Skocz do zawartości

stuki w silniku asterki 1.6 8v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam wlasnie zmienilem popychacz bez sciagania paska rozrzadu i odkrecania czegos poza kapa zaworowa

okazalo sie ze popychacz mial peknieta chybo sprezynke w srodku takie gowienko co wychodzi na czubku popychacza tp chyba sprezynka?

 

wymienilem zadowolony przekrecam kluczyk a tu dalej stuka roszke moze inny dzwiek moze ale dalej stuka co poradzicie?

 

[ Dodano: Sob Mar 10, 2007 17:35 ]

moze kowadwlko sie wyrobilo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

a poczekałeś na rozgrzanie oleju??

ja jak zmieniałem wałek rozrządu to na początku też klepał ale jak się trochę rozgrzał to nastała cisza. ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak poczekalem zrobilem jakies 15 kilometrow i dalej klepie tylko troszke inny dzwiek moze dzwigienke tez musze wymienic ?

 

a czy np troche wyciagniety pasek rozrzadu moze powodowac pukanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ten inny dzwięk to może nie zawory tylko wtryskiwacze? one cykają.

 

pasek rozrządu nawet rozciągnięty nie powinien powodować efektów ubocznych bo teoretycznie powinien naciągnąć go napinacz, no chyba że nie masz napinacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Anonymous

Odkopę trochę temat...

Mam Asterkę z sinlikiem 1.6 8V (C16NZ) z 1992 roku. Od dłuższego czasu męczy mnie głuchy stukot dochodzący z silnika. Co ciekawe zaraz po odpaleniu, gdy silnik jest zimny niczego nie słychać. Zaczyna dochodzić dopiero gdy silnik się trochę zagrzeje.

Jak już wspomniałem jest to dość "głuchy" stukot (raczej nie metaliczny) i trudny do zlokalizowania...

Wraz z lekkim wzrostem obrotów rośnie jego częstotliwość. Przy jeździe go tak bardzo nie słychać, jak podczas postoju na luzie. Po lekturze forów byłem przekonany, że mogą to być popychacze. Po wizycie u znajomego mechanika dowiedziałem się, że to raczej nie to. Mechanik stawiał raczej na panewki lub na inne możliwe rzeczy. Ale z tego, co czytałem to panewki też generują dzwięk raczej metaliczny i słyszalny niezależnie od temperatury...

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i ewentualne pomysły co mogę sam na własną ręke sprawdzić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie nie zwróciłem uwagi czy na zimnym nie stuka ale najczęściej słychać stukot jak mam za wysoki bieg i dodam delikatnie gazu jak ujme to ustaje a jak znowu przekroczy jakieś tam obroty to nie słychać bo śilnik zagłusza. Wie ktoś co to może być:(?:(?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności