Skocz do zawartości

Jak rozpoznać silnik ISUZU


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o praktyczne różnice: spalanie, awaryjność itd.

Jest to silnik bardzo przyzwoity, pochodzący od fiata, ekonomiczny średnie spalanie dla Corsy 4,5 l/ 100 km, niezła kultura pracy. Jest oszczędny, oszczędzi Twoją kieszeń nie tylko na stacji benzynowej ale i w serwisie (brak konieczności wymiany paska rozrządu)!, posiada łańcuch a dzięki łańcuchowemu napędowi wałka rozrządu nie ma konieczności okresowej wymiany paska zębatego!

Nie bez powodu silnik Opla 1.3 CDTI otrzymał tytuł "Silnika Roku 2005"!

Występuje w dwóch wersjach:

Wersja 51kW/70KM z momentem obrotowym 170 Nm,

Wersja 66kW/90KM, ze zróżnicowaną geometrią turbosprężarki, 200 Nm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Bogo. Bardzo mi pomogłeś. Fajnie, że są fora gdzie otrzymasz rzetelne informacje i nikt się ciebie nie czepia, że nie masz podstaw wiedzy. Pytanie- odpowiedz. Jestem wielce tym zbudowany. Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Bogo. Bardzo mi pomogłeś. Fajnie, że są fora gdzie otrzymasz rzetelne informacje i nikt się ciebie nie czepia, że nie masz podstaw wiedzy. Pytanie- odpowiedz. Jestem wielce tym zbudowany. Pozdrawiam serdecznie.

No, ja też dziękuję za rzetelne informacje o tych silnikach isuzu, teraz już wszystko wiem :beer:

 

Ale ludzie piszący: "W corsach C nie było silników isuzu, bo tak słyszałem" to jest LOL...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsy C i obecna mają pod maskami silniki Isuzu:

 

oznaczone numerem silnika zaczynające się od Y17 oraz Z17 (różne moce od 65KM do 125KM) wszystkie mają głowice 16 zaworowe.

 

oraz jak w świadectwie homologacji jest wpisane GMIDEL jako producent silnika (General Motors Isuzu Diesel Engine Limited) to na pewno będzie silnik Made in Isuzu :beer:

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem forum, mam nastepujące pytanie: padł mi silnik w combo 2003r typ silnika y17dtl 65KM czy teraz da się włożyć silnik y17dt, podkreslam że chodzi mi o włożenie jedynie gołego silnika bez osprzętu ponieważ mój jest ok, bardzo prosze o pomoc bo samochodzisk stoi i niszczeje a ja nie moge znaleźć odpowiedniego silnika y17dtl a y17dt jest zdecydowanie więcej i można już coś wybrać, pozdrawiam damkal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam mam pytanie jaka jest roznica miedzy silnikiem 1,7d x17d a silnikiem 1,7 dti y17dt chodzi mi oto czy mozna wstawic silnik 1,7 d z corsy b do corsy c w ktorym jest silnik 1,7 dti dodam ze uszkodzony i czy konstrukcja blokow jest taka sama

 

 

Połączyłem temat z istniejącym

na przyszłość proszę pisać w istniejących tematach i korzystać z wyszukiwarki na forum.

Edytowane przez adas2o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zapewne Wiesz jak wyglądają te silniki przed 2000r, na natomiast od tego roku zaczęto w oplach montować dwa nowe rodzaje silników isuzu o mocy 75km http://www.corsaclub.pl/img/y17dt.jpg i obniżonej do 65km http://www.corsaclub.pl/img/y17dtl.jpg .

 

 

Witam. Czy ktoś może mi wyjaśnić gdzie szukać, gdzie patrzeć, na co aby dostrzec różnice? Jutro jadę do Corsę C 1.7 DTI i zalezy mi na precyzyjnym określeniu rożnic, które sam mógłbym dostrzec.

Edytowane przez Karim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności