Skocz do zawartości

zakup interfejsu opel astra 2.0 DTI


Gość gringoo_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja też się zastanawiałem nad różnymi wersjami : zrobić czy kupić , schemat taki czy taki i w końcy po przeczytaniu całego tematu (tutaj) stwierdziłem, że kupię najtańszy interface do VAG'ów od Viakena i nie żałuję. Za 50zł z przesyłką jest gotowy interface z kabelkiem RS232, pinami do gniazda OBD2 i po sprawie. Działa z ABCOM i częściowo z Tech2 przy silniku X16SZR. Tutaj link do sklepu - na Allegro cena taka sama.

Pozdrawiam

Piotr

Również kupiłem taki interfejs jak w linku ze sklepu od "viakena", i mam problemik na ABCOM wszystko ładnie śmiga odczytuje błędy, ale schody zaczynają się pod Tech tak jakby nie widział interfejsu ;];] dziwne, wybieram wszystko pokolei pojawia się okno główne i po chwili wywala komunikat że nie widzi interfejsu (echo coś tam itd.) ? Może któryś z kolegów podpowie coś w tym temacie, albo podzieli się "dobrą wersją" http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Również kupiłem taki interfejs jak w linku ze sklepu od "viakena", i mam problemik na ABCOM wszystko ładnie śmiga odczytuje błędy, ale schody zaczynają się pod Tech tak jakby nie widział interfejsu :wino::D dziwne, wybieram wszystko pokolei pojawia się okno główne i po chwili wywala komunikat że nie widzi interfejsu (echo coś tam itd.) ? Może któryś z kolegów podpowie coś w tym temacie, albo podzieli się "dobrą wersją" ??? pozdr.

Podłączę się pod temat.

Zainwestowałem w compa i interfejs tech 2 z viakan-a i co..."d...pa" . NIe chce gadać z silnikiem, skrzynią, imo, alarmem. Czyta tylko airbag, esp, abs!!! Co jest dziwne że tak wybiorczo działa.

Co ciekawe podłaczyłem ten fejs pod inny comp i czytał wszystko. Pytanie co moge mieć nie tak z compem może to wina XP-ca??? Czy ktoś może wie???

 

P.S Mała korekta wgrałem win 98 i fejsik czyta już wszystko

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina napiecia. Na poszczegolnych pinach. Jest lekko rozjechane i dlatego lapie tylko pewne podzespoly. Cos nie teges albo w fejsie albo w aucie. Dlatego polecam zawsze zrobic samemu fejsa sprawdzonego niz kupowac nawet dobrej firmy ale nie zbadanego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina napiecia. Na poszczegolnych pinach. Jest lekko rozjechane i dlatego lapie tylko pewne podzespoly. Cos nie teges albo w fejsie albo w aucie. Dlatego polecam zawsze zrobic samemu fejsa sprawdzonego niz kupowac nawet dobrej firmy ale nie zbadanego.

Dzieki za odpowiedź ;)

Masz może namiary na jakiś schemacik , taki dla laika. Bo tylko lutownice umiem dobrze trzymać ale na elektronice się nie znam.

Pozdram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sie zazcalem tez przymierzac do takiego fejsika

 

i tak co to jest wejsice COM

jak wygalda?

 

pojezdzilem po google i tam widze wszedzie USB - wiem jak wyglada

 

w komputerach nie jestem taki do przodu jak z autami i teraz mam problem

bo moze bym i se znalazl takiego starego lapka - ale musze wiedzeic/wiedziec czego dokladnie szukac

 

moze ktos pomoze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

W viakanie jest fejs na USB który współpracuje z opel scanner ...69( 250 zeta) i jak twierdzi producent to działa. Ma ktoś z tym fejsem jakieś doświadczenie ? Prawda czy mit że to działa ?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na USB omijaj z daleka bo tech nie gada na USB wbrew temu co sprzedaja na alllegro i co nie napisza na aukcji. Nie ma przypadku zeby gadal na USB- bynajmniej ja nie słyszalem jeszcze na zadnym forum.

 

P.S. Ja tez mam od Krzysia fejsik i powiem wam jeszcze ze podpinalem go ostatnio nawet pod Golfa 4 i z poduchami gadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności