Skocz do zawartości
Gość Anonymous

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tam jest tulejka której wymiana pomaga.Kilka lat tak jeździłem z tym stukaniem a po załozeniu jak na razie jest cisza.

Jest temat w Corsie o tej tulejce.

Poszukaj i poczytaj

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam jest tulejka której wymiana pomaga.Kilka lat tak jeździłem i jak na razie jest cisza.

Jest temat w Corsie o tej tulejce.

Poszukaj i poczytaj

Poczytałem i faktycznie wygląda, że temat do ogarnięcia tylko która wersja tulejki występuje w merivie ?

posprawdzam wszystko i napisze ale pewnie najszybciej to dopiero w weekend uda się przekładnię sprawdzić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O wersji pisaliśmy razem z Benym.

Są białe i czarne.

Ja wtłoczyłem czarną.Serwisy miały czarną bez zabków ale zabezpieczeniem był seger.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to może być problemem.Ładowanie powinno być ok 14.Najlepiej do 14,5V

Ładowanie sprawdzone na zimnym silniku 14,4 V więc książkowo. Przy włączonych światłach klimie i ogrzewaniu szyby 14,1 V więc też prawidłowo. Jednak przy cofaniu z garażu pojawił się brak wspomagania (świecąca kontrolka EPS) po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok.Przejechane 50 km i nic się nie pojawiło. Sprawdzę jeszcze styki w kostce, jak nie pomoże to chyba czujnik skrętu do wymiany :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niema co kombinować ze stykami i innymi rzeczami do wymiany jest czujnik. Ja Po wymianie mam z 5 lat spokoju. A dodam że tej zimy aku był już bardzo kiepski przy odpalaniu zapalały się ponownie wszystkie kontrolki więc spadek napięcia duży a z eps ani razu problemu. Nawet po podłączeniu opcoma zero błędów w sterowniku od wspomagania. A wcześniej na okrągło błędy.

Edytowane przez luk2501

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niema co kombinować ze stykami i innymi rzeczami do wymiany jest czujnik. Ja Po wymianie mam z 5 lat spokoju

Tez tak myśle,u mnie występuje problem na razie rzadko ale rozwazam wymiane tego ptzy okazji wymiany tulejki magla. Macie jakiegoś mechanika w okolicach Krakowa ktory ogarnie temat?

Edytowane przez skalek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrz w dziale polecane warsztaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam na imie Kamil, pozdrawiam wszystkich posiadaczy Opli i nie tylko. Niedawno nabyłem Merive A z roku 2008 1.6 105 KM. Każdy opisał problem związany z brakiem wspomagania lub chwilowymi jego brakami plus EPS.

W moim przypadku wspomaganie działa bez zarzutu i kompletnie nic się nie dzieje oprócz jednego dziwnego dźwięku jakim jest skrzeczenie (trzeszczenie) w rejonach kolumny kierowniczej. Hałas występuje głównie podczas jazdy na nie równiej nawierzchni,przypominając przeskakiwanie iskry.

Na postoju delikatne ruchy kierownicy również generują dziwne odgłosy.

Posiadam także lekką obitą Corsę C 1.2 75 KM i tak się zastanawiam czy można coś przełożyć aby zlikwidować usterkę?

Dziękuję za porady

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi