Skocz do zawartości

prędkościomierz i obrotomierz + lampka hamulca ręcznego


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

od dłuższego czasu mam problem z moją corsą - w trakcie jazdy, niezależnie od prędkości i nieregularnie, gwałtownie spadają do zera wskazówki prędkościomierza i obrotomierza, gaśnie tablica, a jednocześnie zapala się lampka hamulca ręcznego (czerwona z wykrzyknikiem). Uprzedzając pytania - nie jeżdżę na ręcznym. :wesoly:

Byłam już u kilku mechaników i żaden jeszcze nie wykombinował, o co dokładnie może chodzić. Sugestie, że może to ubytek płynu hamulcowego (był dolewany, nie było różnicy), może jakiś czujnik (na wale korbowym? wałku rozrządu? - nie pamiętam). Jedyną radą, jaką usłyszałam, to jeżdżenie, aż coś popsuje się bardziej ewidentnie...

Z góry dzięki za komentarze. :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o czujnik wałka rozrządu, to usłyszałam to od jednego z mechaników, tyle że stwierdził, że uszkodzenia nie da się wykryć i co najwyżej można ten czujnik wymienić i potem obserwować, czy ciągle coś wariuje. Po podpięciu do komputera nie wyskoczyły żadne błędy, wszystko pracowało jak w zegarku.

Dzięki wielkie za sugestie. Przy najbliższej okazji podzielę się nimi z mechanikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Musiałam sprawdzić w sieci o czym w ogóle piszesz. :evil: To dla mnie trochę czarna magia, ale pewnie jeśli zasugeruję to mechanikowi, to będzie wiedział o co chodzi. Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, tak, dwie kobiety, ale czy zmienia to fakt, że jak na razie każdy napotkany mechanik (facet) i tak wróży z fusów? ???

Nie, w dalszym ciągu nie wiadomo co to, ale musiałam przepychanki z samochodem odłożyć na jakiś czas, więc przedyskutuję problem przy najbliższej wizycie w 'warstacie'. Wskazówki wciąż robią co chcą, ale wykryłam, że zanim zaczną szaleć, gdzieś z lewej strony tablicy coś cicho pstryka - jakieś spięcie? Jeśli rozwiążę problem na pewno podzielę się tym na forum. :D

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ,

 

Własnie wracam od kolejnego elektryka który stwierdził ,ze nie dotyka tego nawet ,mieli taki sam problem ze swoją firmową corsą i do niczego nie doszli . Jest jakaś felerna seria tych cors ... wysłał mnie do serwisu , moze tam już to rozkminili ,ciekawe tylko za ile ...

 

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 10:54 ]

Rozumiem ,że samcze corsy się nie psują ... ??? Czują pana i wladce ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności