Jump to content

rafalgrzegorz

Moderator
 • Content count

  9524
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  82

rafalgrzegorz last won the day on May 10

rafalgrzegorz had the most liked content!

Community Reputation

244

About rafalgrzegorz

 • Rank
  Rafał

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  ok. Kalwaria Zeb./ małopolska
 • Model
  Opel Sintra
 • Silnik
  X22XE, 104KW - 141KM
 • Nadwozie
  VAN, "LUNA"
 • Posiadasz LPG
  TAK
 1. No to chyba z mechaniki full serwis w jednym miejscu.
 2. A coś ruszałeś fotele, albo kostki pod nimi? W ogóle coś możesz więcej napisać - bo nie wiemy czy takie autko kupiłeś czy po naprawie blacharskiej itp. W niektórych modelach opla poduchy należy skasować podłączając pod chociażby OP-COM-a czy TECH-a.
 3. rafalgrzegorz

  Sintra - pogaduchy

  Rekin. Ja znalazłem gościa od szyb w Ostrołęce który oprócz wymiany też regeneruje i naprawia szyby (ale niestety Luna nie zdążyła na naprawę) więc też poszukaj u siebie w okolicy bo już są tacy fachowcy. A tak nawiasem mówiąc są i tańsze szyby - ale nie koniecznie dobre i oczywiście droższe - np ok 5200pln od bliźniaka atermiczna z wbudowaną antenką i ogrzewaniem. Trzeba uważać na tanie chińczyki (mają o ok milimetr cieńszy pierwszy płat) nie są atermiczne (chociaż w opisie piszą że są) oraz słaba jest powierzchnia - rysują się byle czym (moja po 4 latach użytkowania i przejechaniu 120tkm ma pełno śladów jakby po piaskowaniu - ori tego nie miała mimo prawie 17lat i nie wiadomo ile km dodatkowo autko pochodziło z Austrii gdzie na drogi sypią piach a nie sól). Jest jeszcze opcja poszukania używanej szyby - gdy już założyłem przy szukaniu czegoś innego trafiłem na fajną w oryginale za 120 pln na szrocie w Wieliczce (czysta może ze 2 punkciki miała) Drugą 2 lata temu w okolicy Bogatyni za 50pln (była pęknięta ale do naprawy - oprócz pęknięcia czysta i z anteną na obwodzie szyby). Dlatego dla Zośki szukam szybiarza który naprawia a nie wymienia szyb. Jeszcze taka jedna sprawa odnośnie szyby przedniej dlaczego pękają - opisywali to koledzy wcześniej i warto na to zwrócić uwagę w sintrze - dość często ruda zagnieżdża się w otworze szyb - dół i góra słupków "A" i połączenie z dachem i podszybiem - warto tam zaglądnąć bo to może być powodem pękania szyby. U mnie było naprawiane w prawym górnym rogu, Mirek to chyba też naprawiał i jeszcze ktoś o tym pisał. Oczywiście Kacper na to zwrócił uwagę.
 4. rafalgrzegorz

  Wierzyć czy nie wpisowi z ksiązki serwisowej?

  Według mnie prawidłowa decyzja. Teraz w sumie zaoszczędziłbyś kilka stów a za paręset czy 2000, 5000km wydał parę tysi na naprawę silnika.
 5. Jak od nikogo nie dostaniesz to prześlę wieczorem. Sprawdź pocztę.
 6. rafalgrzegorz

  Sintra - pogaduchy

  Artur napisz coś więcej o tym fachmanie, gdzie go szukać.
 7. rafalgrzegorz

  Vectra B kombi wizualna zmiana

  W sumie fajna sprawa i trzeba przyznać że ciekawy masz pomysł na swoje autko. Gust to indywidualna sprawa każdego człowieka - tym bardziej że to też i twoje wykonanie. W końcu pomysł się liczy i chwała ci za to jak do swojego autka podchodzisz. Powodzenia w projekcie.
 8. To skorzystaj z wyszukiwarki jak sprawdzić sondy, i czy twój tester będzie w stanie współpracować ze sterownikiem na pracującym silniku.
 9. Tak sprawdzisz czujnik - A tu sprawdzisz czy do twojego autka pasują z innych modeli. - https://opel.7zap.com/pl/car/x01/g/0/
 10. Skoro podpinałeś pod komputer diagnostyczny dlaczego nie sprawdziłeś jak pracują sondy?
 11. rafalgrzegorz

  Jaka antena do Astry g 2?

  No cóż jeżeli chodzi o bat to masz znormalizowany. I tu przykład (ori GM) - http://www.opel-sklep.com/pl/p/Antena-dachowa-bat-anteny-standard-Opel-GM/112 A tu cały w zamienniku - http://www.opel-sklep.com/pl/p/Antena-0%2C41m-stopka-zestaw-DIN-5m-AM-FM/1288
 12. rafalgrzegorz

  Corsa C 1.2 olej na silniku

  Wytrzyj do sucha i obserwuj - jak się pojawi wyciek - to uszczelka kapy zaworowej pewnie od starość i ciepła zaczyna przepuszczać. Jak się tylko poci to bym tylko na razie obserwował.
 13. Po części w dobrym kierunku, ale jak już się bawić to: Po zastosowaniu uszczelniacza mogło się więcej rzeczy pozatykać oprócz nieszczelności w chłodnicy i w tej sytuacji ja bym cały układ chłodzenia wypłukał. To też się może wiązać z problemami z odpowietrzenia układu chłodzenia - czyli proszek czy masa uszczelniająca jaką zapodałeś do chłodziwa mogła zapchać dość cienkie króćce odpowietrzenia układu chłodzenia i dlatego masz teraz efekt gotowania się chłodziwa. Następna sprawa - czy zalewasz układ wodą czy chłodziwem, bo to też ma znaczenie ( silnik w najcieplejszym miejscu przekracza temperaturę wrzenia wody - dlatego w układzie chłodzenia jest nadciśnienie - płyn standardowo ma wyższą temperaturę wrzenia).
 14. rafalgrzegorz

  Astra H Brak mocy po dziwnym wystrzale

  Ja bym się zainteresował przewodami powietrza na dolocie "I C" i ich uszczelnieniami - bo że sprawdzone jakoś nie piszesz.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.