Skocz do zawartości

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

W chwili wolnego czasu zrobiłem zdjęcia czujnika skrętu który wymieniłem na nowy. Na moje oko wygląda jak zwykły potencjometr.

post-11994-0-60046400-1457869104_thumb.jpg

post-11994-0-26138000-1457869127_thumb.jpg

post-11994-0-40166000-1457869136_thumb.jpg

post-11994-0-51958500-1457869146_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

U mnie też nawal wspomaganie. Oczywiście mechanicy nic nie znaleźli.

Ma może ktoś namiary na jakiegoś dobrego mechanika z Torunia lub okolic, który zajmuje się wymianą czujnika skrętu bez konieczności wymiany całej kolumny?

Będę wdzięczny za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W chwili wolnego czasu zrobiłem zdjęcia czujnika skrętu który wymieniłem na nowy. Na moje oko wygląda jak zwykły potencjometr.

Łatwo się go rozbiera? Może wystarczy przeczyścić ścieżki kontaktem. Można go potem bezproblemowo złożyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się za niego też zabrać ale po poprawieniu styku we wtyczce od czujnika do sterownika wspomagania o dziwo przeszło.

Najpierw sprawdź jakie masz ładowanie.Jeżeli są problemy z nim to najpierw to wyklucz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Posiadam merive A 1,8 z 2004 roku.

U mnie wspomaganie wyłącza się sporadycznie raz na miesiąc przeważnie rano przy uruchomieniu auta cofaniu z garażu. Po ponownym uruchomieniu problem znikał. Teraz jak ustały mrozy problem zaczął sie pojawiać częściej. Komp wywala błędy C152 ( 8 ) Usterka czujnika pozycji kierownicy i C1518 ( 8 ) Montaż mechaniczny. Więc rozważam wymianę czujnika skrętu ale co oznacza ten błąd montaż mechaniczny ? Ponadto z zawieszenia słychać głuche stuki podczas jazdy (wymieniono sworznie i tuleje wahaczy) wszystkie gałki są ok. Co to może być kolumna kierownicza ? Na ścieżce diagnostycznej nic nie wychodzi a podczas jazdy słychać.

Pomóżcie, bo jakoś zaczyna mnie to auto powoli osłabiać.

Edytowane przez skalek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy listwa w przekładni kierowniczej ma luzy.

Kolumnę sprawdź obydwa krzyżaki (dociagnij kluczem)

Sprawdź ładowanie altka.

Może być tak że aku jest lekko słabe a wzbudzenie trochę późno wstaje i sterownik odłącza wspomaganie.

U mnie w sumie jak na razie to była prozaiczna usterka.

Kilka lat temu smarowałem ośkę silnika wspomagania i teraz gdy mi zaczęło walić błedami zacząłem szukać i po zdjęciu osłony dolnej kolumny zobaczyłem że wtyczka przy silniku wspomagania miała wysuniętą zawleczkę.Możliwe że źle ją docisnąłem.Sama wtyczka miała lekkie luzy.Po wcisnieciu tej zawleczki do momentu pstyknięcia problem znikł.

Nie pisałem na razie nic nie chcąc zapeszyć ale do tej pory błędu brak.

Spróbuj tą wtyczkę kilka razy wyjąć i wsadzić.Może pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie czy listwa w przekładni kierowniczej ma luzy.

Kolumnę sprawdź obydwa krzyżaki (dociagnij kluczem)

Sprawdź ładowanie altka.

Może być tak że aku jest lekko słabe a wzbudzenie trochę późno wstaje i sterownik odłącza wspomaganie.

U mnie w sumie jak na razie to była prozaiczna usterka.

Kilka lat temu smarowałem ośkę silnika wspomagania i teraz gdy mi zaczęło walić błedami zacząłem szukać i po zdjęciu osłony dolnej kolumny zobaczyłem że wtyczka przy silniku wspomagania miała wysuniętą zawleczkę.Możliwe że źle ją docisnąłem.Sama wtyczka miała lekkie luzy.Po wcisnieciu tej zawleczki do momentu pstyknięcia problem znikł.

Nie pisałem na razie nic nie chcąc zapeszyć ale do tej pory błędu brak.

Spróbuj tą wtyczkę kilka razy wyjąć i wsadzić.Może pomoże.

O której listwie piszesz możesz wrzucić poglądowe zdjęcie lub jej lokalizację ?

Ładowanie sprawdzałem jest 13,5-13,8 V wahania zależne od ilości uruchomionych "prądożerców"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ładowanie sprawdzałem jest 13,5-13,8 V wahania zależne od ilości uruchomionych "prądożerców"

 

 

 

No i to może być problemem.Ładowanie powinno być ok 14.Najlepiej do 14,5V

Bo pewnie mierzone na ciepłym silniku.

Teraz zmierz zaraz po odpaleniu.

A właściwie to doładuj prostownikiem aku.

 

Listwa to to do czego są podłaczone drążki kierownicze. http://anda.auto.pl/listwa-zbata-przekadni-kierowniczej-skoda-felicja-favorit-orygina-p-2739.html

Skręć sobie kołami w lewo z kanału chwyć za listwę przez harmonijkę i po prostu szarpiesz za nią góra-dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No i to może być problemem.Ładowanie powinno być ok 14.Najlepiej do 14,5V

Bo pewnie mierzone na ciepłym silniku.

Teraz zmierz zaraz po odpaleniu.

A właściwie to doładuj prostownikiem aku.

 

Listwa to to do czego są podłaczone drążki kierownicze. http://anda.auto.pl/listwa-zbata-przekadni-kierowniczej-skoda-felicja-favorit-orygina-p-2739.html

Skręć sobie kołami w lewo z kanału chwyć za listwę przez harmonijkę i po prostu szarpiesz za nią góra-dół.

Aku doładowywane średnio co 2 tyg gdyż auto często jeździ po 1,5 km i jest gaszone i tak przez kilka dni

Mierzone na letnim silniku - sprawdzę rano

Sprawdzę przy najbliższej wizycie na kanale, luz na tej listwie może dawac takie głuche stuki nawet na asfaltowej równej drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności