto  przejechało  jakieś 10 km  do  domu  i  zaparkowała -  nie mówiła o jakiejś nie równej  pracy  silnika czy  przegrzaniu  się układu.

Pierwszą rzeczą która przyszła mi  do  głowy było  kazanie jej sprawdzenia poziomu  płynu  chłodniczego - sama się bała ,  przyszedł  teściu i  jak  spróbował  odkręcić korek  to  był  w nim  jak  to  stwierdził  gorący  olej  -  który  zaczął  wydobywać się podczas odkręcania korku  zbiornika na płyn  chłodniczy.

 

 

Żona nie zgłasza mi  praktycznie żadnych  problemów z autem : jedyne co  mówiła to  że strasznie wolno  się nagrzewa ( praktycznie się nie nagrzewa według Niej).

 

Nie wiem czy  te dwa fakty można połączyć ?

 

Moje pytanie jest następujące co  może być przyczyną ? uszkodzona chłodniczka oleju ?  uszczelka pod głowicą ? piszę bo  już za dużo  się naczytałem  dzisiaj  niestety w internecie.

 

Prosił  bym o  pomocne odpowiedzi  które pozwolą naprowadzić mnie na trop   -  oddać auto  do  mechanika nie problem  ale nie chciał  bym  aby ktoś ponaciągał żonę gdyż ja wrócę za dwa tygodnie do PL dopiero.

Pozdrawiam  i  oczekuję odpowiedzi

Kmita