Skocz do zawartości

Zamiar kupna Opla Corsy C z silnikiem 1,3 CDTI lub 1,7 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wild_elk

mam corse 1,3 CDTi prod. 29 grudnia 2004, jeżdżona od stycznia 2005 przbieg 100 000 km , nie kopci, nie słychac metalicznego dźwięku, turbinka sobie cichutko chodzi, olej bierz kole 300 ml na 10 000 km więc prawie nic , przekładnie musiałem zrobic wybiły sie tuleje co podobno zdaza sie sporadycznie w corsach, poza tym przy rozsądnej jeździe na mieście kole 5-5,2 l , jak dla mnie jest super :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuje za wypowiedzi jak widze zdania dość podzielone, ale prosze o wiecej konkretów, czy ktoś z Was naprawial spreżarke w tych silnikach :) jesli tak to po jakim przebiegu :) zakladam, ze uzytkownik wiedzial jak traktować sprężarke nalezycie :)))) Pozdrawiam i zachecam do wymiany doswiadczeń :lol:!:)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

 

Napisze tak.

Mialem Corse B i uwazam ten samochod za calkowicie prawie bezawaryjny w porownaniu z Corsa C.

Lista wyminionych rzeczy w Corsie C o przebiegu 70 000 :) chlodnica rozszczelniona, pompa paliwa sie spalila, przeplywomierz powietrza- swiecila sie konrolka check engine i obroty skakaly, immobilajzer szwankuje)

Co do immo zalozylem pytanie na fourum okolo 3 miesiece temu i nikt nie wie jak go naprawic. Uwazaj jezeli na liczniku bedzie mrygal kluczyk z samochodzikiem takim zoltym przed odpaleniem silnika to jest uszkodzony immo.

 

Przed zakupem naprawde radze mimo wszystko podjechac i podlaczyc wymarzone autko pod komputer i zczytac bledy do serwisu Opla albo kogos kto ma program "TECH". Zaoszczedzi to nerwow i pozniejszych klopotow. Chyba ze ktos odlaczyl akumulator to niestety bledy sie wykasuje i komp nie pomoze tak mi sie wydaje. Nie ma znaczenia czy diesel czy benzyna. Ja mam benzyne.

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

1. kontrolka z kluczem to wcale nie musi byc na 100% immo - ja miałem zanieczyszczony zawór erg

2. ostatnio bylem w serwisie na wymianie filtra i przypadkowo był gosc, ktory odłaczył baterie a wcześniej miał błędy i pytał czy pomimo odłączenia baterii można je odczytac, człowiek we wdzianku z napisem "OPEL" na plecach powiedział - nie ma problemu :) ale nie wiem czy tak jest napewno dla każdego pojedynczego egzemplarza opla, mówie tylko z czym się spotkałem w "podobno serwisie" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Drodzy forumowicze a jak Wasze Corsy C radzą sobie z korozją, ogladalem dziś Honde Civic z roku 2000 jak na ośmio letnie autko mialo silnie skorodowane blotniki, podwozie w okolicach zbiornika oraz przewody hamulcowe, aż mnie dreszcze przeszly, autko nie bylo bite, sprawdzone testerem także nieudolne naprawy wykluczone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michu71

Mój brat ma Corse 1.7 DTI silnik isuzu.Rok 2001 chodzi super oleju nie bierze i malo pali.Ma ją prawie rok i nic nie robił oprócz oleju i filtrów.Osobiście kupowałem ją w berlinie i z powrotem na autobanie szła jak kuna.Nawet jest na sprzedaż bo chce wiekszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

korozja ? a co to jest korozja ? :cry: jak kupiłem swoją to ją sprawdzałem wszędzie - "dziecko dostało nowa zabawke" - moja Oleńka :] nie no pod samochodem jak pochodziłem na kanale to nigdzie żadnej rdzy nie widac, nawet w takich miejscach gdzie teoretycznie mogłaby wyjśc i niczemu by to nie zagrazalo ani o niczym nie świadczyło, a co do hondy to moj wuja kupil ostatnio civic'a 98 rok i tylnie nadkola sie sypią więc nie wiem czy hondy z tamtego kresu tak mają :P jedyna częsc skorodowana u mnie to przednią częsc wydechu i mnie to denerwuje troche :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bylem dziś na Orlenie , Diesel droższy od benzyny :cry: , co mozecie powiedzieć o silnikach benzynowych w Corsie C, a zwlaszcza o TWIN PORCIE, czy rzeczywiście w praktyce jest duzo oszczedniejszy niz zwykly 1,2 16 V Pozdrawiam :P Piszcie, piszcie kochani :]!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

słyszeliście o tym, że zacna ropka ma byc w lipcu po 6 zł :P:]:):):|;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;(;( co myslicie o kupowaniu ropy z tir-ów ? ale z nowych ciągników typu man, scania, daf, volvo, mercedes, jak to wpłynie na silnik typu cdti z common-rail'em ? naturalnie nie o jelczach czy czymś podobnym :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

Panowie temat związany z kosztami paliw był poruszany w dziale "Na każdy temat" - proszę go sobie odświeżyć :P a teraz wracamy grzecznie do tematu bieżącego :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności