Skocz do zawartości

drżenie kierownicy przy hamowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, ja podobnie jak w temacie. Przy prędkości ok. 90 km/h zaczyna drgać kierownica i to szarpie tak, że strach przyspieszać, jednocześnie przy hamowaniu czuje się drżenie pedału hamulca. Mechanik stwierdził, że może to tarcze, dał do toczenia (tarcze wymieniałam na nowe jakieś 4 miesiące temu i wtedy chodziło idealnie, ale w międzyczasie zmieniłam opony na letnie), podobno były jakieś braki na nich, ale niby dobry tokarz i już są równe itp, tak samo z tyłu. Byłam 3 razy wyważać koła, pomijając fakt, że szacowana firma zrobiła chałę, dziś byłam na dobrej wulkanizacji razem z mechanikiem, obejrzeli felgi - mowią, że proste, koła wyważyli i zamienili - dali tył na przód. Efekt - kierownica dalej trzęscie od ok. 100 km/h, ale za to pedał hamulca chodzi idealnie bez drgania. Zamienili znów miejscami - przód na przód i teraz mniej bije kierownica, ale za to znów drży pedał. Powiedzieli, że może to wina samych opon, choc niby nic w nich złego nie widać. Czy ktoś kiedyś miał tak, że po zamianie przodu z tyłem, albo mu drży kierownica, albo pedał? dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenie kierownicy przy dużych prędkościach wskazuje na koła. Jak masz alufele moze Ci felga latać na piaście. Poczytaj o pierścieniach centrujacych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poczytalam, na forum bylo jednak, ze skoro alufelgi sa oryginalne, to nie powinno byc zadnego luzu, mechanik tez mowi ze nie znalazl. Dziwi mnie tylko to rozne zachowanie hamulca przy zamianie kol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam to został ci się jedynie ciężarek na lewej półosi przesunąć lub ewentualnie zdemontować całkowicie , tarcze hamulcowe mogą być niewyważone a jest to kawał metalu można też spróbować przestawiać koła na śrubach jak drży przy hamowaniu to na sto procent tarcze albo klocki czasami też prowadnice sprawdź czy nie nagrzewają się koła przednie podczas jazdy temperatura letnia tak 35 stopni dopuszczalna chyba że po mocnym i długim hamowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość PoLi1990

chciałbym także dodać ze drgania mogą być tez spowodowane złym stanem opon... tzn pęknięte płótno... sam się o tym przekonałem...

 

a czy powodem może być także wybita guma amortyzatora... ta którą widzimy po otwarciu maski z przodu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie ten problem tez jest troche dziwny

 

Fakt jadac na zimowkach takiego bicia nie bylo, po zmianie opon na letnie strasznie telepocze przy hamowanku a wiec byc moze kola sa zle wywazone

 

Ale ostatnio odkrecajac kola zobaczylem ze mam inny problem

Po zdjeciu opony przedniej krecilem tarcza i dawalo sie wyczuwac co jakis czas obcieranie (na okolo polowie obwodu), klocki sa oddalone od tarcz o jakis 1mm praktycznie juz o niego ocieraja (podobnie z kolem tylnym - krecenie bebnem i slychac charakterystyczne obcieranie) wizualnie tarcze sa rownomiernie wytarte ale widomo oko to nie przyrzad. Byc moze u mnie problemem jest zle odbijanie klockow moze cylinderki do wymiany ?

 

I teraz moje pytanie?

Jak daleko powinny byc oddalone klocki od tarczy po odkreceniu kola bez wczesniejszego wciskania pedalu hamulca? (klocki nowki nie zdarte), podobnie z bebnem z tylu (obciera i nie mozna go zdjac z piasty) ? Czy mozna to jakos regulowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

(obciera i nie mozna go zdjac z piasty)

jest zrobiony rant dla tego nie możesz zdjąć

co jakis czas obcieranie (na okolo polowie obwodu)

to pewnie znaczy że jest krzywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale beben obciera mi jak wszystko jest na luzie

musza kiedys to odkrecic i sprawdzic

 

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 07:34 ]

Wymiana tarcz hamulcowych nic nie pomogla

U mnie ciezko jest stwierdzic skad dokladnie dochodza te drgania czy jest to przod czy moze tyl samochodu ja bym obstawial na tylne hamulce, jeszcze jeden musze odkrecic i zobaczyc w jakim sa stanie.

Byc moze problemem jest jeszcze wywazenie kol.

 

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 09:14 ]

dodatkowo zaczal sie odzywac z tego co mi sie udalo zlokaliwac chyba lewy przegub, czy moze miec to wplyw wlasnie na tego typu zjawiska ? Beda sprawdzac na innych oponach zeby calkowicie stwierdzic czy jest to wina zle wywazonych oponek ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności