Skocz do zawartości

Swierszcz w okolicach zegarów po sronie włącznika świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Ku potomności. Też miałem świerszcza - taką cykadę w okolicy włącznika świateł. Długo nie mogłem dojść co to jest (głównie dlatego że rzadko jeżdżę merivką - w końcu to auto dla żony :beer: ) i trwało to ze 3 miesiące, jak nie dłużej.

I nagle olśnienie. Wypadł z pod pokrywy bezpieczników biały spinacz do wyciągania bezpieczników i... nastała cisza!

 

Sposób naprawy - otworzyć (zdjąć) pokrywę bezpieczników tą pod włącznikiem świateł, wsadzić spinacz na miejsce w pokrywie, a najlepiej tak żeby wszedł mocno na wcisk i nie świerszczał już więcej :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tez mi cos swierszczy ze zegarami i nie moge dojsc co to moze byc.

Moze zle to ujalem - Swierszcz siedzi gdzies przy prawym przednim slupku. Sprawdzilem wszystkie mozeliwosci o ktorych byla mowa wczesniej i nic. Nadal szukam :mrgreen:

 

 

 

Tak wlasnie mi przyszlo do glowy ze to musi byc cos zwiazanego z zegarami lub czyms co sie z wiaze z "miejscem kierowcy" poniewaz moja Meriva ma kierownice z prawej strony i swierszcz jest z prawej takze a nie z lewej jak to jest u Was. Jedynie bezpieczniki mam z lewej strony tj. przy drzwiach pasazera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam to samo, wybieram sie z tym do servisu,

Czy udalo Ci sie rozwiazac ten problem

Podpinam się pod temat. Czy ktoś rozwiązał problem skrzypienia (w okolicach przedniego słupka po stronie kierowcy) w inny sposób niż poprawienie bezpieczników pod przełącznikiem świateł? Niby drobnostka ale denerwujaca strasznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też się podepnę. Niedawno kupiłem swoją Merivę i mam dwa rodzaje skrzypienia/trzeszczenia. Oba z przodu.

Jedno z okolic lewego słupka. Jest słyszalne bardzo często, bardziej wyraźne na wybojach.

Drugie gdzieś z prawej strony z przodu, jest cichutkie i rzadsze, ale bardziej złowieszcze - słyszalne tylko przy przyspieszaniu na wolnych obrotach (około 1500obr/min).

Jakieś podpowiedzi,pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie gdzieś z prawej strony z przodu, jest cichutkie i rzadsze, ale bardziej złowieszcze - słyszalne tylko przy przyspieszaniu na wolnych obrotach (około 1500obr/min).

Jakieś podpowiedzi,pomysły?

Tego świrszcza tez mam, ale wydaje mi sie ze to wtryski/pompa tak halasuja.

A moj kolejny swierszcz siedzi gdzies pod kierownica. Myslalem ze to ten spinacz z bezpiecznikow, ale niestety spinacza brak, no chyba ze wypadl ze swojego miejsca i zagniezdzil sie gdzie indziej. jak bedzie w sobote fajna pogoda to rozkrece deske, moze go znajde.

 

a.. i jeszcze jedno. dziwne chrobotanie z okolic prawego kola, slyszalne tylko w kabinie.

Dzwieki raczej niskiem, ustaje jak wcisne sprzeglo .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj kolejny swierszcz siedzi gdzies pod kierownica. Myslalem ze to ten spinacz z bezpiecznikow, ale niestety spinacza brak, no chyba ze wypadl ze swojego miejsca i zagniezdzil sie gdzie indziej. jak bedzie w sobote fajna pogoda to rozkrece deske, moze go znajde.

Też mam ten problem, opisałem go dokładnie tutaj gdyż na 90% jestem przekonany że to EPS. Pogrzebałem trochę i chyba rozwiązanie znalazłem na forum naszych południowych sąsiadów EPS chrastí :mrgreen:

Można tam znaleźć link do dokumentu (co świadczy że ASO problem powinien być znany) z opisem jak temu zaradzić. Przyczyną jest zbyt małą ilość smaru na sprzęgu pomiędzy sterownikiem/silnikiem EPS a kolumną kierownicy. Rada jest prosta, wykręcić silniczek EPS i wpuścić trochę smaru do EPS. Tylko właśnie kombinuję co to za smar bo w dokumencie pisze: "Special Grease EPS" Part-No 93165321. Zna ktoś może jego zamiennik, co by można tam wcisnąć? Podejrzewam że jest to przekładnia z tworzywa sztucznego, nie wiem czym to smarować. Napiszcie czy u Was był ten problem i czy udało się go rozwiązać poprzez smarowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszperam w troche i faktycznie, to moze byc to co piszesz.

rozwiazanie podane je tu wersja ang lub po rosyjsku

tu jakies forum włoskie z tym samym problemem link

a tu przetlumaczone z wloskiego link

 

Sama czynnosc dosc prosta, chociaz ten magiczny smar troszke drogi - ok. 25 Euro za 5 gram. Jeśli uda Ci sie go gdzieś dostac to daj znać

jest on napewno w sprzedazy - link

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszperam w troche i faktycznie, to moze byc to co piszesz.

rozwiazanie podane je tu wersja ang

 

Dokładnie właśnie na ten dokument trafiłem i wydaje mi się że to jest to, bo chyba również tutaj na forum był opisany hałas za licznikami ale jako cichy, w odróżnieniu od stuków pochodzących z kardana lub samej przekładni. Widać że sprawa GM jest dobrze znana. Cena tego smaru to :mrgreen: A to pewnie jakaś wazelina techniczna, lub smar grafitowy. Poszukam może jeszcze czym to można zastąpić w rozsądnej cenie :?:

Co do czynności to mam tylko pewne obawy czy uda się tak aby niczym nie poruszać, ani osią kierownicy, ani osią silnika, tak aby wstawić silnik na to samo miejsce (zapewne wieloklin). A może to nieistotne, bo załatwi to kalibracja po skręceniu układu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien zdać egzamin smar sylikonowy,nie zmienia zbytnio konsystęci pod wpływem temperatury nie szkodzi gumie i innym sztucznym materiałom,jest gestu i lepki

a wiadomo może co się robi z luzami na krzyżakach(kardanach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności