Skocz do zawartości

Omega B czy BMW E36


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość red devil

Ja postaram się dołożyć obiektywną opinie, a więc tak, jeśli idzie o Bume to dość często także trzeba zaglądać do czujników (siostra jeździ Bumą 320 w budzie chyba E36 nie kojarze dokładnie oznaczenia ale jest to ten bardziej kanciaty model z prostokątnymi lampami z przodu), nadminnie padają jakieś pierdoły typu czujników itp, mimo że auto użytkowane jest tylko przez Nią, a jeździ dość spokojnie. Szwagier miał jeszcze niedawno Ome 2,5V6 (i sam twierdzi że popełnił wielki bład sprzedając ją) i jedyne co zrobił przez 3 lata użytkowania to wymiana łożysk z przodu i generalka zawieszenia, ale tylko dlatego że miał zawiasa skróconego na twardych amortyzatorach, a wiadomo jak jest w polsce... Co do komfortu i pojemności autka to Beemka zostaje bardzo daleko w tyle. Sam osobiscie pluje sobie w brode ze nie kupiłem tej Omy od szwagra, niby 2,5 pod maską zwija sie niesamowicie a w miescie spalanie na poziomie 12-14 litrów Pb98 to jest wynik do którego mojej niuni też nie za daleko bo łyka 10-12 litrów na mieście. Mam nadzieje że wybierzesz to co lepsze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Porównywanie Bmw 3 do Omegi, wygląda tak jak Golfa do Vectry :/

Bmw 5 bardziej była by na miejscu.

Omega jest chociażby bardziej przestronna w środku, większa, zawieszenie mniej sztywne, części troszkę tańsze, a silnik też można dobrać odpowiedni do zapotrzebowania, instalacje gazową znosi dobrze.

A co do bagażnika, to jak teściowa szczupła i składana to i z teściem zmieścisz w bagażniku sedana :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego z tego co tu czytam o tesciowej.... o przepraszam o wozku!!!

masz rodzine i dziecko tak :)

jezele tak to tylko i wylacznie omesia...

Ja mam ja w kombi i robie co tylko zechce z bagaznikiem

A po zlozeniu siedzen nawet wiecej haha

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Potwierdzam ;D Vectra B w kombiaku po złożeniu siedzeń ma też bardzo dużo miejsca, a co dopiero omesia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie tak koledy mama rodzinke no i teściowa niepotrzebny dywan też by sie znalazł takze szukam auta funkcjonalnego aktualnie jezdz asterka f i za mała futrka koledzy a powiedzcie omesie to lepiej sprowadzana czy w polsce jaki4e sa słabe pkt oprucz blach bo asttry juz np znam tak samo skrzynia miska olejowa obroty ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego im mlodzsza omesie kupisz tym mniej problemow bedziesz z nia mial.Ja ma mam 95 rocznik pierwsze dwa lata produkcji i troche szwankuje. Mlodsze jak 97-98 juz sa mniej awaryjne.No chyba ze masz tyle kasy ze stac cie na mlodsza taka jak b fl (jak co nie ktorzy nazywaja model C)Czyli rocznik od 99 do 2003,,,Z nia juz nie mialbys zadnych problemow.I co jeszcze nie polecam diesla...sa to silniki wlasnie z BMW one sa wadliwe i kazdy Ci to powie.A co do kupna w polsce to nie zbyt jak masz kogos zaufanego kto ci moze sprowadzic,,,to bierz zza granicy i nie koniecznie z niemiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z zagranicyto chyba najleoiej ze Szwajcarii- najlepiej zadbane :wesoly: . Co do roczników to różnie to bywa . Ja mam 97r. i troche kłopotów z nią - czujnik rozrządu :wesoly: . Te po lifcie ( C ) też potrafią zrobić psikusa . Co do dizli tych po lifcie to chyba najmniej awarii mają silniki 2,2 DTI choć najbardziej dynamiczny to 2,5 DTI. Pozdro. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Miałem BMW E36 i byłem z niej zadowolony przez 4-y lata nie miałem z nią żadnych problemów, ale auto rodzinne to nie jest ma mały bagażnik.Jeżeli porównywać to BMW 5 inny samochód. Mam teraz omegę B FL 2000r nie ma Omegi C jak inni się wypowiadają.Druga omega i mam problemy z komputerem. Jak bym miał wybierać to BMW seria 5 i osiągi ma o niebo lepsze od OMEGI i komfort jest ten sam. Siostra ma BEJCĘ 530 2002 r sprzedała 525 z 98r i nie miała z nimi żadnych problemów a ja ze swoją Omegą mam. Dla mnie BMW seria5 , seria 3 dla samotnych ludzi tak nie dla rodziny ale osiągi ma lepsze od OMEGI to jest fakt PANOWIE !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi mówić , ale ten motor co masz to nieudany niewypał opla. Było kupić 2,5v6, 3,0v6 lub 3,2 v6 w manualu ( bez 3,2v6 ) to byś zobaczył jak to fruwa :lol: . Co do BMW to drogi serwis , a do omy nie :) . A skoro masz problemy ze swoją omą to ją sprzedaj i kup sobie BMW . Będzie wtedy po problemie :) . Po co ludzi zniechęcać do omegi :) Każdy samochód się psuje . Wszystko zależy od serwisowania i kto to robi . Pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Serwisowałem oba auta i nie widzę różnicy w cenach między omegą a BMW. Zależy gdzie serwisujesz. Mnie mówiono że silnik 2.5 litra to jest lipa. To jest moja trzecia Omega i za każdym razem jest problem z elektroniką i to jest fakt. A po drugie to mieliśmy się wypowiedzieć na temat aut. Bmw z silnikiem M pakiet ma 315 koni to są silniki wysoko obrotowe koła się kręcą do 6500 obrotów . BMW seria 316 ma zaledie 102 konie nie porównujemy modelu seria 5. Omega B FL 2.2 to jest najsłabszy motor powyżej 1999 wychodziły takie silniki PRAWDA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności