Skocz do zawartości

CB - Meriva


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tom3czek88

Witam czy ktoś wie ,czy takei rozwiązanie ma sens ? Może ktoś tak ma ? Otoz ...chciałbym zamontować swoje CB i Radio w jednym miejscu przez:

 

uzycie ramki

http://allegro.pl/opel-meriva-omega-vivaro-obramowka-do-radia-radio-i3432626507.html

 

u góry montując normalne radio ( Pioneer, JVC, etc) a na dole przez uzycie kieszeni

 

http://allegro.pl/kieszen-m-tech-legend-iii-i3483670734.html

 

i pytanie brzmi czy nic nie będzie latalo no i najważniejsze czy jedno nie będzie zaklucalo drugiego...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma możliwości zamontowania i radia FM i ramki z radiem CB. To nie jest auto z dwoma standardowymi miejscami 1-DIN tylko z radiem 2-DIN a do 2-DIN dwa radia nie wejdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle obstawiasz

w takiej formie jak napisał Tomeczek88 na pewno nie wejdą

zostaje ramka 2DIN z kieszenią pod spodem tak jak w radiu CAR2003 - wtedy jakieś małe dziadostwo CB tam można upchnąć po zabawie z kombinowaniem i docinaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Merivie A jest dobre miejsce na montaż CB-Radia, ale za płytkie. Jest to miejsce w konsoli środkowej. U mnie Alan 48+ wszedł idealnie, ale niestety wystaje z konsoli:

 

jir5.jpg5n8j.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aby nie zakładać nowego wątku, po raz kolejny odgrzewam ten wątek :papa: . Może na forum jest jakiś użytkownik Merivy B użytkujący CB i ma ciekawy pomysł na montaż. Wstępnie przymierzam się do montażu na konsoli środkowej w nogach pasażera (te same okolice w których widziałem tu na forum fotki Merivy A) na rzepy. fajne miejsce byłoby między fortelami kierowcy i pasażera, ale wstępnie niezbyt się mi tam mieścił mój prezydent johnny (mam go jeszcze w wer. 1).

Z uwagi na brak odpowiedzi pozwolę sobie opisać to co zrobiłem. :spoko:

Zamontowałem ja planowałem w nogach pasażera. Montażu dokonałem na rzepy. Przy okazji, nie polecam rzepów z allegro, sprzedawanych jak 3 paski. Po południu zamontowałem (przykleiłem) - rano radio na podłodze (auto w garażu). Za to śmiało mogę polecić sprzedawane w Lidlu rzepy firmy 3M. :tak:

Edytowane przez ispw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Znowu złoty szpadel dla mnie za wykopki.

Yosan na Floridzie. Super zestaw.

dfda485b8dfe862678559de8fb3bc7c5.jpg

d15a6ea206aa1000fe6ff6239e0a0ce8.jpg

0f34b94aad122ddcb3c345cab5ba6af8.jpg

Przepraszam. Pisałem z telefonu i on jak zwykle wie lepiej co napisać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak odgrzewamy to ja też podgrzeję. Jeśli jeszcze ktoś nie kupił CB radyjka a chce to wszystko łatwo pomieścić i nie chce zaprzątać sobie głowy to polecam taką opcję jak moja.

 

Radyjko AnyTone Apollo Road Blues

http://www.konektor5000.pl/index.php?p1938,anytone-apollo-road-blues-v2-5-najnowsza-wersja-cb-radio-do-zabudowy-w-aucie-sterowanie-w

Zaletą jest to, że stację chowamy gdziekolwiek, (u mnie za schowkiem pasażera) a gruszkę możemy przedłużyć kablem na złączu RJ45 i poprowadzić jakkolwiek, łącząc gruszkę z przedłużaczem na pomocą beczki(gniazda ETHERNET) https://www.eltrox.pl/gniazdo-ethernet-podwojne-rj-45-beczka.html

możemy odpinać całą gruszkę i zabrać ze sobą jak ktoś bardzo się boi o radio.

W takim przypadku już nic nie wskazuje na obecność instalacji CB w aucie.

 

I antena Sirio Triflex

http://www.konektor5000.pl/index.php?p234,sirio-triflex-antena-3-zakresowa-cb-fm-gsm-dyskretny-wyglad-jak-antena-fm

 

Zaleta: wygląd zwykłej anteny samochodowej (po zamalowaniu napisu SIRIO) działa radio w samochodzie i CB na jednym bacie.

 

Mam jeszcze antenę Sirio Turbo 800, ale już mnie zmęczyło chowanie jej i dlatego założyłem w/w zestaw.

Fakt, może nie mam 20 km zasięgu, ale nie jest to potrzebne, wszystko co się dzieje na drodze usłyszę od przejeżdżających mobili, plusem jest, że nie wpada mi cały "syf" z eteru i nie muszę chować anteny i myśleć gdzie schować radio.

Dodaję fotkę z auta, trochę ciemno bo w garażu i telefonem, jak nie zapomnę to cyknę w dzień.

 

post-44819-0-87776300-1513620634_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności