Skocz do zawartości

Zużycie paliwa w silnikach benzynowych?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Planuje zakup Merivy na dniach - najwiecej jest ofert 1.4 16v i 1.6 8v ale trafiaja sie tez pozostale silniki. Opel slynie z paliwozernosci swoich silnikow, ale ktore zło bedzie najmniejsze? :lol:

Pytanie dotyczy silnikow montowanych w merivach w latach 2004-2005.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam 1,6 8V - stary sprawdzony Oplowski silnik. Tez przed zakupem Zafiry oglądałem Merivy, parę oglądałem i najbardzie mi się spodobał ten silnik - bardzo elastyczny ( lepszy niż 1,6 16 v ), do tego cichy, tańszy w naprawach i co najważniejsze bezkolizyjny !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jestem posiadaczem MERIVY 1,6 16V z 2005 roku z przebiegiem 40 tys. Największa wada to chyba hałas przy większych prędkościach. Zużycie paliwa w mieście to około 8,5-9,5 litra. No można mieć jeszcze zastrzeżenia do jakości plastików, ale to chyba jest teraz standardem w produkowanych obecnie samochodach.

Wielki + za funkcjonalność.

Jeżeli chodzi o awaryjność to na chwilę obecną nie można mieć jakichkolwiek zastrzeżeń zarówno do silnika jak i pozostałego osprzętu.

Pozdrawiam.

 

 

PS. zdecydowałem się na montaż instalacji gazowej i zobaczymy jak potem furka będzie śmigać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja Ci polecam 1,6 8V - stary sprawdzony Oplowski silnik. Tez przed zakupem Zafiry oglądałem Merivy, parę oglądałem i najbardzie mi się spodobał ten silnik - bardzo elastyczny ( lepszy niż 1,6 16 v ), do tego cichy, tańszy w naprawach i co najważniejsze bezkolizyjny !

tez sie ku niemu sklaniam - ponadto w necie jest duzo porad odnośnie ewentualnych usterek no i chyba jego apetyt na paliwo i olej jest mneijsze niz 1.4 16v i 1.6 16v

 

[ Dodano: Wto Cze 03, 2008 17:05 ]

Witam. Ja jestem posiadaczem MERIVY 1,6 16V z 2005 roku z przebiegiem 40 tys. Największa wada to chyba hałas przy większych prędkościach. Zużycie paliwa w mieście to około 8,5-9,5 litra. :D

zuzycie paliwa nieciekawe no i jeszcze ta opinia o konsumpcji oleju-ale z jednej strony jedni leja raz w miesiacu litr oleju do silnika a drudzy z tym samym przebiegiem nawet wcale...

jesli chodzi o jakosc plastikow to nie oczekuje wiele - to tylko opel :D co prawda mój ojciec ma astre 2 1.7td to jakosc wnetrza jest dla mnie zadowalająca, mialem tez służbową corsę-combo i tez jak na auto tej klasy cenowej nie bylo najgorzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie sądzę żeby różnica w spalaniu była bardzo duża. Przede wszystkim ten samochód waży prawie 1,4 t, a to już wiele tłumaczy. Poza tym na tym forum można zauważyć jedną rzecz, że na pewno więcej problemów mają użytkownicy z silnikami diesla.

Silniki 1,4 z 75 koni to chyba jednak zbyt mało, chociaż muszę przyznać, że nie miałem przyjemności jeździć samochodem z takim silnikiem. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no a ja jak najbardziej polecam silniczek 1.7cdti. jak kupisz w dobrym stanie to będziesz zadowolony ze spalania osiągów i ze wszystkiego... oleju też nie bierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Planuje zakup Merivy na dniach - najwiecej jest ofert 1.4 16v i 1.6 8v ale trafiaja sie tez pozostale silniki. Opel slynie z paliwozernosci swoich silnikow, ale ktore zło bedzie najmniejsze? :D

Pytanie dotyczy silnikow montowanych w merivach w latach 2004-2005.

 

Ja mam merivę na sprzedaż , jeśli byłbyś zainteresowany ............?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szukam merivy na maksymalnym "wypasie" tzn. merivowym wypasie :lol: tzn z kompem pokaldowym, klimą, cd, sterowniem radia w kierownicy, alufelgami, halogenami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności