Skocz do zawartości

łańcuszek rozrządu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik kazał wymienić łańcuszek rozrządu i przestało chrobotać.Kosztowało1200,ale znowu ładnie jeżdzi.Dziękuję za porady .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mechanik kazał wymienić łańcuszek rozrządu i przestało chrobotać.Kosztowało1200,ale znowu ładnie jeździ. Dziękuję za porady .

A to jestem zaskoczony, bo opis wskazywał na sprzegięłko rozrusznika (bendiks), a nie na łańcuch. Łańcuch chrobotałby raczej nie tylko przy odpaleniu auta przez kilka sekund, jak w opisie. No, ale skoro wszystko działa jak należy, to bardzo dobrze i oby tak dalej!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienił łańcuszek za 1200 i po kryjomu bendiks za 70zł (nie zgrzyta przy rozruchu) .chyba mu się to bardziej opłacało niż wymiana samego bendiksu :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi moi drodzy skąd biorą się tak kosmicznie wysokie ceny związane z wymiana lancuszka rozrządu? piszecie 1200-1600 złotych... za co tyle pieniędzy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby za to, że w domu tego nie zrobisz bez przyrządów do ustawiania wałków i tarczy czujnika Halla. Warto jednak poszukać tańszego mechanika. Mój za 900zł wymienił mi całą głowicę (z planowaniem). W tym celu musiał wykonać przy okazji prawie wszystkie czynności jak przy wymianie rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Choćby za to, że w domu tego nie zrobisz bez przyrządów do ustawiania wałków i tarczy czujnika Halla. Warto jednak poszukać tańszego mechanika. Mój za 900zł wymienił mi całą głowicę (z planowaniem). W tym celu musiał wykonać przy okazji prawie wszystkie czynności jak przy wymianie rozrządu.

Mi niedawno mechamnik wymienil rozrzad, bo poszedł napinacz. Silniczek chodzi lepiej, ciszej. Ale pojawila sie niewielka ilosc majonezu pood korkiem i tylko tam, co moze byc tego powodem? Przypusczam i pocieszam sie, ze moze ma to zwiazek z wymiana plynu w chlodnicy ktory w niewilkiej ilosci mogl sie jakos dostac do oleju. Gdyby byla to uszczelka to pewnie bylyby i ine opisywane na forum obajwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojawila sie niewielka ilosc majonezu pod korkiem

Zima panie, zima. Majonez to woda zmieszana z olejem. Jest to spowodowane dużą wilgotnością powietrza i niskimi temperaturami silnika szczególnie podczas krótkich jazd.

W lecie majonez zniknie. Byle do lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię kolegi . Ma to związek z niedogrzanym silnikiem. Męczyłem się z tym zjawiskiem (emulsja) całą ubiegłoroczną zimę, a gdy temperatury sie podniosły, silnik był dogrzany problem zniknął. Tak, że zalecam spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię kolegi . Ma to związek z niedogrzanym silnikiem. Męczyłem się z tym zjawiskiem (emulsja) całą ubiegłoroczną zimę, a gdy temperatury sie podniosły, silnik był dogrzany problem zniknął. Tak, że zalecam spokój.

Dziekuje Wam za uspokojenie. To niedogrzanie pewnie spotęgowal fakt, że autko bylo w warsztacie dwie doby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem właścicielką Agilki 1.2 i mam z nią kłopot.

Silnik przejechał 102 tyś km i wszystko byłoby ok gdyby nie tyrkanie przy dodawaniu

gazu na niskich obrotach.

Właśnie wymieniłam cały zespół popychaczy i dalej tyrka .

Proszę o pomoc użytkowników , którzy się na tym znają.

Lańcuch może właśnie , to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności