Skocz do zawartości

akumulator i ładowanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

FENIX2,

Zastosuj jakiś porządny przewód minimum 4 mm2 zakończony końcówkami oczkowymi.

 

 

GrzECHO,

Polecam masę dostępną w każdym Polmozbycie > taka miedziana do Poloneza :D

 

Tak będzie ale przewód będzie z pracy a nie z polmozbytu, jeszcze polutuje zaciski na końcówkach oczkowych. :)

 

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 17:30 ]

FENIX2,

0,2A to za duży prąd!! I to może być przyczyna! PO 24h masz już 4.8A a po 4 dniach w garażu masz 19A czyli akumulator rozładowany do 50% :)/quote]

 

Jak rozumiem prąd który pobiera komputer to 0,08A po 24H mam 1,92

Czyli po 28 dniach na parkingu akumulator pada mi na pobór prądu przez komputer, przy założeniu że ładowany jest na 100%

To ładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem prąd który pobiera komputer to 0,08A po 24H mam 1,92

Czyli po 28 dniach na parkingu akumulator pada mi na pobór prądu przez komputer, przy założeniu że ładowany jest na 100%

To ładnie

Zgadza się, do tego dolicz sobie to że akumulator który nie jest do niczego podłączony z czasem też się rozładowuje. Dlatego w dobrych sklepach ładują je co jakiś czas.

 

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 18:30 ]

Polecam masę dostępną w każdym Polmozbycie > taka miedziana do Poloneza :D

Może być zwykła miedziana linka nawet w izolacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem normalne przewody (z końcówkami oczkowymi ;) zaprasowane i polutowane)

jeden 25mm2 z obudowy alternatora do najbliższej masy(karoserii)... z tego styku kolejny przewód tym razem 4mm2 prosto do minusa akumulatora jak mi poradził ja37,

Ładowanie po uruchomieniu silnika 14,52V

Po załączeniu wszystkich odbiorników 13,98V

Zaje****ście

Pozostało mi zrobienie dodatkowego włącznika(włącznik wyprowadze na "desce" przy innych bajerach) na zasilaniu radia, które rozładowywało mi aku przy do tego słabym ładowaniu(0,08 komputer i 0,13 pobór przez radio=0,21A) żeby za każdym razem nie zdejmować klemy z akumulatora, prąd komputera 0,08A nie jest w stanie rozładować mi akumulatora chyba że po miesiącu na postoju a to raczej nie możliwe.

W cholere niepotrzebnej roboty było przy wymontowaniu altka, ale najważniejsze że jest już dobrze

Dzięki jeszcze raz za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności