Skocz do zawartości

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 U mnie to samo,przy skrecaniu w prawo ciągnie albo przeskakuje wspomaganie aż w końcu się wyłącza. na postoju czsami kierownica sama drga. teraz zauważyłem, że podczas skrecania przygasają światła.Jak myślicie czujnik czy alternator ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie trzeba myśleć.

Tutaj trzeba wziąć w łapy miernik i sprawdzić ładowanie.

A potem podłączyć komputer i sprawdzić w module wspomagania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jak wyglądają szczotki i komutator.

U mnie w jednym pierścieniu był głeboki rowek od szczotki.

Wymieniłem więc komutator i regulator.

U ciebie musisz sprawdzić sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Może stary temat ale trafiłem tu szukając opisu błędu. Co do wibracji na kierownicy, błędów C1500 i C1532 to ewidentnie wina czujnika skrętu. Temat przerabiałem w dwóch egzemplarzach. Czujnik obecnie to koszt niecałe 300zł oryginał. Są też chińskie podróbki na allegro po okolo 250zł ale niewarto - gość który mi wymieniał (specjalizuje się tylko we wspmaganiach) twierdzi że te chińskie wystarczają na 4-8miesięcy i zaczyna się cyrk z wibracjami i wyłączaniem się wspomagania w losowych momentach.

Edytowane przez cactus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomności opisy błędów:
C1500, C1532, czasami też C1508 - błędy spowodowane czujnikiem skrętu. Wymiana i kalibracja rozwiązuje problem.
C1510 - błąd zasilania, najpierw trzeba sprawdzić sprawność alternatora i akumulatora. Jeśli one są ok i kable masowe w aucie to sterownik do naprawy (często niestety do wymiany).
C1521, C1522 - błędy związane z silniczkiem lub jego wysterowaniem z płytki sterownika. Najczęściej do wymiany jest moduł sterownika i silniczek.
C1550 - uszkodzenie trwałe sterownika - najcześciej kości pamięci sterownika. Awaria często spowodowana jest niestabilnymi napięciami w aucie - alternator do sprawdzenia a sterownik do wymiany :(

W Merivie A sterownik i silniczek wspomagania są synchronizowane ze sobą, nie można w prosty sposób wymienić jednego z tych elementów pozostawiając drugi stary. Konieczny zapis w pamięci sterownika nowych parametrów pracy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 1.07.2021 o 17:05, EPS_gliwice napisał:

Dla potomności opisy błędów:
C1500, C1532, czasami też C1508 - błędy spowodowane czujnikiem skrętu. Wymiana i kalibracja rozwiązuje problem.

I miałeś rację .

Błąd C1500 w sumie niezbyt często się pojawiający ale teraz mnie wkurzył.

Kupiłem od Was czujnik , wymieniłem i na razie super.

Super że dołączacie do tego instrukcję montażu.

Załączam zdjęcia co wywołało ten błąd.

 

IMG-20220218-WA0041.jpg

 

 

 

 

 

 

 

IMG-20220218-WA0042.jpg

IMG-20220218-WA0043.jpg

IMG-20220218-WA0044.jpg

 

 

 

I w sumie to mój przypadek by świadczył że te skrzypienia wspomagania to początek padania czujnika.

I smarowania i temu podobne czarowanie to zabawa która i tak się skończy wymianą.

Teraz bogatszy o te doświadczenia wiem jedno że jeżeli wywala te błędy a ładowania jest i to sprawdzone Opcomem w parametrach EPS to czujnik najlepiej wywalić od razu 

A robota jest prosta i mnie zajęło 2 godziny .

Największy problem jest z segerem bo franca siedzi jak przyklejony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności