Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Małe radio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Tak wiec stwierdziłem że założę CB rónież do Corsy. Z racji gabarytó tego autka oraz braku miejsca w środku na CB poszukuję czegoś bardzo małego -a'la Cobra 75 czy Alan 42. W związku z tym mam pytanie, czy istnieją podobne radia w niższych cenach? Bo dawac ponad 400zł za samo radio nie ma sensu.

Czekam na przykłady. :wesoly:

Przy okazji czy użytkownicy Corsy B mogą się pochwalic gdzie zamontowali swoje radia?

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Może to głupie pytanie ale czy masz zamiar używać anteny zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Oczywiście, zewnętrznej. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ręczniaki nie bardzo sprawdzają sie w samochodach, też nad tym myślałem i wymyśliłem że jednak kupie tradycyjne radio o małych rozmiarach i zamontuje sobie w miejscu dla mnie optymalnym. W tym temacie napisałem więcej, są też fotki, może coś cię zainspiruje chociaż ja mam Astre.

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=22351&postdays=0&postorder=asc&start=10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ręczniaki nie bardzo sprawdzają sie w samochodach, też nad tym myślałem i wymyśliłem że jednak kupie tradycyjne radio o małych rozmiarach i zamontuje sobie w miejscu dla mnie optymalnym. W tym temacie napisałem więcej, są też fotki, może coś cię zainspiruje chociaż ja mam Astre.

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=22351&postdays=0&postorder=asc&start=10

Co do ręczniaków. Wiadomo że są gorsze od normalnych. Ale Corsa nie będzie jezdziła codziennie wielkich tras dlatego myślę że byłoby to idealne rozwiązanie. Tym bardziej że miałem stycznośc z Cobrą 75 w Mondeo. Naprawdę fajne radio, tylko że było połączone z krótką anteną co spowodowało bardzo krótki zasięg.

Co do Twojego rozwiązania. Bardzo ciekawe ale w Corsie będzie ciężko tak to wykonac. No i ta lewa ręka. :lol:

To jak, zna ktoś jeszcze jakieś "ręczniaki" (jak to nazwał kolega) oprócz dwóch wymienionych powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

artur_r0 napisał:

Tym bardziej że miałem stycznośc z Cobrą 75 w Mondeo. Naprawdę fajne radio, tylko że było połączone z krótką anteną co spowodowało bardzo krótki zasięg

Myślę, że to dobry wybór.

Jednak to, że w mondeo radio pracowało z krótką anteną, nie słyszałeś tego zgiełku w eterze pochodzącego z dalekich lub słabych radiostacji.

Zakładając antenę większą np sirio ML 145 będziesz miał trochę tych szumów. Wiąże się to z brakiem RFG. Jednach poziom szumów nie będzie większy od innych radiostacji bez tej regulacji.

Ogólnie radio robi bardzo dobre wrażenie zarówno w czasie odsłuchu jak i nadawania.

Ma mały głośniczek, który w niczym nie ustępuje radiostacjom tradycyjnym.

Dodatkową zaletą radia jest to, że można je zabierać w przypadku pozostawienia auta na postoju.

Pozdrawiam

Gary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi