Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby


Gość rogerek01

Rekomendowane odpowiedzi

a moze poprostu padl przekaznik ogrzewania szyby?

albo wyłącznik coś szwankuje. u kumpla tego szukalisny z godzinę i wyszło że wystarczyło zrobić mały mostek przy wyłączniku.

ale najpierw to ja bym sprawdził czy jest prąd na kablach przy szybie, czy tek kabelek od masy przykręcony do klapy jest ok, potem czy jest prąd na przekaźniku i czy włączenie ogrzewania włączy przekaźnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak więc sprawdziłem włącznik,jest ok, bo przełożyłem od kumpla któremu działa,bezpiecznik jest ok,prąd też jest na kablach przy włączniku,nie ma go za to na kablach przy szybie,zaginął gdzieś w trakcie użytkowania z dnia na dzień ;) ..zima przyszła,szyby parują i przydało by się to ogrzewanie :lol: dodam ze scieżki przed zanikiem prądu na przewodzie prawie wszystkie działały...może jakieś pomysły jeszcze?? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak sprawdzić czy działa przekaźnik ogrzewalnej tylnej szyby! Jest to vectra b combi.

Kolego, po pierwsze nie ten dział.... ale jak już się spytałeś to proszę

Podłączasz napięcie pod przekaźnik (jak samochodowe przekażniki to 12v),

a tam gdzie masz styki przekaźnika podłączasz miernik (tester ciągłości) lub bateryjkę z żaróweczką lub diodą i patrzysz czy styki po podłączeniu napięcia

zmieniają swój stan albo będą przewodzić albo rozwierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

koledzy mam ten sam klopot, sprawdzalem przewody na szybie i sa ok...

mysle ze u mnie problemem jest bezpiecznik... ale nie wiem ktory to od szyby...

prosze o wskazowke na temat bezpiecznika

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

jest to ostatni bezpiecznik, tzn pierwszy z prawej w dolnym rzedzie. Natomiast jak to nie pomoże to ja bym się wziąl za przekaznik - ja zdjąlem plastikową pokrywkę i poczyścilem styki wewnątrz i zewnątrz drobnoziarnistym papierem sciernym.

 

 

 

Ja mam natomiast taki problem: zlokalizowalem przerwy na 2 ścieżkach, są one bardzo wąskie. Próbowalem je naprawić za pomocą tego specjlajistycznego kleju, natomiast nie zdal on egzaminu. Pytanie jest takie: czy można spróbować polutować te ścieżki (lutownicą precyzyjną)? Jeśli ktoś ma pojęcie czy da się to zrobić albo czy szyba przy tym nie peknie to bylbym wdzięczny za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności