Skocz do zawartości

Skreca w prawo podczas ruszania


Rekomendowane odpowiedzi

to jest najgorsze dla mojej kieszeni założenie ;)

powiem szczerze ze nie mam najmniejszych problemow ze skrzynią auto ma 150tys przebiegu

 

masz jakis pomysł jak twoją podpowiedz sprawdzić w praktyce (bez rozkładania skrzyni) jakaś hamownia czy coś?

 

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 12:20 ]

dodam ze kiedys ogladałem top geara z astrą II i Hamilton miał ten sam objaw przy ruszaniu odbijała mu kierownica w prawo podsumował to ze astra ma zle rozłożona siłe napędu hehe marne pocieszenie bo u kumpla jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GmsMetallica

a nie mozna takiego myku zrobic mianowicie podniesc auto na lewarku i podstawic solidne klocki itp zeby auto nie spadlo, nastepnie sciagac kola i odpalic, i ruszac i zmierzyc ilosc obrotow (niewiem moze cos przyczepic do tarczy i liczyc albo jakies urzadzonko)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test posadziłem zone za kierownicą a ja stałem z przodu auta

 

zona gwałtownie przyspieszała

 

meksyk totalny pod czas przyspieszenia przud auta szedł do góry miałem takie wrażenie że koło od strony kierowcy podnosiło sie bardziej i przeginało w stronę pobocza

 

efekt ciągneło za sobą prawe koło do skrętu co powoduje skręt kierownicy

 

wnioski albo cos z układem zawieszenia albo mam złe katy skrzywienia kół ustawione

 

potrzebuje namiar na warsztat w wawie tylko taki porządny ze stacja diagnostyczną gdzie jak by co sprawdzą geometrę i kąty ustawień kół i całe zawieszenie no i wyjadę szczęśliwy aby nie aso

 

wiadomo pokarze gościowi co jest grane a on to naprawi help

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miałem takie coś tylko ze w Ducato ;] podczas przyśpieszania ciągła drania na prawo. okazało się że miałem wywaloną tuleje na wahaczu i wszystko sie przestawiało podczas przyśpieszania. ja wiem że Ducato to nie to co nasze Opelki ale może w tą stronę szukac przyczyny ?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Utry, masz wybite gumowe tuleje wahaczy. Miałem taki efekt w Escorcie, dodanie gazu powodowało zmianę kierunku jazdy, puszczenie i wracał w drugą stronę.

Generalnie zobacz wszystkie gumy na zawieszeniu z przodu, mocowanie wózka na którym leży silnik i skrzynia itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czesci w wahaczu maja 3 tyg przed i po wymianie sciągało ;]

 

Mam prosbę do was o namiar na warsztat w Warszawie gdzie znaja sie na zawieszeniu i na miejscu mają ustawienie zbierznosci ;] poprostu przyjade pokarze co jest grane a oni naprawią (TYLKO nie ASO :?: )

 

prawdopodobnie czeka mnie rozebranie całego zawieszenia i złozenie od początku bo inaczej tego nie namierze http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi przychodzi jeszcze coś do głowy: jak mówisz jedna strona podniosła się wyżej jak żonka ruszała więc może coś z amorami, sprężynami. A na ustawieniu zbierzności jak ją ustawiali. Pod obciążeniem, bo w astrze do ustawienia potrzebne jest obciążenie auta: pół baku paliwa+ po 70 kilo na przednich siedzeniach. może coś nie tak z kątem pochylenia jednego z kół. Lub jednak skrzynia jak ktoś już pisał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łot jakie obciążenie ? 70kg? nic takiego nie kładli na siedzenia co by ważyło 70kg wogóle nic nie kładli jesli chodzi o bak to miałem cos koło tego wachy +lpg ;]

 

[ Dodano: Nie Cze 15, 2008 12:23 ]

a komus kiedys cos kladli na siedzenia przy ustawianiu ?

 

[ Dodano: Nie Cze 15, 2008 12:24 ]

jeszcze pytanko kont pochylenia kół ? tego w asterce sie nie ustawia chyba wiec jak to regulowac i od czego to zależyten kont oczywiscie? bo moze tu tkwic problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

też pierwszy raz słyszę żeby przy ustawianiu geometrii kół obciążac samochód ;] nie od wczoraj jeżdżę i nie jedną już miałem awarię ale żeby takie coś ? kto ci takie coś naopowiadał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utry, Zarówno w książkach jak i programach diagnostycznych można znaleźć taka informację dotyczącą odciążenia, jednak osobiście nigdzie (oprócz jednego warsztatu) nie spotkałem z ta praktyka.

Co innego z zakołysaniem nadwozia przed pomiarami.

W tym jednym warsztacie zalecają siedzieć kierowcy w środku w trakcie dokonywania pomiarów. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności