Skocz do zawartości

Sosnowiec i okolice - Mechanik i Elektryk


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebero

a znacie może kogoś z okolicy kto zajmuje się swapami? albo siedzi typowo w astra f?? bo moja mi strasznie dużo problemów sprawia i co chwile to jakieś nowe;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja polecam również warsztat na Naftowej. Wcześniej jęździłem do Katowic na Ceglaną ale zostawiłem vectrę na wymianę świec nie wymienili bo stwierdzili, że są zapieczone i wymiana z gwintowniem to 800zł na forum znalazłem warsztat na Naftowej pojechałem i... za wymianę świec zapłaciłem 400 bo nie były zapieczone. Odradzam GM SERVICE Katowice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Martyna.Astra

Witam,

niestety muszę wycofać moje polecenie gości z Naftowej. Zaufałam im chyba aż zanadto, gdy się przeprowadziłam do Bielska, dalej u nich leczyłam swoją Astrę, do tego jeszcze poleciłam ich swojemu mężowi i jeździliśmy tam z naszym drugim samochodem, Vectrą. Do czasu. Najpierw dali trochę ciała, ale powiedzmy, że przymknęliśmy oko na to, jak wymieniali chłodnicę w Vectrze i gdy oddawali auto, to nie zakręcili korka od pojemnika na płyn chłodzący - odłożyli go gdzieś pod maską, na szczęście mąż przed odjazdem spojrzał jeszcze pod maskę i to zauważył, uniknął w optymistycznym scenariuszu zgubienia korka, a w pesymistycznym - wylania/wyparowania płynu i uszkodzenia silnika.

Nasz ostatni raz na Naftowej był, gdy mieli zrobić w Vectrze zawieszenie. Żeby nie jechać na darmo z Bielska, mąż powiedział, co będzie na pewno robione, właściciel warsztatu zadzwonił, że ma już wszystkie części i że można przyjechać, wziełam tego dnia wolne, pojechałam rano i mieli zrobić to w ciągu dnia. Gdy wróciłam po południu, właściciel powiedział, że mu niektóre części nie dojechały (!) ale że wymienili jakieś tam gumki, zdiagnozowali to zawieszenie, dał mi listę z usterkami do naprawy i odesłał do domu. Łaskawie powiedział, że za wymianę tych gumek nie weźmie teraz pieniędzy, tylko przy kompletnym remoncie zawieszenia, problem polega na tym, że auto stało w tym samym miejscu i w taki sam sposób, w jaki zaparkowałam, a jak wracałam, to auto trzeszczało tak samo jak przed rzekomą wymianą. Oczywiście jak po ok. miesiącu naprawialiśmy zawieszenie już u nas w Bielsku, to włącznie z wymianą gumek, bo moje przypuszczenia się potwierdziły i nic tam nie było zrobione.

Teraz przeżyłam ponowny zawód, bowiem robiłam wymianę uszczelki pod głowicą wraz z planowaniem głowicy w Astrze na Naftowej niespełna 2 lata temu, uszczelka znowu poszła i mechanik, u którego obecnie znajduje się samochód, powiedział, że owszem, głowica była planowana, ale jej nie rozebrali i jakichś tam części nie powymieniali (nie wiem jakie, nie znam się), co było przyczyną ponownego pęknięcia uszczelki. Dodam, że jeżdżę bardzo ekonomicznie i nie robię w ciągu roku niewaidomo ile tysięcy kilometrów - jak robię 10, to już będzie dużo.

Może ci z Naftowej osiedli na laurach i zaczęli odwalać fuszerkę, nie lubię wystawiać negatywnych opinii, ale zawiodłam się na nich na całej linii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Warsztat na Naftowej ma plusy i minusy.Plusy to że się znają na swojej robocie w końcu robią jedno i to samo i robią szybko może za szybko nie dokładnie.Minusy to olewka klientów ktorzy nie są ich znajomymi a mają ich wielu i obsługiwani są bez kolejki.Nieważne że się umówisz na konkretny dzięń i godz. i tak będziesz czekał aż znajomi wyjadą.Drugi minus to części proponują ze swojej hurtowni w cenach o wiele większych niż w sklepach a o allegro już nie wspomne.Wniosek zarabiają też niezłe pieniądze na częściach.Gdy da im się swoje to bardzo krzywo patrzą i kolejka jeszcze się zwiększa.Dodzwonić się do nich jest całkowicie nie realne.To tyle jeżeli uwarzacie że jest inaczej to piszcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość piotrMDC

Warsztat na Naftowej ma plusy i minusy.Plusy to że się znają na swojej robocie w końcu robią jedno i to samo i robią szybko może za szybko nie dokładnie.Minusy to olewka klientów ktorzy nie są ich znajomymi a mają ich wielu i obsługiwani są bez kolejki.Nieważne że się umówisz na konkretny dzięń i godz. i tak będziesz czekał aż znajomi wyjadą.Drugi minus to części proponują ze swojej hurtowni w cenach o wiele większych niż w sklepach a o allegro już nie wspomne.Wniosek zarabiają też niezłe pieniądze na częściach.Gdy da im się swoje to bardzo krzywo patrzą i kolejka jeszcze się zwiększa.Dodzwonić się do nich jest całkowicie nie realne.To tyle jeżeli uwarzacie że jest inaczej to piszcie.

 

Niestety muszę potwierdzić :/ a szkoda, bo kiedy byłem mega zadowolony...

dodatkowo napiszę, że jeśli sie powie wprost: proszę wymienić x - to wymienią, jeśli się powie objawy takie i takie - po przetrzymaniu samochodu z dużym prawdopodobieństwem powiedzą, że jest ok, można jeździć.

Ostatnio np na stuki z tyłu stwierdzili, że wszystko ok, moge jeździć, inny mechanik jak podniósł samochód od razu zobaczył, że coś z amortyzatorem, wymienił oba i cisza :/ nie wiem jak takie coś komentować :/ bo on od razu to zobaczył, oni weryfikowali (kilka dni mięli samochód na warsztacie)i nic nie zobaczyli :/ a jakby się przejechali to na nawet najmniejszej nierówności stukało... niestety to nie pierwszy raz kiedy zadowolony nie byłem... jak jest kilka rzeczy do zrobienia, zdarza się im zapomnieć o zrobieniu czegoś, pomimo zapisania takiej rzeczy...

też mam wrażenie jak inni, że dzielą klientów na lepszych i gorszych dla jednych się opłaca przyłożyć, innych się olewa.

regularnie jak się przyjedzie, to można czekać na ich reakcję aż zainteresują sie klientem po 20 parę minut...jak w kolejce ustawi się w biurze kilka osób to wtedy ktoś przyjdzie, dla jednej nie warto...

Edytowane przez piotrMDC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość robert_re

Niestety muszę potwierdzić, że warsztat na Naftowej był naprawdę OK, nie drogi, miła obsługa i bez problemów. Serwisuje tam swojego opla od dobrych kilku lat i z roku na rok jest coraz gorzej. Odnoszę wrażenie, że czasami naprawy są wykonywane na kolanie, w bardzo dużym pośpiechu, byle tylko coś zrobić nie ważne jak i nie ważne co. Już kilka razy się zdarzyło, iż Panowie nie zrobili wszystkiego o co zostali poproszeni, ba nawet nie zauważyli niektórych usterek! Pomijam umawianie się na godziny odbioru i telefony - tam chyba już nikt niczego nie ogarnia. Chyba za dużo klientów, za mało pracowników albo już warsztat po woli się wypala. Ja trafiłem tutaj by własnie zmienić Naftową na coś innego.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety muszę potwierdzić, że warsztat na Naftowej był naprawdę OK, nie drogi, miła obsługa i bez problemów. Serwisuje tam swojego opla od dobrych kilku lat i z roku na rok jest coraz gorzej. Odnoszę wrażenie, że czasami naprawy są wykonywane na kolanie, w bardzo dużym pośpiechu, byle tylko coś zrobić nie ważne jak i nie ważne co. Już kilka razy się zdarzyło, iż Panowie nie zrobili wszystkiego o co zostali poproszeni, ba nawet nie zauważyli niektórych usterek! Pomijam umawianie się na godziny odbioru i telefony - tam chyba już nikt niczego nie ogarnia. Chyba za dużo klientów, za mało pracowników albo już warsztat po woli się wypala. Ja trafiłem tutaj by własnie zmienić Naftową na coś innego.....

 

Mam zaufanego elektro-mechanika specjalizującego się w GM (5 lat w ASO Opla), który ma odpowiedni sprzęt (czasami koledzy z ASO wpadną coś pożyczyć), wiedzę i doświadczenie a do tego nie jest drogi i nie liczy za części specjalnie drogo. Minus to, że jest tak zawalony robotom, że czasami umówić się na termin większej roboty jest ciężko i dodzwonić się też jest ciężko ale z diagnostyką nie ma problemu. Tel to 608 08 33 15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności