Skocz do zawartości

Astra-wysokie spalanie oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tu znajdziesz ten zgrubny opis:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=20918&postdays=0&postorder=asc&start=20

Klucze dobre (nie te chińskie z bazaru czy marketu), nasadki zwykłe i na torx-y (często potrzebne chociażby np śruby korbowodów (głównych też), same torx-y też (np głowica), np, klucz dynamometryczny (bez niego, to kręcenie na chybił trafił - może się uda).

Sorry ale wymiarów potrzebnych nie powiem - po prostu nie pamiętam. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jezdze astra II 2.0 16V DTI no i po 15 000km musialem dolalac okolo 1,5 - 2 l oleju. Takze z tego co tutaj wczesniej wyczytalem mieszcze sie w normie.

Ale moje pytanie dotyczy na jakim oleju powinienem jezdzic (obecny stan licznika 136 tys km). Poki co jezdze na castrol magnatec 5W 40 ale zastanawiam sie czy powinienem zaczac wlewac 10W 40 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przy takim przebiegu to ja bym sie juz zastanowil nad polsyntetykiem

 

u siebei w ISUZU tez jezdze na tym magantecu 10W40 (przebieg na liczniku ponad 200tys ale podejrzewam ze byl krecony)

wymaina co okolo 10tys km

i to robie tak ze kupuje 4+1L to mi starcza zeby zalac tyle ile trzeba i na dolewki do wymiany przy nastepnej wymianie kupuje tylko 4L i zalewam na stan jeszcze z tego 1L z poprzedniego razu i to mi jeszzce starcza na dolewki do nastepnej wymiany

dopiero potem juz przy 3 wyminaine kupuje znowu 4+1L i tak wkolo

 

takze spalanie oleju naprawde minimalne tym bardziej ze mam jeszcze maly wyciek na uszczelce pokrywy klawiatury - ale nie ma czasu tego zrobic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 15 000km musialem dolalac okolo 1,5 - 2 l oleju

czyli maks 0.13 L oleju na 1000km, moim zdaniem to żadne zurzycie i nie ma sensu przechodzić jeszcze na gęściejszy olej tylko jeździć na tym i dolewać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli maks 0.13 L oleju na 1000km, moim zdaniem to żadne zurzycie i nie ma sensu przechodzić jeszcze na gęściejszy olej tylko jeździć na tym i dolewać

Tu jest jeszcze ok ale najbardziej mnie rozwalają komentarze w stylu bierze mi 0,69999l/1000km czyli wg. opla jest ok i silnik jest super.

 

Przecież to paranoja, czy dolewanie 10,5 l oleju na 15kkm to normalne, nie rozumiem tych komentarzy osób pytających o normy spalania oleju opla i się nimi kierujących :wesoly:

 

Przecież kazdy wie, że opel to stworzył aby uniknąć odpowiedzialności w przypadku mniej "spasowanych" silników albo przewidując to spalanie przy docieraniu się silników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy skończcie ten temat.

 

POWTARZAM :(

 

 

WSZYSTKIE ople benzynowe 16 zaworowe chleją olej ... mniej czy więcej ale chleją. Także jeżeli chce ktoś kupić opla z takim silnikiem niech się liczy z tym, że często będzie podnosił maskę w samochodzie.

 

K O N I E C :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Leszek 398 :maruda:

 

Założysz nowy temat, zaraz cwaniaki Cię wywalą :beer: Napiszesz coś w starszym temacie ale na temat też do du........ :maruda:

 

 

Ja tylko nawiązałem, to znaczy odświeżyłem temat jakby ktoś był zainteresowany kupnem opla w benzynie.... Także bez nerwów i mam nadzieję że komuś się przyda prawda o benzynowych 16 zaworowych silnikach ....... one naprawdę :beer: olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności