Skocz do zawartości

Czy zostałem oszukany??? części do Astry II 1,4


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewciadan

Mianowicie zostały wymienione tarcze hamulcowe z przodu cena 200 zł kagera, z tylu wymienione szczęki hamulcowe kagera cena 230 zł , przełacznik kierunkowskazów 50 zł, linki od ręcznego 120 zł , płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów, plus robocizna 200 zł . Co sądzicie o tych cenach i o częsciach?:):)!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawde mówiąc troche dziwne pytanie :)

Ceny części zawsze możesz sobie sprawdzić w sklepach internetowych lub na Allegro.

Ja wczoraj wymieniłem pasek rozrządu, rolki, napinacz, pasek od alternatora i filtr paliwa, zapłaciłem za to wszystko 530 zł. Gdybym potrafil zrobiłbym to sam i pewnie byłoby taniej ale niestety nie potrafie :)

Jestem zdania że za rzetelną usługe i wiedze fachowca trzeba płacić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kager -górą :) tarcze wymieniłeś - a klocki?

Pocelowali Cię jak za dobre jakościowo elementy, zwłaszcza te szczęki - 230zł - przegięcie - chyba, że przy okazji wymieniali zestaw sprężyn, cylinderki.

Opakowanie Kagera tak samo jak np AD czy innych - nic konkretnego nie wnosi - kwestia jest tego - co znajduje się w środku ( kto to wyprodukował oczywiście pod szyldem kagera) TRW czy Ate - tam nie znajdziesz.

Tak jak poprzednik podpowiedział możliwe że jakieś z tych części znajdziesz na "aledrogo"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewciadan

Jeśli chodzi o olej podobno było go mało ( auto mam od 2 tygodni ) wiec nie wiem co tam sie działo. Jeśli chodzi o części to sprawdzałem je na allegro i kagera nie ma. Sądzę że z częściami to trochę przesadził, ale twierdzi że gówna nie wstawia i na hamulcach nie można oszczędzać. Sądzę że jak bym wstawił częsci z allegro to naprawa wyniosłaby mnie połowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka ze kazdy warsztat podaje ceny za czesci i robocizne ale tak naprawde to przycina na tych czesciach niesamowicie. Bynajmniej w szczecinie ma wielu kolegow co to pracuje w warsztatach i mowili ze ceny jakie podaja to detal a w realu maja je po hurcie. Podobnie sklepy motoryzacyjne maja czescie o 40-50 taniej jak sprzedaja. 7 lat temu kupowalem amorki przednie gazowe do megany i koles mi zalatwial za 300 zl gdzie w skepie mi powiedzieli ze prawie 300 ale za szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol, Przycina nie przycina. Praktycznie, to że kupi taniej to jego zasługa ze wzg. że się dogadał ze sklepem, hurtownikiem, robi duże zakupy, jeździ po ten towar itp.

Rabat na pewno ma, ale jego wielkość zazwyczaj zależna jest od asortymentu i może to być np 10 a przy innym asortymencie 20 czy 30%. A sklep w końcu po to istnieje aby coś zarabiał, a nie sprzedawał po cenie zakupu. Kwestia jest tylko tego ile na tym "kroi" - czy nie za wiele.

Jeśli pojedziesz sam do sklepu to dostaniesz w detalu, chyba że masz znajomości i pretensji nie można mieć do człeka (mechanika) ile w tym samym detalu policzy, no chyba że chce więcej niż ogólnie dostępne one są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi kolega mowiel co pracuje w feauvercie w szczecinie to moze miec czesci brane na sklep od 40 do 50 % taniej jak w detalu czyli jakbym sam poszedl i spytal w hurtowni.

 

Przycinac to przycinaja a ASO to juz naprawde czasam przesadza i dlatego stać ich czasami na obnizki, promocje itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności