Skocz do zawartości

migająca kontrolka ładowania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Proszę o poradę. W grudniu padł mi alternator. Wymieniłem w nim mostek napięcia i regulator. Miesiąc po tym zdarzeniu zaczęły sie problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego podczas ruszania. Elektromechanik zmierzył napiecie ładowania ok.13.3-13.5 V. Kolejna wymiana regulatora -koniec problemów ze wspomaganiem -wystepuje tylko przez ok 1 min. lekki hałas (chyba od pompy wpomagania). Kolejny problem za niskie napięcie ładowania dalej wystepowało. Diagnostyka w ASO opel uszkodzona końcówka wiązki przewodów w klemie (+). Konieczność wymiany wiązki przewodów -750 zł. W międzyczasie po nagrzaniu silnika podczas ruszania przy ok 2000 obr. zaczyna mrugać kontrolka ładowania(tylko do trzeciego biegu potem jest ok.). Elektromechanik wstawił nową klemę na wiązce + i na masie do alternatora. Ładowanie ksiązkowe -14.1 V. Niestety kontrolka ładowania dalej mruga w sytuacji jak powyżej. Może powininem wymienić pasek wielorowkowy od alternatora -przebieg auta 108 000 km jestem pierwszym właścicielem. Może ktoś ma inny pomysł. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jakie sa objawy uszkodzonego stojana? Chyba miałbym kłopoty z ładowaniem. Natomiast ładowanie z alternatora jest ok. Wymieniłem dzisiaj pasek wielorowkowy -bez zmian. Weliminowałem już chyba wszystko. Sądzę,że gdyby przyczyna leżała w alternatorze to mruganie lampki byłoby stałe. Natomiast w moim aucie lampka mruga po nagrzaniu silnika(po przejechaniu ok. 30 km) i przy temperaturze otoczenia powyżej 15 st.. Przy temperaturze ponizej 10 st. C i nagrzaniu silnika lampka nie mruga. Tak jest rano ,po południu juz mruga. Dziwne co ? Chyba to nie stojan. Może do kontrolki ładowania są wpięte inne układy. Co mam jeszcze zrobić - oczywiscie poza wymianą auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam może jest trafiony mostek mam taki sam motor jeżeli masz alternator 100-u amperowy to w tym mostku występuje 8 diod prostowniczych i 4 uzwojenia stojana a same końcówki diod są lutowane i zalane silikonem moim zdaniem to wielki bubel bo powinny być zgrzewane , tak wykonaną diodę łatwo rozlutować przy montażu uzwojenia stojana u mnie też się jedna odlutowała i miałem problem z napięciem i pracą silnika . Zaczęła mrugać kontrolka ładowania potem dodatkowo przebiło następną i nastąpił zupełny brak ładowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Alternator jest firmy Hitachi 100 A typ LR 1000 ..... ,mostek ma 4 diody. W grudniu mostek i regulator był wymieniony jest nowy. Pozostało mi albo bawić się w sprawdzenie samego alternatora i jego regeneracja ( uzwojenie wirnika, stojana) lub od razu kupić sobie nowy -zamiennik kosztuje ok.750 zł. albo ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten alternator ma 8 diod 4 plusowe i 4 minusowe oraz cztery uzwojenia stojana wiem z autopsji a że nowy podzespół wcale nie oznacza że sprawny, warto sprawdzić przed zakupem drugiego. Można dać też stojan do sprawdzenia zawsze taniej niż kupno nowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam

 

Mam podobny problem w moim przypadku lampa zapaliła się przy dodawaniu gazu świeci mocniej a teraz zaczęła mrugać :wink: Po pomiarze okazało ze ładowanie jest za wysokie. Co to może być i jak to dokładnie sprawdzić ?

 

A może ktoś zna taniego i dobrego elektryka z Bydgoszczy lub okolic

 

Pozdrawiam

 

P.S

Alternator jest firmy bosch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

danekbdg,

 

Regulator napięcia. Jak wraz ze zmiana prędkości obrotowej silnika (alternatora) zmienia Ci się napięcie ładowania to na 100% w/w regulator.

 

P.S jeżdżąc w ten sposób możesz załatwić elektronikę w samochodzie no i oczywiście akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mariusz_760301,

 

Wiem dlatego dojechałem autem do domu i stoi pod domem

 

 

Czyli wymiana regulatora powinna załatwić sprawę ??

Czy coś jeszcze należałoby tam sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności