Skocz do zawartości

"zastrzelona stacyjka"...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

probowalem wszystkich metod i lipa.. mam mozliwosc wymiany stacyjki z robota za 400PLN, chyba to zrobie zeby miec swiety spokoj n aprzyszlosc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tylko nie lubie jak ktos mi nie opisuje co dokladnie chce zrobic. Co to znaczyc wymienic stacyjke?? Sam bębenek czy bębenek z nowymi zapadkami i nowym grotem a moze calosc obudowa, wklad stacyjki z bebechami, moz eodrazu cala kolumne to bedziesz mial spokoj na jeszcze dluzej. Bylo rozebrac wklad, przeczyscic i nasmarowac jak tylko zaczynal sie zacinac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

udalo sie zrobic za 150PLM- wymiana wkladu na nowy i doszlifowanie do obecnego kluczyka. juz prawie sie nadzialem, na szczescie sa jeszcze dobrzy ludzie na swiecie :P;];p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie zrobic za 150PLM- wymiana wkladu na nowy i doszlifowanie do obecnego kluczyka. juz prawie sie

To samo miałęm ci napisać gdyby się udało!! .. Bo w ASO można ten bębenek zakupić za tą samą kwotę jak wymieniłeś do tego kluczyka!! Tylko trzeba wymontowac i zanieść do Aso. Bo inaczej to montaż, demontaż kodowanie !! stacyjka kompletna to koszt by był w ASO 1000zł.

 

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 18:32 ]

Bylo rozebrac wklad, przeczyscic i nasmarowac jak tylko zaczynal sie zacinac.

 

wesol, kol i tu masz 100% rację Czasami to nie zapadki tylko ten bolec na tym grocie trzyma . . Ale nie wszyscy potrafią grac na skrzypcach! :P;p Ja to mam nawet gdzieś w tailach udokumentowane :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Temat na czasie :D

 

Czym cieplej tym ciężej chodziła mi stacyjka. Nie skojarzyłem tego faktu do momentu przeczytania tematu...

 

Wczoraj przesmarowałem ją tym Xeramicem X40 - trochę pomogło. Dużą poprawę działania przyniósł jednak specyfik Loctite 8007 do przeciwdziałania zacieraniu się gwintów w podwyższonej temp. Ma fajną zaletę bo silnie się pieni (wypełnia zakamarki bębenka)

 

Mechanicy samochodowi używają go min. do smarowania zapieczonych prowadnic (tulei) zacisków hamulcowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracajac do smarowań to jak dla mnie to obcy temat bo ja zawsze jak kupie samochod to pierwsze co to robie smarowanie stacyjki i wszystkich zamkow, mechanizmow szyb, zawiasow, lozyska wiatraka nawiewu itp. Pamietam ze w ksiazce od kadetta pisalo ze co iles tam latnalezy te rzeczy przesmarowac. Jak sasiad ostatnio mial problem bo mu sie zblokowala stacyjka to ja go pytam kiedy on smarowal a on ze nigdy, to ja mu powiedzialem ze to i tak dlugo pociagnela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności