Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario_80

 

Jacek pisał prawdę - sintra ma takie spalanie - koleżance Oli udało się zejść ze spalaniem do 10l lpg/100km - ale jazda emerycka. w silniku 3.0 V6.

To powiedz ile palił jej pod obciazeniem przy 150-170km/h, bo tylko w to spalanie w tym zakresie u Jacka nie wierze. Pozostałe jego info OK.

Prawie kazdy silnik przy emeryckiej jezdzie pali malo. Np. jakies koreanskie 1.4 100PS I przy 90km/h bierze 5.1l, a przy 140km/h juz prawie 9L. Roznice widac jak na dloni. POnadto trzeba wziac pod uwage, ze sa to tylko wskaznia kompa, ktore nie musza pokrywac sie z realem, oraz pomiar przy stalej predkosci ktory nie zawiera rozpedzania sie i hamowania, a w takim trybie spalanie bedzie jeszcze wieksze, przy zachowaniu tej samej sredniej predkosci jazdy z calej trasy.

 

Odsylam do wiekszej ilosci przykladow na kanal y2b autocentrum, gdzie pomiarow jest od groma i nie ma mozliwosci, ze pomiedzy jazda spokojna a autostradowa predkoscia jest znikoma roznica - nawet w dieslu.

 

 

Kanał:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLk8nX41C7fdhpjXdc3sddqNYfdYgzB7zi

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego ja piszę o realu - czyli spalanie rzeczywiste - komp robi oszacowania i może się dużo różnic od rzeczywistości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva 1,4 140KM - Wrocław, czyli w większości czasu korki lub ciągnięcie się za autobusami - 9,5l/100km

 

W trasie w trybie autostradowym - 130km, tempomat i 6-bieg - 6,7l/100km

 

Za miesiąc gazuję i zobaczymy co wyjdzie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Co do Sintry te szybkości to jazda nad morze przez 120 km autostradę z 150 km lokalne i z 200 km. S do szczecina .Tak jeżdżę ze autostrady 150 km/h rzadko schodzę poniżej ,lokalne do 110 max (liczę wg licznika ,a on oszukiwał o 10 km /h )możecie mi nie wierzyć ale ten mój !!!! tyle palił na to nic nie poradzę ,ale to już historia .Teraz męczę Merivę :D Po założeniu gazu po paru dniach jazdy ,przejechaniu 150 km weszło 15.04 litra ,ale tego pomiaru nie biorę pod uwagę dlatego że sporo zrobiłem bez korków .Następne zrobię po 400 km i wtedy będzie bliże prawdy :ph34r:

Ps Moja sintra nie miała komputera


 


Do Cezeta

Masz już gazownika ,jeśli nie napisz na pr to ci polecę gościu jest ok ,dopiero co mojego tam zagazowałem a widzę ze z Wrocławia jesteś

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do Cezeta Masz już gazownika ,jeśli nie napisz na pr to ci polecę gościu jest ok ,dopiero co mojego tam zagazowałem a widzę ze z Wrocławia jesteś

 

 

Kolega się chyba zapomina na jakim forum jest.

Tutaj nie ma prywaty.

Jedynie gdyby poza wiedzą żony na dziwki się umówić.

Masz konkretnego mechanika to pisz o nim w polecanych.

Masz jakąś wiedze na konkretny temat ?

To też się z nią podziel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Ok teraz wiem dlatego nie chciałem pisać o warszczacie tu, ktoś chciał zdjęcia instalacji zrobię parę zdjęć i wrzuce może się okazać ze instalacja nie tak

Daj foto spod maski to ocenimy co to za spec.

post-41494-0-16878200-1520927047_thumb.jpg

post-41494-0-00296500-1520927060_thumb.jpg

post-41494-0-17420900-1520927073_thumb.jpg

post-41494-0-07226100-1520927091_thumb.jpg

post-41494-0-40221000-1520927102_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności