Skocz do zawartości

prędkościomierz i obrotomierz + lampka hamulca ręcznego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hm ,

Piszesz ze gasną ci zegary , u mnie nie , obrotomierze wariują ale tablice świecą ,światła ,radio, wszytsko gra ,nie ma za to kierunkowskazów Tuż przed tym cudownym spadkiem mocy zapala sie kontrolka ręcznego , pstryków nie odnotowano . Gorsze jest to ze poczatkowo obrotomierze spadały na jakies 0,5 sek i podnosiły się . Teraz zeby powstały musze wylaczyć silnik i przy uruchomieniu jest kapa ...na tablicy cisza ,odpala po 10 minutach próśb i gróźb ...eh na prawde lubie ten samochód a tu takie jajo ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu zapala się kontrolka hamulca ręcznego?... ehh podczas jazdy (wolnej jazdy :wesoly:)po manipulować hamulcem ręcznym(np zaciągnąć na jeden ząbek i przejechać kawałek i to samo tylko mocniej) i ciekwa jestem co w tedy bedzie działo się z autem ( oprócz obrotomierza i prędkościomierza bo tu powinno być podobnie) i czy to bedzie miało związek z resztą usterek, od czegoś trzeba zacząć.( aha i nie chodzi mi o to że reczny sam się zaciąga hehe tylko o sam czujnik ręcznego zwolniony podczas jazdy, jeśli to wykluczymy możemy myśleć dalej) no i nie pisać że auto zaczyna hamować albo żę tynie koła stoją a w moim przypatku tego nie ma( :drunk: ), tylko chodzi mi o resztę co się dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie będzie działo ,mój ręczny trzeba zaciągać na maksa żeby zablokować koła. Po mojemu zapalająca się kontrolka to wina jakiegoś wariującego czujnika . A czemu komputer dostaje sygnał że obroty spadły do zera i wskazówki lecą na łeb na szyję .? Czort zna ...

Niestety ni cholery sie na ty mnie znam i każdy elektryk jest w stanie mi wcisnąć każdy kit .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie mi wcisnąć każdy kit .

mój ręczny trzeba zaciągać na maksa żeby zablokować koła. Po mojemu zapalająca się kontrolka to wina jakiegoś wariującego czujnika

No chodzi mi o ten czujnik ręcznego, lepiej że masz słaby ten hamulec.. zaciągnij ręczny podczas jazdy tak żeby zapaliła się kontrolka hamulca (auto nie musi hamować nawet lepiej ma być tylko odblokowany czujnik hamulca) chce wiedzieć jak reaguje komputer auta w takiej sytuacji, jeśli nic się nie dzieje no to kicha a jeśli wystąpią objawy jakie opisywałaś to wszystko jasne :wesoly:

 

nie wiem nie ma chyba kodu błędów odpowiadającemu awarii czujnika hamulca ręcznego więc i elektromechanik będzie miał problem

 

hamulec ręczny/postojowy jest hamulcem awaryjnym i auto może reagować w dziwy sposób jeśli dostaje błędny sygnał odblokowania tego hamulca w czasie jazdy między innymi spadkiem obrotów i prędkości ( chyba logiczne )lepszego pomysłu nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieje sie dokładnie tak samo..czasami nawet przy odpalaniu nie swieci sie tablica i nie ma mowy o rozruchu..ale juz mam na to patent..udezam reka w tablice z prawej strony (nie za mocno) :mrgreen: i od razu wszystko dziala!! :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha,

 

Gratuluje ,najlepsza metoda ,u mnie jak na zlość teraz wszystko gra wiec nie moge wypróbować , za to kolejny elektryk się poddał , chociaz twierdził ,ze nie takie cuda juz widział ;p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam problem z prędkościomierzem w Corsie B w zasadziue nie działa od czasu do czasu podskoczy. Czy to może być wina jakiegoś przekażnika(prędkościomierz padł po tym jak podłanczałem radio), bezpieczniki juz sprawdzałem są ok ale moze to jet związane z elektryką a nie jest to uszkodzenie np linki?

Pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności