Skocz do zawartości

TaTUS

Użytkownik
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O TaTUS

 • Urodziny 16.12.1960

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Tarnów
 • Model
  Opel Corsa D
 • Silnik
  Z12XEP
 • Posiadasz LPG
  TAK
 1. Witam Szanowne koleżanki i Szanownych kolegów – nie jestem mechanikiem i nie chciałbym się wymądrzać , ale koleżanka napisała że, cytuję „ kompletnie nie kręci nic się nie dzieje “ Osobiście podobny problem przerabiałem, moja corsa nie kręciła po 2-ch dniach postoju , kupiłem nowy akumulator i po problemie. A może jest rozładowany akumulator, może już czas wymienić na nowy. Proponuję sprawdzić i naładować akumulator .
 2. Witam . Chciałbym przypomnieć , corsa D ma możliwość zaprogramowania automatycznego uruchomiania wycieraczki tylnej szyby po włączeniu biegu wstecznego .
 3. Z taką diagnozą jeszcze bym się wtrzymał. Należało by zapytać kiedy kolega uzupełniał płyn chłodniczy , tz. po ilu latach , czy wogóle uzupełniał. Jeżeli dopiero(po kilku latach) zauważył że brakuje płynu chłodniczego, to ma tego efekty. Jeżeli płynu nie bedzie ubywać po tej dolewce to znaczy że uszczelka jest dobra, tylko ma zasmarkany cały układ (masełkiem) emulsją .
 4. No to faktycznie trafiłeś na super partacza . Jak ominą kostki ? To- skąd wziął to napięcie ? Nie pisz, że Ci dorobił dodatkowy pstryczek elektryczek do włączania świateł . Tak na marginesie to się nie da parasola otworzyć , wiesz gdzie . Odnośnie przeciekania do bagażnika to spróbuj regulacji na odbojnikach , te, co są w klapie, (drzwiach bagażnika), wkręć je do oporu , i kontroluj to przeciekanie Sprawdź uszczelkę , w jakim jest stanie , może jest uszkodzona , regulacja zamka też może być wskazana . A może to autko było bite i znów ktoś spartolił robotę . To wtedy będzie trochę więcej roboty. Ale da się to naprawić , pod jednym warunkiem , że na to popatrzy prawdziwy fachura .
 5. Witam. Karikus – ciesz się że nie masz silnika w benzynie , w moim autku dopiero po przejechaniu 15km. zaczyna coś tam grzać. A pro po żarówek – mechanik Ci nic nie powie bo sam nie wie w czym jest problem . Żarówki H7 mają taką skłonność że się często przepalają , a zwłaszcza te tańsze . Czasem tak bywa że żarówka z jednej strony spali się dwa razy , zanim spali się ta z drugiej strony . (wiem bo przerabiałem ). Rada kol. vertix godna uwagi , dodam jeszcze , sprawdź solidność samego złącza , zmień szpeca od żarówek i kupuj lepsze żarówki , te z wyższej półki .
 6. Witam . Wyższa szkoła jazdy to może nie jest, tak mi się wydaje . Wpinasz interfejs do gniazda diagnostycznego w samochodzie , uruchamiasz aplikacje w telefonie , i to wszystko . W tym wszystkim chodzi o to , czy ktoś zna ten interfejs, i może potwierdzić prawidłowe działanie w/w interfejsu w naszych samochodach. Sama aplikacja (Torque v1.4.5 ) dość ciekawie i kusząco wygląda – to po pierwsze. A po drugie- czy warto wydać ok.150 zł po to żeby się dowiedzieć, jakie mamy chwilowe czy średnie spalanie itp bajery. i tak na to nie mamy większego wpływu. Po trzecie- zakup takiego czy innego interfejsu ma sens wtedy gdy chcemy lub musimy zdiagnozować nasz pojazd , i tu jest wyższa szkoła jazdy. Umiejętność korzystania z interfejsu i współpracującego z nim oprogramowania może się wrócić bardzo szybko, unikając w ten sposób wizyt w ASO.
 7. Witam. Z korzystam z okazji i podepnę się do tematu. Co myślicie o tym aby to tego celu wykorzystać BLUETOOTH INTERFEJS ELM 327 ELM327 v. 1.3a OBD2 który będzie współpracował z telefonem komórkowym na androidzie z programem Torque v1.4.5 . Interfejs – jak sama nazwa wskazuje ma się łączyć z telefonem przez bluetooth, i za pomocą tego programu - cytuję „ Oprócz diagnostyki są tez takie bajery jak pokazywanie średniego i chwilowego zużycia paliwa, prędkości, obrotów, temperatury oleju, itp. Także w formie prymitywnego HUD display (kładzie się tel. na desce rozdzielczej, pod szyba, a telefon generuje odwrócony obraz, dzięki czemu widoczny jest na szybie. Można tez mierzyć przyspieszenie 0-100 i inne. Można również zapisać przebyta trasę (za pomocą gps w telefonie) z dołączonym logiem danych z silnika. „ koniec cytatu. Ponoć interfejs obsługuje inne programy diagnostyczne , takie jak - -pcscan - -scanmaster elm- - proscan 5.2 - - -Easyobd2 wiele innych...darmowych i płatnych zainstalowanych w komputerach i laptopach. Jeżeli chodzi o tą kwestie, to ja osobiście jestem zielony, i tu bym bardzo prosił naszych znawców z tematu op-com o wypowiedz. Może warto wydać 145 zeta na ten interfejs.
 8. Chyba do żyrandola , tak to każdy potrafi odpowiedzieć. Opisalęm się jak b...c , jak to zrobić ,ale mój post się nie zapisał , nie wiem dlaczego. Drugi raz pisał nie będę .
 9. Witam . Coś mi się wydaje , a raczej jestem pewien że celius ma rację . Zastanawiam się jak by to miało działać przy zastosowanej żarówce H7 (świateł mijania). Zapodaj link do strony gdzie to przeczytałeś , to poczytamy i pogadamy.
 10. TaTUS

  Rezerwa baku w Corsie C

  A jaki masz silnik , jaka pojemność , itd. http://forum.opel24.com/ile-wynosi-rezerwa-w-corsie-c-vt8132.htm
 11. Wszystko się zgadza - wspomnianymi przyciskami (+) i (-) przyciemnia lub rozjaśnia się poświetlenie deski i zegarów . Miałem identyczny przypadek jak Twój . Tylko już nie pamiętam co wtedy robiłem (2007r) , wiem że wtedy kombinowałem jak koń pod górę . Spróbuj - wyłączyć światła -wyłcz zapłon - załącz zapłon -włącz światła - klikaj przyciskami, wykombinuj różne opcje z podanych czynności , może odpal silnik , otwórz drzwi ,co Ci do głowy przyjdzie . Więcej chyba nie popsujesz . Wiem że to troche śmiesznie brzmi , ale ja tak kombinowałem i zaskoczyło , podświetlanie zegarów włancza się w każdej możliwej opcji. Przeglądałem instrukcje obsługi , ale na ten temat nie ma nic . Powodzenia .
 12. Witam To teraz zaprogramuj , ustaw, poświetlanie deski , zegarów . Po lewaj stronie kierownicyjest przełącznik świateł (pokrętło) pozycja pokrętła - swiatła właczone, obok tego pokrętła są przyciski (+) i (-) kliknij kilkarazy (+) to sie rozjaśni . Klikając na (-) to się ściemni .
 13. Przepisane z instrukcji obsługi użytkowania samochodu Opel Corsa D. Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości: Dzięki funkcji „Spersonalizowany kluczyk”, P6 . do każdego kluczyka można przypisać określoną prędkość maksymalną. Po przekroczeniu tej prędkości emitowany jest dźwiękowy sygnał ostrzegawczy . Tę funkcję programuje się na wyświetlaczu licznika kilometrów. 1. włączyć zapłon , pozostawić kluczyk w stacyjce. 2. jednocześnie pociągnąć dźwignię kierunkowskazów i wycieraczek w kierunku kierownicy , aż do usłyszenia sygnału potwierdzenia (ok.3 sekundy). 3. na wyświetlaczu licznika kilometrów widoczny jest symbol P1. 4. nacisnąć w dół dźwignię kierunkowskazu (lewą), aż zostanie wyświetlony symbol P6. 5. naciskając dźwignię wycieraczek (prawą) w górę , aż zostanie wyświetlona żądana prędkość ( zmiany co 10 km). 6. aby zmniejszyć prędkość lub wyłączyć programowanie funkcji (OFF), nacisnąć dźwignię wycieraczek w dół . 7. jednocześnie pociągnąć dźwignię kierunkowskazów i wycieraczek e kierunku kierownicy , aż do usłyszenia sygnału potwierdzenia (ok. 3 sekundy). Dodam, że są jeszcze inne funkcje do zaprogramowania ; P1. Oświetlenie naprowadzające (lead-me-to-the-car) P2. Automatyczne uruchamianie wycieraczki tylnej szyby po włączeniu biegu wstecznego. P3. Sygnalizowanie zmiany pasa ruchu: trzykrotne mignięcie kierunkowskazem po lekkim przyciśnięciu dźwigni . P4. Automatyczne blokowanie drzwi P5. Odblokowywanie wybranych drzwi * P6. Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości P7. Głośność sygnału dźwiękowego kierunkowskazów.
 14. poprawioneBardzo Serdecznie Przepraszam wszystkie Panie za tą nie wybaczalną nie stosowność Obiecuję że to się już nigdy nie powtórzy . Jeszcze raz PRZEPRASZAM nasze Panie . Nawiązując do tematu to proszę w pierwszej kolejności sprawdzić czy taka funkcja jest dostępna w danym modelu Opla. Przepisane z instrukcji obsługi użytkowania samochodu Opel Corsa D. Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości: Dzięki funkcji „Spersonalizowany kluczyk”, P6 . do każdego kluczyka można przypisać określoną prędkość maksymalną. Po przekroczeniu tej prędkości emitowany jest dźwiękowy sygnał ostrzegawczy . Tę funkcję programuje się na wyświetlaczu licznika kilometrów. 1. włączyć zapłon , pozostawić kluczyk w stacyjce. 2. jednocześnie pociągnąć dźwignię kierunkowskazów i wycieraczek w kierunku kierownicy , aż do usłyszenia sygnału potwierdzenia (ok.3 sekundy). 3. na wyświetlaczu licznika kilometrów widoczny jest symbol P1. 4. nacisnąć w dół dźwignię kierunkowskazu (lewą), aż zostanie wyświetlony symbol P6. 5. naciskając dźwignię wycieraczek (prawą) w górę , aż zostanie wyświetlona żądana prędkość ( zmiany co 10 km). 6. aby zmniejszyć prędkość lub wyłączyć programowanie funkcji (OFF), nacisnąć dźwignię wycieraczek w dół . 7. jednocześnie pociągnąć dźwignię kierunkowskazów i wycieraczek e kierunku kierownicy , aż do usłyszenia sygnału potwierdzenia (ok. 3 sekundy). Dodam, że są jeszcze inne funkcje do zaprogramowania ; P1. Oświetlenie naprowadzające (lead-me-to-the-car) P2. Automatyczne uruchamianie wycieraczki tylnej szyby po włączeniu biegu wstecznego. P3. Sygnalizowanie zmiany pasa ruchu: trzykrotne mignięcie kierunkowskazem po lekkim przyciśnięciu dźwigni . P4. Automatyczne blokowanie drzwi P5. Odblokowywanie wybranych drzwi * P6. Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości P7. Głośność sygnału dźwiękowego kierunkowskazów
 15. Witam. Widzę Panie Panowie, że humory Wam dopisują , to dobrze . Zastanawiam się czy jest sens przepisywać instrukcje obsługi Opla i czy sam zainteresowany – bili - potrzebuje pomocy, może sobie już poradził z tym problemem. Jeżeli jest ktoś, i jest zainteresowany jak tą funkcję uaktywnić , służę pomocą . W corsie C może być ta sama procedura postępowania programowania tej funkcji „ Ostrzeżenia o przekroczonej prędkości”, co w corsie D. Ten parametr jest ustawialny od 30 do 200 km/h .
Partnerem serwisu: fabryka kart plastikowych LiderKarty
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.