Skocz do zawartości

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daroguru

Jak tylko zaczęło się robić ciepło, to pojawił się problem z EPS. Brak wspomagania i zapalona kontrolka. Najczęściej zdarza się przy uruchamianiu silnika, ale parę razy zdarzyło się na trasie. Dzisiaj byłem na diagnostyce i elektryk stwierdził, że jest błąd jakiegoś czujnika w kolumnie kierownicy i trzeba wymienić całość, bo nie można kupić samego czujnika. Podobno nowa kolumna w ASO kosztuje 5000zł, ale można poszukać używanej. Problem tylko będzie jak się okaże, że nowa - używana też będzie miała tą wadę. Słyszałem jednak, że w nowszych rocznikach problem z tym czujnikiem został rozwiązany i tak często się nie psuje, problem tylko od którego roku naprawili tą wadę. Może ktoś wie? Wtedy lepiej poszukać kolumny wyprodukowanej po wyeliminowaniu tej wady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Dark_luke

Ja mam to samo a teraz po podłączeniu kompa błędy C1500 i C1517.

Może ktoś je zidentyfikuje?

Ale gówno to wspomaganie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia/skrętu w kolumnie kierowniczej.

Po pierwsze zrobić kalibrację - najlepiej Tech-em, jak to nie pomoże to niestety kolumna do wymiany.

Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić akumulator i alternator (napięcie ładowania).

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daroguru

Ja u siebie robiłem kalibrację i nic to nie dało. Aby wymienić ten zepsuty czujnik trzeba wymienić kolumnę kierowniczą. Byłem w ASO zamówić i okazało się, że są dwa różne elementy zawierające ten sam czujnik. Można kupić silnik z komputerem od EPS-u prawie za 5tyś. zł lub kolumnę kierowniczą za około 1tyś. mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dark_luke

Pogrzebałem w temacie i okazało się że jeden to problem z czujnikiem kąta skrętu.

A drugi to przegrzanie wspomagania???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A drugi to przegrzanie wspomagania???

 

W zeszłe lato miałem jeden taki przypadek ale znalazłem na to sposób. Zdemontowałem plastikową osłonę nad pedałami, nawiew na szybę oraz nogi i teraz mam spokój.

post-404-0-89658500-1306993823_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dark_luke

Wymieniał ktoś sam silnik EPS??

Dało to poprawę??

Pojawił się kolejny objaw.

Wspomaganie działa ale w lewo można kręcić palcem a w prawo duży opór.

Kalibracja nie poprawia sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daroguru

Pojawił się kolejny objaw.

Wspomaganie działa ale w lewo można kręcić palcem a w prawo duży opór.

Kalibracja nie poprawia sytuacji.

 

U mnie objawy są podobne. Czasami wspomaganie się wyłącza, a czasami działa, ale też bardzo lekko w lewo i ciężko w prawo. Dodatkowo jak puszczę kierownicę, to auto zamiast jechać prosto momentalnie skręca w lewo. Diagnoza była jedna - wymiana kolumny kierowniczej (wadliwy czujnik momentu obrotowego). Jeszcze czekam na nową kolumnę. Jak mi wymienią to dam znać czy pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności