Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Sirio czy president?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Mam takie pytanie: posiadam astrę F sedan i właśnie wrzuciłem sobie do niej CB Uniden 520 wraz z antenką President Florida.Ale zastanawiam się jakby to śmigało z Sirio AS100? Ogólnie nie narzekam na Floridę ale mam możliwość wymiany i nie wiem czy z Sirio byłoby lepiej?Ma ktoś jakieś doświadczenie praktyczne?Bo o teorię mi nie chodzi bo wiem że czym dłuższy bat tym lepiej.Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

kolego wymieniaj !! president robi tandetne anteny ! a sirio jest swiatowym liderem w dziedzinie anten a sirio as 100 jest antena wysokiej jakosci i poprostu wykonanie cewki jest owiele lepsze jak u presidentow !!

jezeli masz mozliwosc to tylko i wylacznie polecam zmiane !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat tu się mylisz co do presidenta kolego. ziomek_neo, jeżeli masz okazję to wymieniaj, Sirio ma większą moc od tego presidenta. Ale radziłbym się zastanowić nad anteną do montażu. A widzę że jesteś z łodzi, a na wółczańskiej jest dobry tani sklep ze sprzętem sb. Sam tam kupowałem. Też mam astre f sedan i ja mam na stałe. Jeżeli jest potrzeba to ją odkręcam i chowam do bagażnika. A antene mam Sirio turbo 2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sirio ma większą moc od tego presidenta.

A ja myślałem że moc jest dostarczana z radia. Może zysk ma większy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

No wlasnie.I nadal nie wiem:-( Montaż na stale nie wchodzi w gre choc podobno lepiej.Ale czy Sirio AS100 bedzie zauwazalnie lepiej zbierac?I jak wyglada sprawa strojenia?Podobno trzeba ta antenke ciac?To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Pewnie chodzi o moc jaką przenosi antena, tylko co z tego jak nadajnik ma 4W :shock: no chyba że ktoś podłączy wzmacniacz 500W :beer:

ziomek_neo, poczytaj o wszystkim tutaj http://www.saxon.waw.pl/cb_radio-10.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja też proponowałbym wymianę tej anteny na sirio :shock:

Kilka tygodni temu kupiłem radio President Johnny II + President Florida i już następnego dnia jechałem kupić inną antenkę. Kupiłem Sirio ML 145 i jest ogromna różnica w odsłuchu i nadawaniu, oczywiście na korzyść Sirio :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdą antenę kolego trzeba zestroić. I pamiętaj że nie stroisz pod radio, tylko pod miejsce w którym będzie antena, także jeżeli postawisz ja w innym miejscu może być dużo gorsze nadawanie i odbiór. Jeżeli chcesz to mogę zrobić fotki i zobaczysz jak to wygląda gdy jest na stałe przymocowane. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ok ja wiem ze kazda antenke trzeba stroic i to w zaleznosci od miejsca gdzie stoi.Ale moje pytanie brzmi: czy aby dostroic Sirio to trzeba ja ucinac?Nie ma zadnej regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

kolego nie powinno byc z nia takiego problemu aby ciac antene :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Panowie ale mi potrzebne sa konkrety.Stwierdzenie w stylu "nie powinno" niestety mnie nie przekonuje:-(Chce to wiedziec teraz a nie jak wymienie antene.Nie chce jej potem ucinac bo nie ma innej mozliwosci dostrojenia ani sie zawiesc ze w porownaniu z Florida to Sirio AS100 praktycznie nic nie zmienia a jedynie jest dluzsze.Takze jesli ktos wie jak zachowuja sie te dwie antenki albo jak konkretnie stroi sie Sirio to prosze o informacje.Thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

kolego lepszych anten nie trzeba skracac podczas strojenia ... potrzebujemy konkretow jezeli musisz wiedziec czy jak zdecydujesz sie na sirio nie zawiedziesz sie

jaki samochod ... typ nadwozia ... miejsce usadowienia anteny (klapa , dach ) jaki odbiornik jaka swr miarka tzw reflektometr itd

przypuszczam ze antena bedzie stala na dachu centralnie w astrze F wiec nie powinno byc problemu z ucinaniem anteny :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

W pierwszym poscie byly dane.Auto Opel Astra F sedan,radio Uniden 520,mocowanie w zaleznosci od SWR(ale raczej na dachu) a reflektometr Sunker 1180W.Ponawiam wiec pytanie: czy ktos wie w jaki sposob stroi sie Sirio AS100?Cos sie na niej przesuwa?Bo jesli chodzi o Floride to ogolnie zawsze ma dobry SWR ale korekty mozna dokonywac poprzez przesuwanie "beczolki" na bacie a tu jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz ją minimalnie oszlifować, nie ucinać, a czasem wystarczy nawet ją delikatnie wsunąć albo nawet wysunąć jeżeli jest potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

No coz dzieki wszystkim za pomoc ale chyba zostane przy antenie Florida.Dzis dowiedzialem sie od kolegi ktory ostatnio stroil antenke Sirio AS100 w astrze sedan ze najlepszy SWR jest na klapie bagaznika.No to skoro postawie ja na klapie to w ogolnym rozrachunku nad auto bedzie wyatawac tyle samo co Florida a wiec chyba nic sie nie poprawi.Dobrze mysle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączę sie do dyskusji bo zrobiłem rok temu zamiane z Floridy na AS100. Moim zdaniem zestrojona AS100 nie daje szans Floridzie. Przede wszystkim ma znaczenie większy zasięg. Też się zastanawiałem przed kupnem ale nie żałuję i zrobiłbym dzis to samo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Dzieki panowie za rady.A szczegolnie Michael thx.Teraz chyba jednak zmienie bo wreszcie konkretne porownanie obu antenek:-)Dzieki :shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sprawy. Ważne żebyś był zadowolony i żeby Ci dobrze służyło na drodze. Tylko musisz zestroić i będziesz na pewno zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Co sądzicie o antenie Sirio ML-145 ?? Czy to nie jest to samo co midland ml-145, czy np president ml-145 ?? z góry mówię, że jestem laik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej_m55

jak słyszałem i czytałem to te anteny są tej samej klasy różnica jest tylko w cenie :)

Poprawiłam ort/Tajga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi