Skocz do zawartości

Po wymianie końcówki drążka kier. jeszcze gorzej tłucze !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdechowato!

 

Mam takie zagadnienie, ale to na koniec - najpierw rozjaśnię temat...

 

Wymieniłem dzisiaj końcówkę drążka kierownicy w prawym kole. Miała już spore luzy no i oczywiście dawała o sobie znać (akustycznie), szczególnie mocno jak jeździłem w lewo po nierównościach, natomiast zupełna cisza była gdy jeździłem w prawo (testy na placu). Dobrze było słychać też łomot - w sumie łomocik (wpadanie czegoś w krótki rezonans na przemian z pojedynczymi puknięciami) podczas jazdy na płytach betonowych ( dźwięk masakryczny :/ ) Po wymianie jest super... ALE ....http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif TYLKO jak jeżdżę w prawo i w lewo oraz do tyłu. Gdy jadę do przodu jest okropnie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif Dźwięk łomotu jakby się wzmocnił ( stał się głośniejszy i bardziej twardy - nie jest to raczej typowo metaliczny dźwięk). Wydaje mi się, że dochodzi teraz z centrum na wysokości przekładni - miejsce łączenia drążków kierowniczych. Sprawdzałem luz właśnie w tym miejscu (przy wyprostowanych kołach) i myślę, że tragedii nie ma (delikatny luz jak bardzo mocno ruszam)

 

No i to moje zagadnienie do rozwikłania - czemu jak jadę do przodu łomot jest, a jak jadę do tyłu (na luzie bądź na biegu, szybko lub wolno) jest absolutna cisza ???

 

 

DODATKOWE INFO:

 

Mogę dodać jeszcze tylko, że moje odboje są trochę sparciałe i deczko odstają, no i jak skręcam w lewo na nierównościach jest mały zgrzyt i puknięcie czasami. Sprężyny są ok - amorki też raczej nie są tragiczne. Test na trzepakach został zaliczony! Przebieg mojej astry 173 000 km z tego 150 nabite w Dojczach. [[ Te informacje w razie gdyby ktoś potrzebował ;) ]]

 

z góry dzięki za zainteresowanie... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko spróbować strzelić w drążek stabilizatora,może trafnie,zobacz to jak jeszcze nie sprawdzałeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpenio31

Spróbuj wymienić łączniki stabilizatora to nie jest duży koszt bo jakieś 40 zł za sztukę. A co do wymiany końcówek drążka kierowniczego to sie wymienia parami a później ustawianie zbieżności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Łączniki mam dobre... A końcówki lewej nie wymieniałem, bo jest całkiem dobra. Jeżeli chodzi o zbieżność to wszystko dokładnie wymierzyłem. Samochód jedzie prościutko, tylko jedna rzecz mnie zastanawia - kierownica jest lekko na ukos a wcześniej była poziomo podczas jazdy na prostej trasie... słyszałem jednak od znajomego, że niby to nie ma żadnego znaczenia i że mogę tak jeździć ...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z teogco ja wiem to zbierznosc ustawia sie pod keirowniac czyli ona ma byc prosto i wedlug neij ustawioen kola a nie odwrotnie

 

ja bym to jeszze raz sprawdzili ustawil tak jak ma byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drazki zmieniales ??

u mnie wyszlo i to do wymiany

a nie same koncowki drazka ???

 

co do ustawienia kiery

to wyzej masz napisane przez Arka

jak to ma byc zrobione :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam takie pytanie - czy ośka napędowa może też pukać? Zauważyłem dzisiaj, że jest luz na prawej ośce napędowej jak ruszam w stronę od skrzyni do koła (luz na oko ma jakieś 3 mm) ,wyraźnie słychać metaliczne uderzenie [nie wiem niestety jaki jest dozwolony luz :wesoly: ]. Poprosiłem drugą osobę, żeby poruszała ośką, natomiast ja siedziałem w kabinie i nasłuchiwałem - odgłos można powiedzieć był ten sam.

Zauważyłem jeszcze, gdy jadę samochodem powoli , ledwie się tocząc i najeżdżam na zupełnie małe nierówności (np. na skrzyżowaniu odciski po kołach w asfalcie) hałas i częstotliwość stukania jest podobna (nawet większy(a) ) jakbym jechał po większych wybojach np. po nierównych płytach betonowych. Jakie może być prawdopodobieństwo, że to właśnie ta ośka mi "...puka, i stuka to:

Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to..." :D ?

 

Pamiętajcie o tym, że jak jadę do tyłu to kompletnie nic nie stuka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kurde nikt naprawdę z was nie wie co mogłoby jeszcze napierdzielać 8)

 

To ja wam powiem wtedy - byłem u mechanika no i znalazł przyczynę, którą był sworzeń wahacza w lewym kole. Po wymianie - mercedesik 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności