Skocz do zawartości

Opis wymiany o-ringów w nagrzewnicy w Zafira A z Kimatyzacją


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak naprawdę nie pamiętam.

Miałem to wymieniać aż nagle przestało ubywać.

Przez pół roku dolałem z 0,5 litra.

Teraz jest stan od długiego czasu.

 

A jak to rozpoznać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość foni-r

A więc zabrałem się do roboty i wymieniłem.

Załączam parę fotek z pracy.

I od razu :

-żadnego problemu z wymianą o-ringów nie było,weszły ze sporym oporem ale bez przesady.

-najmniejszego problemu też nie było przy odkręcaniu śrub zlewowych od klimy.

Po prostu trzeba mieć odpowiednie klucze.

Osobiście używam kompletu w walizce firmy "HONITON'.

Taki zestaw w zielonej walizce kosztuje na Alledrogo około -250zł.-praktycznie nie zniszczalny!

 

Z tej strony odkręcić blachy i wyjąć nagrzewnicę.

post-9618-0-99420500-1336508303_thumb.jpg

Odkręcanie śrub od zlewu-miejsca mało ale taką grzechotka bez problemu

post-9618-0-78633200-1336508415_thumb.jpg.

Taki zestaw:

post-9618-0-53646100-1336508492_thumb.jpg

Nagrzewnica:

post-9618-0-04500800-1336508522_thumb.jpg

Widok ogólny po zdemontowaniu nagrzewnicy.

post-9618-0-22358900-1336508558_thumb.jpg

 

Tak że nie było aż takich problemów o których koledzy wspominali.

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mattai

Po takim ubytku układ się odpowietrzał, powietrze jest w układzie po rozszczelnieniu.

Edytowane przez mattai

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czeka mnie najprawdopodobniej wymiana tych oringów ,mokro mam od pasażera i kierowcy po przyłożeniu ręczników papierowych zrobiły się one różowe(kolor płynu chłodzącego).Kolega foni-r napisał wymiary tych oringów aczkolwiek nie mogę ich znaleźć sa 22x2.5 i 23x2.5 ale nie ma 22.5 x2.5 ogólnie nie widzę żadnych 22.5...Czy jednak dać sobie spokój i kupić zestaw naprawczy http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-nagrzewnica-opel-astra-g-zafira-a-i5146430296.html

Jak w ogóle sprawdzić jakiej firmy mam nagrzewnicę i czy dany zestaw będzie pasował.Sprężarkę mam firmy Delphi.

Edytowane przez GARMEL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega sprawdzał w sklepach z hydrauliką siłową? Myślę że coś tam dobierzesz i za dużo niższą cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, wybaczcie, że tak prosto z mostu: mam podobny kłopot jak kolega z postu powyżej. Utknąłem przy ponownym montowaniu nagrzewnicy. Nakładam oringi na rurki a potem na to lornetkę z zamontowaną nagrzewnicą i za każdym razem cieknie z łączenia lornetki i rurki od strony pasażera. W związku z tym mam małe pytanie: czy ktos z Was robił to odwrotnie niż w manualu (zakładał oringi do lornetki a potem całość na alu rurki)? Próbowałem to zrobić ale z oringami w lornetce całość nie chce wejść na tyle głęboko by dało się zapiąć zawleczki za kołnierzem rurek... Stąd moje pytanie: trzeba bezwzględnie zakładać najpierw oring na rurke i dopychać aż nie będzie ciekło, czy jednak da się założyć oring do lornetki i całość jakimś cudem wepchnąć na rurki? (np nasmarować właśnie płynem do naczyń)? Na chwilę obecną nagrzewnica z nowymi oringami leży u mnie w pokoju a mnie już brakuje sił.

Dzięki serdeczne za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie smarował żadnym płynem do mycia naczyń tylko takim smarem http://allegro.pl/smar-do-tloczkow-cylinderkow-hamulcowych-pasta-ate-i5097655402.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Motoryzacja-3_Chemia-18903_Oleje,+płyny+eksploatacyjne-18924_Smary-18935

ja dopiero pojutrze będę zakładał...Masz oryginalne oringi z zestawu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mam oryginalne oringi z zestawu. Juz 3 dni się z tym mecze i albo nie chce wejść wystarczająco głęboko albo cieknie, mimo ze na 1 rzut oka wygląda dobrze... Powoli kończą mi się pomysły dlatego zwrocilem się do Was po pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności