Skocz do zawartości

ABS w Agila 1.0 12v rok 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam !

 

To jeszcze raz ja. Tym razem osobny temat.

 

Przejrzałem książeczkę od Opla Agila (niestety już po zakupie):roll:

Czegoś mi brakowało patrząc na silnik i tak zupełnie okrężną drogą doszedłem że chyba jest to ABS!!!

 

Sprawdziłem kontrolki i przy odpalaniu nie świeci się kontrolka ABA! Przypadkiem na Allegro znalazłem zdjęcie silnika 1.0 12V i tam po prawej blożej szyby jest zbiornik i inne bajery. U mnie tego nie ma!! Ale kwas !!

 

Pytanie brzmi - Czy wszystkie Agile miały ABS ?? Moja jest z 2001r.

 

Sprawdzając bezpieczniki pod maską doszedłem że pierwszy z tych dużych jest wyciągnięty a on właśnie odpowiada za ABS wg. książki. Ten mały od kontrolki pod kierownicą jest na swoim miejscu ale kontrolka się nie zapala.

 

Chyba umoczyłem :(:roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wszystkie miały ABS. ABS w Agili zamontowany jest na ścianie grodziowej za silnikiem na prawo od filtra powietrza. (Patrząc od przodu). Wymień bezpiecznik i zobacz. ABS można poznać po koronce i czujniku na przegubie zewnętrznym półosi przy lewym przednim kole i przy tylnych kołach. (koronka i czujnik przy prawym przednim kole jest też w autach bez ABS'u.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź!

 

Jutro obadam sprawę. Czy pisząc przy lewym kole masz na myśli lewe siedząc za kierownicą czy lewe patrząc na samochód od przodu?

 

Chyba zacznę robić jakieś fotki to może jakieś tutoriale w przyszłości z tego powstaną.

Przydała by się książka o Agili ale jakoś ciężko coś takiego namierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

To ja wznowie temat


Wczoraj nabyłem Agile, jest parę pierduł do zrobienia- forum na pewno będzie pomocne- i jedną z nich okazał się ABS, a raczej jego brak


Nie zapala się kontrolka w momencie uruchamiania silnika, nie ma go w trakcie jazdy. Mechanizm sam w sobie jest, zanurkowałem pod auto czujnik jest tylko na prawym kole(nie powinien być na obu?) i na desce jest kontrolka ale się nie świeci


Oprócz bezpieczników od czegoś jeszcze zacząć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra

Poległem nie wiem jak wrzucić zdjęcie podpowiecie

Ale znalazłem foto na forum, tak jak jest u mnie

 

http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=4628

W lewym górnym rogu, wygląda inaczej niż to co Ty wrzuciłeś

Edytowane przez Dirk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności