Skocz do zawartości

Stukanie styłu -Pomocy-


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam jestem posiadaczem Opla Astry 14-16v z lpg . Mam same z nim problemy . trafiłem na autko kute w stodole, facet wsadził wszedzie łapy, :mrgreen: kowalska robota , zainwestowałem juz ponad 3 tysiace . Wymieniłem miedzy innymi (tylko w zawieszeniu:

:4 sprezyny, 4 amorki,

gumy na belce tylnej,

łaczniki stabilizatora przod ,

komplet tulej

i mam problem mam głośne stukanie z prawej strony tył na nierownościach wystarczy (nalewka) na asfalcie i stuka odgłos jest dziwny jakby cos udezalo w (bude :) Na ściezce nic nie wykazuje ,byłem w 3 servisach i nic wszyscy sciezka po 50zl i nic nie zlokalizowali odnosnie miejsca stukani ,

moze amorek ? tak mowia !

sprawdzałem butle z gazem kolo zapasowe w bagażniku , zbiornik paliwa nie wiem juz sam . jak ktoś może mi podpowiedzieć co to może być będę wdzięczny

 

czy może to być takie podbijanie jak na pękniętej sprężynie na przykład od rozwalonego łożyska w kole ? Nie wiem już sam zgłupiałem a stukanie jest nie miłosierne już nie mogę strawić tego hałasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak z tyłu stuka w budę, to zobacz czy któryś z tłumików lub rura je łącząca, ja tak kiedyś miałem, gdy założyłem nie oryginalny tłumik (widocznie był inaczej wygięty)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w serwisie sprawdzali mi wydech końcówka wypalona ale to przeżyje , ewidentnie stuka coś po prawej stronie styłu a tłumik jest po lewej wiec to nie to ! Stuka tak wydaje mi sie jakby koło czyli podskakując na podwyższeniu słychać kilka stukniec jest to puste brzenie trudne do opisania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Luz na łożysku zawsze możesz sprawdzić - potrafi stukać, może coś jest między wykładziną a błotnikiem (z boku) np. klucz, apteczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kiedyś miałem bardzo podobny problem i okazało sie, ze jest to klapa od bagażnika i wystarczyło podkręcić dwie gumy które ja regulują, stukanie ustało momentalnie. Odgłos wydobywający sie podczas jej stukania wydawał sie dochodzić z kola o_O Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć, ja miałem podobny problem, okazało się że tłumik był z Astry z manualną skrzynią, ja mam automat i to był problem , wystarczyło podgrzać i odgiąć, i chodzi bez problemu... wydaje się że buda ponieważ rura do tłumika biła w belkę, i niosło po całym aucie.

koszt naprawy w moim przypadku - 30zł

pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz jechać na szarpankę?? za to zapłacisz 10 zł i jak się znasz jeszcze z jakimiś mechaniorami to powiedzą Ci co dolega twojej Astrze.

Do tego będziesz miał do dyspozycji kanał, możesz wejść, pociągnąć za tłumnik i wtedy dowiesz sie czy to on

 

Ja stawiam na gumowe gniazda od sprężyn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki za wszystkie rady posprawdzam to wszystko i napisze czy coś znalazłem i czy pomogło coś , ale mam podejrzenia ze pseudo mechanik mógł mi wstawić jakiś amorek po regeneracji

 

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 13:53 ]

a nie możesz jechać na szarpankę?? za to zapłacisz 10 zł i jak się znasz jeszcze z jakimiś mechaniorami to powiedzą Ci co dolega twojej Astrze.

Do tego będziesz miał do dyspozycji kanał, możesz wejść, pociągnąć za tłumnik i wtedy dowiesz sie czy to on

 

Ja stawiam na gumowe gniazda od sprężyn

 

Byłem na 2 serwisowych stacjach na szarpakach nic nie znaleźli i na szarpakach nie stuka tylko na wzniesieniach jak kolo podbija do góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ja mam podobny problem ze swoja astrą, ale tylko jedynie jak w aucie jedzie przynajmniej 3 osoby to wali niemiłosiernie z tyłu jakby cos w podłogę. Mam zamiar wymienic gume podtrzymujaca tłumik końcowy bo pekła ale mysle, że to nie to bo to z prawiej strony. Proszę też o porade dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności