Skocz do zawartości

szarpie i dusi się


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, piszę tu w zasadzie w sprawie mojego ojca, bo ma on już tego samochodu dosyć...

Problem pojawił się 2~ miesiące temu. Mianowicie, gdy jedzie się 60km/h na 4 biegu, nie ruszając kompletnie gazem, jest ok, jednak przy przyspieszaniu auto się "dusi" i szarpie, tak jakby nie dostawał jakoś równo paliwa.

Ojciec wymienił już sonde lambda, silniczek krokowy, jednak nie dało to nic.

W zasadzie to auto szarpie również na 3 biegu, szarpie po prostu, gdy da mu się ostro w pedał.

Gdzie może tkwić problem? ( ten opel jest na jednopunktowym wtrysku ).

Jeżeli ktoś będzie w stanie pomóc, będę wdzięczny, bo tak po prostu " nie da się jeździć " ...

 

Pozdrawiam.

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak moge to sprawdzić Andrzej, czy pompka paliwa działa prawidłowo? Bo to byłby dobry trop, bo kod 45 - wskazuje, że jest jakiś problem z mieszanką paliwa u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!

 

kod 45 wskazuje na bogatą mieszankę. wiec sprawdź filtr powietrza, wężyk powrotny do baku - rurka może być zagnieciona itp. zdejmij ufo zobacz jak podaje wtryskiwacz czy mgiełkę czy solidne nie równomierne krople. no i oczywiście szczelność wtryskiwacza. rozumie ze na wolnych jest ok? żadnego czarnego dymu z rury na postoju? jeśli nie to nieszczelność wtryskiwacza bym wykluczył.

 

to by było na tyle co mi do głowy przychodzi,------------------------------narazie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam może być także filterek paliwa?. czy mienialiście go? Z wolnych obrotuw silniczka aby wejśc na większe potrzeba wiekrzej ilości paliwa,a wiec może go także brakować.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Taa filtr paliwa jest nowy, jutro obejrzymy dokładnie cały filtr powietrza, i czy wtryskiwacz daje mgiełke, czy wali kroplami paliwa.

 

Zależy mi na naprawie auta, bo za rok będzie już moje ; d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ponownie! Słuchaj wiele przyczyn może sie składać na takie objawy?! Może to być za mały prąd akumulatora na cewkę wysokiego napięcia,uszkodzenie jej ,tzn.jakieś przebicia.Moze być zła,niedostateczna masa karoseria silnik. A teraz przyszło mi do głowy że ,morzesz mieć zanieczyszczony filtr paliwa przy samej pompce ktura znajduje się w zbiorniku. ożesz ją wymontować i zobaczyć odchylając kanapę tylna i odkręcic ja pod czarnym dekielkiem plastikowym. Sprawdzałeś to/ :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam pozwole się podpiąć pod temat mam panowie podobny problem z Kadziem gdy jade na gazie wszystko ok lecz gdy zmienie na benzyne to jest brak mocy silnika obroty dochodza do 2500 tys i koniec max 40km/h dusi sie jest to mono wtrysk na gaz przełancza sie sam po 2 tys obrotów wczym moze byc problem ztą benzyną nigdy niemiałem Kadeta mam go dopiero 1 miesiąc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności