Skocz do zawartości

Wymiana przegubu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Czy do wymiany przegubu muszę wymontować półośkę? Znajomy powiedział mi że jak odkręce przegub (to znaczy tą wielką śrubę) to półośka cofnie mi się kawałek i to wystarczy do wyciągnieńcia z niej przegubu.

Tak zrobiłem Wszystko ładnie poszło do momentu zbicia przegubu z półośki, nie dałem rady tego zrobić, zapiekło się chyba albo jest tak ciasno osadzone.

 

Jeśli nie trzeba wymontowywać półośki to czy ma ktoś sposób na wyciągnnieńcie przegubu?

Jest to przegub z lewej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub ma zabezpieczenie osadcze (zawinięta sprężyna, drut) - taki ala seger. Jak dobrze oczyścisz ze smaru, to w jednym miejscu zobaczysz nacięcie w środkowym elemencie przegubu, a w środku 2 końcówki drutu - trzeba je rozszerzyć i zbić przegub z półosi (niedużym młotkiem uderzyć delikatnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuje za informacje. O tym zabezpieczeniu to nikt mi nie powiedział. Czyli rozumiem że nie trzeba wyciągać całej półosi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiej konieczności aby ją wyciągać.

Tak jak napisałem trzeba tylko rozszerzyć najlepiej szczypcami zabezpieczenie w przegubie - zagięty drut sprężyna, a przegub delikatnie zbić. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. O tym zabezpieczeniu to nikt mi nie powiedział. Czyli rozumiem że nie trzeba wyciągać całej półosi?

ucza tego w szkole dla mechanikow

tak samo jak nie kazdy chirurg ci powie jak sie operuje pacjenta - tez go tego w szkole ucza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam...

 

Mama sprawę, raczej pilną,

Zabrałem się za wymianę przegubu (zewnętrzny od strony kierowcy) i wszystko szło w miarę w porządku do czasu aż musiałem zbić przegub z półosi. Mocno cholera była wciśnięta na wał i przy wybijaniu wyskoczyła mi półoś ze skrzyni i olej poszedł w ziemię. Później przytrzymałem wał ręką i przegub zszedł do końca (ku** mogłem tak od razu zrobić). Przegub przy skrzyni (wewnętrzny) wbiłem powrotem żeby już więcej oleju się nie marnowało… i teraz takie pytanie:

Ten przegub wewnętrzny osadzony jest jakimś pierścieniem, jak on wygląda i czy powinno się to tak w miarę lekko z powrotem wbijać? Nie wiem czy wyciągać jeszcze raz tą półoś i wymieniać ten pierścień czy to tak zostawić. Może ma ktoś jakieś fotki? Rady?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wybijaniu wyskoczyła mi półoś ze skrzyni...

Przegub przy skrzyni (wewnętrzny) wbiłem powrotem...

Ten przegub wewnętrzny osadzony jest jakimś pierścieniem...

Podczas ściągania (wybijania) może być ciężej niż przy wkładaniu (tu nieraz starczy mocniej wcisnąć).

Jeśli pierścień wew. nie miał wyraźnych zębów (nacięć od wieloklina) i dobrze siedział w gnieździe, to nie powinno być z nim problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, pilnie potrzebuję Waszej pomocy.

Mam Opla Vectre wersję A(hatchback), napęd na przód. Z lewej strony od strony kierowcy nie wiem czy zerwał mi się przegub czy półośka - auto po prostu nie ciągnie. Może mi ktoś powiedzieć czy dam radę to sam sprawdzić/wymienić? Czy muszę jechać na warsztat? A jeżeli dam radę sam to proszę o wskazówki jak się to wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności