Skocz do zawartości

Przekręcona kierownica w prawo


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam opla astre II Hatchback '99 1,6 16V wersja 3 drzwiowa. Wczoraj mialem stluczke po której kierownica jest przekrecona dosyc mocno w prawa strone. Moje pytanie brzmi czy mozna to jakos naprawic samemu? Dodam ze pozniej jechalem do domu i wogole nie sciaga w zadna strone. Jesli nie, to ile kosztuje naprawa? No i przy okazji mam wgiecie na calych drzwiach od kierowcy bo odrzucilo mnie w lewa strone. Ile biora lakiernicy za taka naprawe? Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Co do kierownicy to jedź na zbieżność i tam powinni kierownicę "wyprostować" i ustawić zbieżność - koszt, w 50 zł się zmieścisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli masz ją tylko przekręconą to wystarczy odkręcić poduszkę (2 śruby na kierownicy od strony deski),odkręcić śrubę mocującą kierownice na zębatce, zdjąć, ustawić i zamocować ją prosto.

 

Pamiętaj o odpięciu poduszki powietrznej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zas do drzwi to zalezy jak mocno to jest pogniecione

sam lakiernik to malo - trzeb aklepac i kitowac to musisz tez doliczyc blacharza

 

taniej by cie przyszlo puszukac na sztorach drzwi do takiego autka - moze tak jak ja znajdziesz w tym sammym kolorze i zaoszczedzisz na malowaniu a tylko przezrzucisz co potrzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli kierownica skręciła się po stłuczce to ustawienie zbieżności chyba nie pomoże :lol: . Co do blacharki to dobry lakiernik za jeden element weźmie powyżej 250 zeta (samo lakierowanie) Jeśli masz mocno wgniecione drzwi to licz się z kosztami ok 500zł. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli kierownica skręciła się po stłuczce to ustawienie zbieżności chyba nie pomoże :lol: . Co do blacharki to dobry lakiernik za jeden element weźmie powyżej 250 zeta (samo lakierowanie) Jeśli masz mocno wgniecione drzwi to licz się z kosztami ok 500zł. Pozdrawiam

a co pomoze jesli nie zbieznosc? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli pomimo iz nie sciaga w zadna strone i nie zauwazylem niedogodnosci podczas jazdy jakis element mogl zostac uszkodzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

mój brat wpadł w dziure pare dni temu prawym kołem i tez kierownica była skrecona w prawą strone i lekko sciągało, zobacz na drązki kierownicze czy nie masz ich powyginanych- u mnie tak własnie było,wygiął sie prawy drążek, a jesli nie drążki to jedz na zbierzność i jesli to nie pomoże to wtedy pozostaje zdjęcie kierownicy i przesunięcie jej na ząbkach.

sprawdz czy napewno nie sciąga w zadną strone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to nie pomoże to wtedy pozostaje zdjęcie kierownicy i przesunięcie jej na ząbkach.

 

co to za herezje tu wypusijesz

skoro przedtem bylo dobrze to rtzeba znalezc pryczyna w zawieszeniu a nie przestawiac keirownicy

 

auto moze jechac na wprost bo kola sa od czola ustawione prawidlowo ale w pionie moga byc przestawione i tego nei zobaczysz od razu a dopiero po szacie jak przejedziesz troche kilometrow bedziesz widzial jak opona bedziesz mial zdarta

 

wiec zadne prezstawianie kierownicy tylko szukac gdzie poszlo uderzenie i naprawiac...

bo taniej jest wymienic wahacz czy drazek niz co roku opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności