Skocz do zawartości

rozmiar opon??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

 

P.S. Właśnie na TVN Turbo mówili że za jazdę w zimie na letnich oponach w Niemczech grozi 40 EURO (tylko nie podali czasu od kiedy trwa zima).

nie za jazde w zime tylko za jazde z ogumieneim nie przystosowanym do warunkow atmosferycznych i sytuacji na drodze

 

mandat za samo poruszanie sie bez odpwiednich opon jest 40 euro (jak temperatura trwale spada ponizej 7 stopni)

w przypadku udzialu w kolizji /wypadku automatycznie jestes winny z tego powodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie czy w zimie stosujesz płyn do spryskiwaczy zimowy?

wszyscy mówią że nie powinno się stosować letniego lub samej wody w zimie

a ty co słuchasz doświadczonych ludzi czy robisz po swojemu?

a płyn do chłodnicy? - może masz zalaną samą wode ?

Ale czy ja gdzieś napisałem że w zimie powinno jeździć się na letnich ? Bo dajesz taki przykład.

Stosuję zimowy zarówno w zimie jak i w lecie :drunk:

 

producenci opon prowadzą badania i testują opony na swoich torach - może warto im troche zaufać tym bardzie że mówią jednogłośnie.

I tutaj właśnie chciałbym konkretny przykład jakieś porównanie, którego nigdzie nie znalazłem czyli np.

Droga hamowania na oponach np. 195/60R15 a 185/65/R15 bo to są najbardziej popularne zamienniki jeżeli chodzi o Astre

 

czyli jakie to są "takie same"?

zalecane są obie to tego samego silnika

Chodzi o ten sam rozmiar na lato i zimę

 

jeśli 4cm dodatkowej gumy na asfalcie dla ciebie nie stanowi różnicy to nic nie poradze

Więc proszę podaj jakiś konkretny wzór (uwzględniający profil opony, ciśnienie w oponie, rodzaj nawierzchni, ciężar samochodu, siły odśrodkowe, itp.), algorytm, cokolwiek który pokaże jak się zmienia tor jazdy, długość drogi hamowania w zależności od ilości opony na asfalcie bo tak jak napisałeś dla mnie 4 cm nie robi różnicy ale np 10 już może zrobić :D

No i czy chodzi o 4cm czy może o 4cm2 bo to jest dosyć duża różnica.

 

P.S. Proszę czytaj cały wątek a nie wybieraj pojedynczych zdań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja gdzieś napisałem że w zimie powinno jeździć się na letnich ? Bo dajesz taki przykład

jaki przykład?

staram się zrozumieć twój tok myślenia

z jednej strony piszesz czemu mam jeździć na węższych oponach.

bo ktoś tak mówi? - masz analogie do płynu i innych przykładów które podałem

 

Stosuję zimowy zarówno w zimie jak i w lecie

i tym się chwalisz?

 

JOKER112 napisał/a:

jeśli 4cm dodatkowej gumy na asfalcie dla ciebie nie stanowi różnicy to nic nie poradze

 

Więc proszę podaj jakiś konkretny wzór (uwzględniający profil opony, ciśnienie w oponie, rodzaj nawierzchni, ciężar samochodu, siły odśrodkowe, itp.), algorytm, cokolwiek który pokaże jak się zmienia tor jazdy, długość drogi hamowania w zależności od ilości opony na asfalcie bo tak jak napisałeś dla mnie 4 cm nie robi różnicy ale np 10 już może zrobić

na co ten wzór?

a może mam uwzględnić ilośc paliwa w zbiorniku?

wróć do fizyki i zobacz zależnoci rozkładu sił nacisku na powierzchnie w kontekscie zimy

 

jak chcesz jakieś dokładne dane to popytaj jakiegoś fizyka(matematyka) może da ci wzór.

 

dla mnie 4 cm nie robi różnicy ale np 10 już może zrobić

a co twoja kobieta na to - może teżchcesz jakiś wzór? :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przykład?

Taki jaki dałeś

 

i tym się chwalisz?

Odpowiedziałem tylko na twoje pytanie

 

wróć do fizyki i zobacz zależnoci rozkładu sił nacisku na powierzchnie w kontekscie zimy

Proszę o podanie, to sobie sprawdzę.

 

a co twoja kobieta na to - może teżchcesz jakiś wzór? :beer:

Żony prosiłbym raczej w to nie mieszać.

 

P.S. Szukam w internecie (może źle szukam ) jakiś pomiarów dróg hamowania na różnych szerokościach opon i innych zalet, które będą poparte jakimiś konkretnymi wynikami, bo w większości to ludzie piszą że: zaleca się, ktoś słyszał, ktoś powiedział.

Ciebie także prosiłem w poprzednich postach o takie dane kilka razy ale widzę że tobie lepiej wychodzi wyśmiewanie się niż konkretna odpowiedź.

Dla mnie temat jest skończony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Szukam w internecie (może źle szukam ) jakiś pomiarów dróg hamowania na różnych szerokościach opon i innych zalet, które będą poparte jakimiś konkretnymi wynikami, bo w większości to ludzie piszą że: zaleca się, ktoś słyszał, ktoś powiedział.

Ciebie także prosiłem w poprzednich postach o takie dane kilka razy ale widzę że tobie lepiej wychodzi wyśmiewanie się niż konkretna odpowiedź.

ok

jeśli jesteś poważnie zainteresowany jakimiś wynikami badań a nie tylko kontrujesz pytaniami bo lepiej jest podpuszczać

to poproszę o udostępnienie takich danych z firmy goodyear i michelin. myśle że takie dane nie są tajne - bo mają służyć wszystkim.

musicie wiedzieć że o pewnych sprawach poprostu się wie (choćby stosując myślenie) tak jak to że otacza nas powietrze.

jeśli coś dostane to dam znać na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, może doradzicie coś w kwestii opon na zimę. Kupiłem swoją asterkę bez opon zimowych i chciałbym zakupić je teraz jeszcze przed sezonem póki są nieco niższe ceny.

Ze względu na ograniczony budżet przymierzam się do takich opon

1. KLEBER KRISALP HP 185/65R15 88T

http://moto.allegro.pl/item445137567_nowe_zimowe_kleber_185_65r15_w_wa_super_cena.html

 

2. INFINITY INF-049 (grupa BRIDGESTONE) 185/65R15 88T

http://moto.allegro.pl/item450517298_nowe_zimowe_infinity_185_65r15_w_wa_super_cena.html

 

Dodam, że 80% to jazda po mieście reszta to trasa.

Jeśli macie jakieś inne sugestie w przedziale cenowym 600zł za komplet to również będę wdzięczny za odp.

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych które ty proponujesz to wybrałbym Klebery, a tak poza konkursem to cos z : Semperit SPEED - GRIP lub Sava ESKIMO S3

ostatnio udalo mi sie w hurtowni wyrawc te sawy za 100zl/sztuka nowe

 

przymierzylem na chwilek na auto i powiem ze sa calkiem ciche

w warunkach zimowych jeszcze nie mialem okazji wytestowac ale ponoc to dobre opony za ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności