Skocz do zawartości

łańcuszek rozrządu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrev2222

wytłumaczcie mi moi drodzy skąd biorą się tak kosmicznie wysokie ceny związane z wymiana lancuszka rozrządu? piszecie 1200-1600 złotych... za co tyle pieniędzy?

Stąd kolego, idź do sklepu i kup:

Cena kupna części w sklepie on line (Intercars), przyzwoitych części np. z Febi, Ruvilla, uszczelki z Elring'a:

http://moto.sklep.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1

łańcuch: 260zł

napinacz (zalecana wymiana razem z łańcuchem): 200zł

Ślizgi (są plastikowe więc wymiana po jakimś tam przebiegu i ślizganiu się metalowego łańcucha po nich to oczywista oczywistość), w sumie 3 sztuki: 21zł + 17zł + 33zł

Można kupić cały zestaw rozrządu: Łańcuch+3 ślizgi+napinacz: 500zł

Żeby wymienić ten rozrząd trzeba zdjąć:

miskę olejową: uszczelka miski ("Elring", można jakiś szajs za 10zł taniej kupić): 70zł

http://moto.sklep.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1

Pokrywę zaworów: uszczelka (Elring): 87zł

http://moto.sklep.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1

Osłonę rozrządu: uszczelka (Elring): 139zł:

http://moto.sklep.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1

Więc w sumie:

Rozrząd: 260 + 200 + 21 + 17 + 33 = 531zł (albo w komplecie 500zł)

Uszczelki: 70 + 87 + 139 = 296zł

Razem za części: 800zł

Praktycznie cały dzień roboty (w warsztacie pracuje sprężarka, odpowiednie oświetlenie też ciągnie przecież prąd, podnośnik również, muszą mieć odpowiednie narzędzia i blokady, które trochę kosztują i trochę wiedzy na ten temat, czasem trzeba skorzystać z pomocy drugiej osoby żeby w jeden dzień się wyrobić), czasem robota pójdzie dobrze, czasem się coś ukręci i trzeba tracić czas na jakieś rozwiercania, gwintowania itp., więc te 400zł za cały dzień grzebaniny w oleju to nic.

Stąd Anonymous tak kosmiczne pieniądze za wymianę łańcuszka rozrządu. Pozdro

Aha jak chcesz zrobić dobrze to wypadałoby wymienić również olej (chociaż nie koniecznie, jak komuś zechce się zlewać po zdjęciu misy i przelewać spowrotem do silnika), więc dolicz jeszcze 100zł.

Edytowane przez andrev2222

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

andrev2222, odgrzałeś starego kotleta... Problem tyrkotania z12xe, oraz koszty wymiany są już opisane, nawet prze ze mnie i to bardzo dokładnie.Ceny które podałeś co bardzo zawyżone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pełno tu ludzi którzy mało się znają jeden zaprzecza drugiemu jeśli są tu fachowcy to może Mi ktoś odpowie co mi się stało chodzi o skrzynie biegów Agila 1.2 z 2003r miałem wyciek z uszczelniacza jak prawa półos łączy się z gniazdem skrzyni po wyjęciu polosi okazuje się że w środku za uszczelniacze rozwaliła się jakaś część wygląda na łożysko jak mechanizm różnicowy.Co powiedzie co radzicie może ktoś ma do sprzedania skrzynie biegów F12 czy już naprawial już coś takiego jak u mnie albo miał taki defekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pełno tu ludzi którzy mało się znają jeden zaprzecza drugiemu

 

To po co się dopytujesz? Chcesz się upewnić że nikt na niczym się nie zna?

Za uszczelniaczem jest łożysko.Wyjąć skrzynię i naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czytam odpowiedzi ludzie się pytają i z reguły zamiast wytłumaczyć każdy cwaniakuje zamiast dać odpowiedź taki mądry jak ty i ja jestem naprawić jak tak masz odpowiadać to się nie wysilaj bo to mi i dzieciak powie masz mądre rady to napisZ

A tak wogule poczekam ja ty zapytasz i tak samo chamski ci odpisze pasuje. Właśnie o tym mówiłem a może pytanie było cy komuś przydarzyło się taki fakt tyle to i ja wiem Ameryki nie odkryles

Czekam na kogoś konkretnego kto ma pojęcie i wiadomości sensowne koszta kto robi i gdzie. Tyle a tobie koleś dziekije

Czekam na kogoś konkretnego kto ma pojęcie i wiadomości sensowne koszta kto robi i gdzie. Tyle a tobie koleś dziekije

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak wogule poczekam ja ty zapytasz i tak samo chamski ci odpisze pasuje

 

Poczekamy.Ciekawe kto pierwszy się zapyta.Koleś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź udział info lub spadaj bo nie mam czasu na zabawę z chęcią wysłucham twojej wiedzy a głupoty mnie nie interesują założyłem portal bo liczę że znajdę tu odpowiedzi nie szukam randki tym bardziej z tobą więc jak pomożesz czy nie przyszło.tu pokojowo porozmawiać nie nawidze cwaniakow bo zawsze znajdzie się lepsze cwaniak to więc jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś odpowiedzi w drugim temacie który założyłeś?No chyba że za ciebie mamy zregenerować twoją skrzynię?

No i przestań obrażać ludzi jeżeli nikt ciebie nie obraża.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam tylko zwrócę ci uwagę jeśli nie życzysz komuś pomoc to się nie wcinaj w gadka Rozumiesz czy raczej nie

Dobra kończę temat bo nic to nie zmieni nic się nie dowiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności