Skocz do zawartości

płyn chłopdniczy wycieka!!! pomocy!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

siemka !

mam taki problem że wycieka mi płyn chłodniczy dosyć intensywnie , nie wiem dokładnie skąd ale to gdzieś z silnika po jego prawej stronie , najprawdopodobniej z pod pompy, byłam u mechanika i proponuje mi wymiane rozrządu, pompy i czegoś tam jeszcze ale mam wrażenie że chce mnie najzwyczajniej naciągnąć.

ktoś miał taki problem , jak sobie dał z nim rade?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz auto Astre I, II moze III :) Jaki masz silnik :) W niektórych silnikach wymiana pompy wody wiąże się ze zdjęciem paska rozrządu, a co za tym idzie warto rozważyć wymianę rozrządu, robota ta sama i masz spokój na kilka lat :) Ale wiąże to się z kosztami :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wazne ile czasu temu, wazne ile kilometrow temu i co bylo robione. Skoro faktycznie cieknie z pompy wody to zobacz czy przypadkiem ci nie szumi np. na wolnych obrotach. Jezeli szumienie nie wystepuje to cieknie z uszczelki pompy pewnie - jest miedzy pompa a blokiem silnika, a sama pompa wtedy raczej jest dobra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.bleekm, nie zgodzę się z Tobą kolego że nie ważne ile czasu temu. Pasek starzeje się jak każda guma. Trzy lata to już powód żeby wywalić stary pasek razem z pompą, ew. jak przebieg jest nieduży to można napinacz(-e) zostawić stare. a co do zostawiania starej pompy to też zależy kiedy była wymieniana. Jak nie ma pewności to radzę zmienić przy okazji, bo to jednak kawałek rozrządu jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tz. czy woda nie bulgocze, czy gdzie to ma szumieć ?? bo ja raczej żadnego szumienia nie zaobserwowałem, ale dzisiaj zwrócę na to uwagę i zobaczę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powinieneś posłuchać łożyska w pompie. Jak masz cichy wydech to usłyszysz. A jak nie to spróbuj skombinować jakąś słuchaweczkę (stetoskop czy jak mu tam). Oprócz szumienia może też pogwiztywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

;/ właśnie mam wydech sportowy, ja mam takie pytanko bo jestem zupełnym laikiem z czego ten rozrząd się składa bo oni twierdzą że mam cały go wymienić;/ z tego co wiem to pompa kosztuje jakieś 80zł a on powiedział że wymiana tego rozrządu to około 300-400zł

 

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 10:08 ]

a co do szumienia to zaobserwowalem takie cos jakby pasek klinowy lekko pogwizdywal ale to dochodzi chyba z pod pompy,mechanicy twierdza ze jest lekko skrzywiona czy cus i pasek niechodzi tak jak trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

300-400 to ładna cena jeśli obejmuje części i robotę. Nie radzę brać najtańszych części, bo szybko wrócisz z tym samym. Minimum w przypadku paska to gates lub conti. A i nie zapomnij wymienić paska alternatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności