Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 - asymetryczne wspomaganie kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Problem jest dokuczliwy. W wspomaganiu kierownicy (elektryczne) wyraźnie odczuwana jest asymetria działania. Kręcąc w lewo praktycznie nie mam żadnego oporu na kierownicy. Jest to nawet nieprzyjemne uczucie - brak jakiegokolwiek sprzężenia zwrotnego. Za to kręcąc w prawo mam uczucie jakbym "naciągał jakąś sprężynę". Opór jest zdecydowany i narasta aż do momentu gdy wyczuwalny jest na kierownicy jakiś przeskok. Po tym opór maleje i jest stały już do końca zakresu ruchu układu. Opór ten jest jednak wyraźnie większy niż przy ruchu w lewą stronę. Mechanik w serwisie powiedział, że po raz pierwszy spotkał się z takim zjawiskiem i nie bardzo wie jak mi pomóc a nie chce wymieniać całego układu na ślepo nie znając przyczyny.

Pytanie: Co się dzieje i jak to leczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozwiązania problemu szukam już od kilku tygodni, nie tylko na tym forum. Funkcję "szukaj" znam. Znam również Google. Pozwoliłem sobie nawet przejrzeć każdy post dotyczący Corsy na tym forum (17 stron). Z doświadczenia nie dowierzam skuteczności robotów sortujących, więc traktuję je jako pierwszy strzał.

 

Wracając do mojego problemu, jak widać po nawale odpowiedzi, jest chyba nietypowy. Jedna wzmianka o takich samych objawach - również pozostawiona bez odzewu. Ale jestem cierpliwy. Może, poza reklamami, jakieś światełko w tunelu się pojawi.

 

Część treści posta usunięto za zgodą autora - Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na wspomaganiu, ale nie masz czasem tak, że w jedną stronę skręca bardziej, a w drugą robisz większy łuk autem?

Chodzi mi o dobre ustawienie zbieżności.

Nieraz patałachy ustawiaja byle jak i "środek" maglownicy nie pokrywa sie z ustawieniem kół na wprost.

Może to ma wpływ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nieraz patałachy ustawiaja byle jak i "środek" maglownicy nie pokrywa sie z ustawieniem kół na wprost.

Czy w takim wypadku kierownica nie musiała by być ustawiona ukośnie podczas jazdy na wprost? Nic takiego nie ma miejsca. Geometrię sprawdzałem i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patałachy potrafią przełozyć kierownice, jak im nie wychodzi z geometrią.

Sprawdź ten wymiar:

Dołączona grafika

Czy nie jest inny, jak masz kierownice do jazdy na wprost.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

spotkalem sie z podobnym problemem i nie wiem czy isc do jakiegos elektryka ze wzgledu na to, ze jest to wspomaganie elektryczne..moze ktos cos poradzi?mam tez tak ze w lewo idzie jak w maslo a w prawo czuc lekki opór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Che che wczoraj kupilem dziewczynie Corse 1.2 2001 zachowanie identyczne skrecam w lewo brak oporu w prawo dosc mocny, przy normalnej jezdzie jest to troche irytujace ale przy szybkim pokonywaniu zakretu w lewo autko robi sie dosc niestabilne.

Przylaczam sie do czekania na madra glowe, mieszkam w Anglii a tu serwis skasuje tyle co auto jest warte :-). Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności