Skocz do zawartości

Jaki interfejs do Zafiry?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Jakim programem i interfejsem można samemu zmienić język komputera pokładowego w Zafirce 2002r. ??

odświeżę temat.

czy samemu można zmienić język i jakim programem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Nie znalazłem na forum jednoznacznego potwierdzenia - czy komuś udało się podłączyć interfejsem do Zafiry Diesel 2.0DTH - silnik Y20DTH - wiem że z tym modelem interfejsy nie chcą gadać.

 

Może ktoś już testował jakieś fejsy z tym modelem silnika ?

Jakim softem się łączyć ? opelscannerem ? , Techem , ABComem ?

 

Potwierdzam połączenie z Zafirą A 2.0 DTI 2004r. Y20DTH PSG16. Windows XP Home PL SP3, laptop z 1 portem COM (być może przejściówki z USB też zadziałają). Opel Tech2 - tylko kody błędów. AB-COM - również dane z czujników na żywo. OP-COM demo - jak AB-COM, ale z ograniczeniami (tylko część danych z czujników). Jest połączenie z silnikiem, skrzynią automatyczną, ABS, ESP, klimatyzacją, centralnym zamkiem itd., nawet z radiem CAR 300.

 

Co prawda użyłem interfejsu Uniscan na Atmelu (do programu VISA 1.83 - jedyna opcja do starszych FIATów), ale wykorzystywałem tylko jego część będącą odpowiednikiem "interfejsu na tranzystorkach".

 

Programy (Opel) Tech2 i AB-COM są wcześniejszymi wersjami węgierskiego programu OP-COM, które wyciekły w latach 2004 i 2006. Więcej można poczytać na stronie producenta:

www.vezerdiagnosztika.hu

 

Najwięcej udało mi się osiągnąć AB-COMem. Po każdym uruchomieniu programu trzeba wybrać w opcjach pierwszy interfejs (RS232/V24). Na liście silników Y20DTH jest w wersji ze sterownikiem EDC 15 M, a PSG16 nie ma (nazwa sterownika pojawia się w kolejnym oknie, w jego nazwie na górze). Kody błędów daje się odczytać, ale opisy są mylące, a dane z czujników są niepoprawne. Na liście modeli w pliku LangDatahuOPELDATA jest tylko silnik Y20DTH z EDC 15 M, dla Zafiry 2004 opisem w pliku LangDatahuErrorCodesZAFIRAENGY20DTH i LangDatahuMeasuringBlocksZAFIRAENGY20DTH.MBF (poniżej jest jedna linia z pliku OPELDATA):

2004 Zafira Motor Y 20 DTH EDC 15 M KW2000 10400 ZAFIRAENGY20DTH 7 17 3

 

O dziwo w tych katalogach są też pliki dla wersji PSG16: ZAFIRAENGY20DTHPSG16. W pliku OPELDATA skopiowałem więc powyższą linię i zmodyfikowałem ją następująco:

2004 Zafira Motor Y 20 DTHPSG PSG16 KW2000 10400 ZAFIRAENGY20DTHPSG16 7 17 3

Teraz na liście silników jest już do wyboru Y 20 DTHPSG i działa świetnie - wszystkie dane z czujników wyglądały prawidłowo. Swoją drogą jest ich tam mnóstwo! Nawet prędkości kół (każde z osobna) czy stan przycisków od klimy czy skrzyni. Jest nawet korekta licznika, ale nie testowałem czy działa (stan odczytany zgadzał się z tym na desce).

Może w tych katalogach są jeszcze inne pliki do sterowników, których nie ma na liście - w nazwach jest model i nazwa sterownika, więc jak ktoś nie może znaleźć swojego to warto zajrzeć w te katalogi.

 

W OP-COM demo w opcjach musiałem poprawić parametry transmisji (skopiowałem odpowiednie z opcji AB-COMa), bo komunikacja się rwała. Wykrycie wersji PSG16 było tam bezproblemowe, ale niestety są ograniczenia wersji demo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

podepne sie pod temat :wink:

ostatnio znajomy zagadal do mnie, bo kiedys sie interesowalem interfejsami, z pytaniem o interfejs op-com'a -

chodzi o to ze sa fejsy dla CAN, OBD2 i OBD, a pytanie - czy taki interfejs ktory dziala np. z zafira A (OBD) mozna podpiac pod CAN i odwrotnie. Gniazdo/zlacze to samo. Program obsluguje oba standardy. Ale czy wystarczy tylko podpiac czy jest jakis haczyk w elektronice? a moze gniazdo to samo ale piny maja inne znaczenie/sygnal. troche wertowalem w necie ale nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi. moze ktos widzial/wie jak to sie ma...

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam Jaki interfejs i jaki program polecacie do zafiry b (2005 według nr.vin 2006) Własnie przymierzam sie do kupna jakiegoś na allegro (kasowanie błędów i drobne zmiany w sofcie np. światła do jazdy dziennej) .Najlepiej na usb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodzio012

Witam Jaki interfejs i jaki program polecacie do zafiry b (2005 według nr.vin 2006) Własnie przymierzam sie do kupna jakiegoś na allegro (kasowanie błędów i drobne zmiany w sofcie np. światła do jazdy dziennej) .Najlepiej na usb.

Najlepszy i najtańszy to OP-com ok 400 pln sprawdzony i 100% sprawny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności