Skocz do zawartości

Remont Zawieszenia Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Polska rzeczywistość... Zgniło - sprzedam i problem z głowy.

 

Ktoś kiedyś powiedział mi jedno fajne zdanie... Kiedy zmotoryzowany się cieszy...? Jak kupi auto i jak później uda mu się je sprzedać...

 

Wracając do tematu, gdzie można kupić lub w jaki sposób nabyć oryginalne zawieszenie do Fki tak, aby mieć gwarancję że to nie jakieś tandety i podróby. Ile taka impreza będzie kosztowała... ::( Mam obniżony zawias, który chcę sprzedać i wstawić oryginał taki jak był w fabryce montowany. Jakie rozwiązanie byście polecili... :( Z jakiegoś szrotu w miarę młody rocznik dorwać i wyskubać cały zawias, czy jak by to można było inaczej w miarę tanim kosztem zrobić... :)

 

P.S. Chyba kupię 2gą na części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cały wachacz kompletny 89 zł dziś kupiłem tylko przekladka bez wciskania i meczenia sie samemu odkrecasz stary wkladasz nowy do tego koncówki stabilizatora i jak poduszki amortyzatora spreżyna i amortyzator ok to po robocie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wahacz prosty to lepiej wycisnać na prasie tulejki, dać nowe i przykręcić jakiś dobry sworzeń. wtedy większa pewność że będzie długo prosty.. a wyjdzie jeszcze taniej tylko kupić 4xsilentblock i 2xsworzeń. a tak swoja drogą to kolega jak pisze ma obniżony zawias, a samo zrobienie wahacza nic tu nie pomoze, trzeba rozebrać jeszcze kolumnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie już zbliża się pora zmian w przednim zawieszeniu. tuleje w lewym wahaczu już mam popękaną, ale chyba przy okazji wyciągnięcia wahaczy trzeba wszystkie wymienić.

kupował ktoś z tej hurtowni?? http://www.aps.net.pl/sklep/index_.php?cPath=1_10888_10961_10963

ew co myślicie o tych tulejach bo ceny dosyć niskie. nie wiem czy to z racji tego że to hurtownia, czy to że części szitowate. biorąc najtańsze tulejki wychodzi około 17 - 18 zł za strone ;] z jednej strony nie ma firmy która się pod tym podpisuje, chociaż z drugiej strony to wszystko klepane pewnie w jednej fabryce wszystko zależne od tego jaka firma pakuje w pudełka i daje swoje logo.

sam nie wiem co myśleć, poradźcie coś ;]

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony nie ma firmy która się pod tym podpisuje, chociaż z drugiej strony to wszystko klepane pewnie w jednej fabryce wszystko zależne od tego jaka firma pakuje w pudełka i daje swoje logo.

nawet wiem gdzie leży ta fabryka ;]

"chińskie rączki" to robiły.

 

na allegro znajdziesz różne zestawy kompletne i chyba najbardziej opłacalne jeśli chciałbyś wymienić cały zestaw - tuleje razem ze sworzniami.

 

edit - ewentualnie całe wahacze.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko byłoby tym samym, a pakowanym tylko w inne pudełka

to nie miałbyś sytuacji że chwilę od wymiany kupujesz znów to samo,

a w innym wypadku hulasz latami.

Dobre zalecane firmy były niejednokrotnie podawane

i jako takie zawsze się oznaczają na produkcie,

w ogłoszeniach również zwykle istnieje zapis o marce produktu - jeśli jest tym lepszym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności