Skocz do zawartości

akumulator i ładowanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko poglądowo

Wszystko zależy o jakim remoncie mowa - częściowym, kapitalnym, czy tylko wymiana pierścieni i uszczelnień. Dodatkowo pojawia się kwestia regionu kraju - a różnie z tym bywa jak się słyszy również o stawkach za robotę.

Podstawa to:

planowanie głowicy (przy wymianie uszczelki) od 40-50zł w zwyż + uszczelki

szlif cylindrów od 40-50zł w zwyż za "dziurę + tłoki nad-wymiarowe (kpl z pierścieniami i sworzniami)

szlif wału 130-200zł w zwyż + panewki

obróbka głowicy chyba było od 10-15zł za gniazdo

Pasowanie, uszczelki i uszczelniacze - do całości z 2tys nie ma co podchodzić bo braknie.

 

Same pierścienie i uszczelniacze to jeszcze pół-biedy bo:

pierścienie od 100zł w zwyż, uszczelka głowicy od 50zł, uszczelniacze zaworowe (warto przy okazji) po 3zł/szt, planowanie. Jeśli w warsztacie to z 500zł w zwyż za wymianę (jak powiedziałem tu strzelam nie znając lokalnego rynku), przy okazji może rozrząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja niby zrobiłem remont za 700zł, ale

Miałem olej, filtr, nie dawałem nigdzie nikomu zarobić.

No i mam 8V.

Robiłem sam.

może to ci coś podpowie odnośnie ceny.

 

Aha nie wliczam w te koszty głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja37,

nie dawałem nigdzie nikomu zarobić.

uwierz mi że ja też bym tak postąpił, ale problem nie polega na lenistwie ale na braku dostatecznej wiedzy, tym bardziej że nie mam wykształcenia mechanicznego. Mam poradnik Opel Vectra Calibra, to forum i to wszystko.. więc moge zdać sie tylko na mechanika który robi fuchy po godzinach w swoim garażu i liczy mne o połowę taniej niż w warsztacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika z nagrzewnicą, zapytałem o akumulator i tańce które mam..

Zmierzył mi napięcie na włączonym silniku bez odbiorników było 14,2V, potem zmierzył napięcie na włączonych wszystkich odbiornikach(światła mijania, długie,przeciwmgielne tył przód, podgrzewanie tylnej szyby, włączone ogrzewanie) było 13,2V

Stwierdził że nie jest elektrykiem ale napięcie nie powinno spaść poniżej 0,4V czyli w moim przypadku powinno być 13,8V jakoś nie moge w to uwierzyć że tylko 0,4V ma być spadek napięcia.

Jak to powinno wyglądać?

doradził mi wymiane szczotkotrzymaczy sugerował starte szczotki?

Ile powinien być spadek napięcia przy wszystkich włączonych odbiornikach?

Moim zdaniem nawet przy 13,2 - włączonych wszystkich odbiornikach pozostaje ten 1V więcej niż ma sam akumulator(12,2V) na jego podładowanie, z resztą kto ma wszystko załączone na raz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja37, Masz spadek 0,6V a ja 1V ale czy to tak źle?

Mierzyłeś aku na zdjętych zaciskach przed włączeniem silnika czy po uruchomieniu?

Jeśli po uruchomieniu to napięcie powinno spadnąć poniżej 12,9V po jakimś czasie.

W moim Bannerze 55Ah nawet jak był nowy miał 12,6V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem przed uruchomieniem a zacisków nie zdejmowałem.

Wtedy działa tylko pamięć radia, pamięć kompa, alarm i ładowanie syreny alarmu, to chyba duzo prądu nie bierze?

 

A spadek może mam mniejszy, bo mniej gratów do włączania?

Włączyłem światła drogowe, tylne przeciwmgielne, dmuchawę na 4, migacz, radio, światełko w środku.

Wycieraczek się nie dało, bo odchylić się nie da przez maskę, a na sucho nie chciałem puszczać.

 

U ciebie jest więcej gratów na pewno do włączenia.

 

Mój aku ma 56Ah i ma 2 lata.Centra futura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności