Skocz do zawartości

Rozmiar 195/65/15 ??????


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

czy oznaczenie C nie odnosi się do dostawczych

Chyba to jedno z oznaczeń opony wzmocnionej do aut dostawczych.

Zapytaj czemu chce założyć oponę od dostawczaka do osobówki.

Nie zgodziłbym się na taka oponę, albo pojechał gdzieś indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kitek_27

Hej "C"- to na bank do busów dostawczych, na mocniejsze obciążenia, także nie ma konieczności i potrzeby zakładania ich do Sintry. Chyba, że masz dwa fotele i ciężary wozisz tylko, to można by się jeszcze zastanowić.

Na przyszłość polecam wszystkim, coś w stylu kalkulatora doboru opon, uniknie to ciągłych pytań, czy mogę założyć takie, czy takie - bardzo łatwo można sobie wyliczyć ewentualne błędy na liczniku:

http://www.renaultsafrane.pl/kalkulator.htm

Zwróćcie tylko uwagę, że prędkość jest w mph nie w km (żeby uniknąć baboli :-) ) 1 mph - 1,609 km

 

Ja na zimę mam oryginalny rozmiar opon na 15-stkach, natomiast lato 215/50/17 - na obydwu jest ok, tyle że na letnich lepiej się prezentuje :)

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam u siebie 225x60x17 tył i 235x55x17 przód.

Wyższy profil lepiej się prowadzi, nie czuć tych wszystkich dołów tak mocno.

U mnie prędkościomierz w tej chwili lekko zaniża, ale się przyzwyczaiłem.

Co do strat mocy - nie poczułem.

 

ja tez zadecydowałem, ze będę miał duże koła w sensie

większą średnice i wyższy profil bo 215/65R16

(choć trochę mniejsze od tych do ma ILKU ale obracać ma nimi mniejszy 2.2 z na dodatek dłuższą! skrzynią biegów..

wiec ogólnie trochę MARTWIĘ SIĘ, czy będę miał okazję wrzucać 5 bieg,

który teraz (gdy mam 195/65R15) dopiero od ok 80km/h można względnie stosować

bo ciężko się na 5 biegu przejeżdża teren zabudowany i potem na koniec niego przyśpiesza z ok 70-75 km

-trzeba się długo pieścić nim sie osiągnie ok 90 km/h kiedy już motor ogarnia auto..

 

to BARDZO DŁUGA SKRZYNIA.. -a będzie JESZCZE BAARDZIEJ DŁUGA...

Edytowane przez Pituś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jakie rozmiar opon na zimę do merivy 1.3 jeździłem na 15.195 a chciałby zmienić na 185.60.15 bo to chyba rozmiar dedykowany do mery

Kolego na drzwiach lub klapce paliwa powinna być naklejka z zalecanym ciśnieniem w oponach i rozmiarze opon, dedykowanych do twojego modelu i wersji. U mnie jest na drzwiach kierowcy pod zamkiem, ale jeżdżę taką wyrośniętą i przypakowaną meriwą. :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności