Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sintra 98

Dziś tankowałem 250 km z czego około 40 km autostradą wyszło 25.lit to wychodzi 10/100 ,wiec chyba dobry wynik a teraz coraz cieplej .A teraz z innej beczki jechałem 160-170 autostradą i przy wyprzedzaniu tira albo lekkie boczne wiatry strasznie rzucało mi autem ,gdzieś czytałem ze meriva tak ma może ktoś tak miał itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy dalsze rozważania o zachowaniu Mery na drodze proszę prowadzić tutaj:

http://forum.opel24.com/topic/83531-zachowanie-merivy-na-drodze/

 

Ten temat tyczy spalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do tych co jeżdżą na gazie , w piątek wyjechałem do rodzinki zatankowałem na shell zrobiłem 205 km i zatankowałem i o mało nie padłem przy dystrybutorze weszło 20 litrów .To znaczy 9,7/100 km średnia wg kompa 77 km/h ,jechałem trochę ponad dozwolone szybkości.Dziś wracałem po 103 km zatankowałem wyszło 6.9 średnia również delikatnie ponad normę szybkość ,żeby potwierdzić drugi pomiar 106 km i weszło 8,94 ,a średnia 8.4 ale teraz jechałem na klimie i z 40 km trasami szybkiego ruchu i tam było ponad więcej niż dozwolona szybkość .Co najważniejsze jak były mrozy palił 10.8 ,jak nastało ciepło raz było 10 na 100km ,po wymianie opon wzrosło ponad 11 ,dzis jak wyszło mi te 9,7 zajechałem na stacje i sprawdziłem ciśnienie w oponach ,miałem różnie w jednym 2,8 2,7,dałem po 2,5 i własnie po tym wyszło mi dużo mniej .I teraz do sedna co do jasnej ......może być z tym wszystkim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LPG spalania nigdy nie ustalisz tak dokładnie jak z Pb.

Różnica wychodzi przy tankowaniu w różnych temp..

W ustawieniu auta przy dystrybutorze w zależności od ułożenia wielozaworu w butli do jazdy do przodu czy do tyłu.

Ja mam do przodu i gdy ustawię auto do tankowania pod górkę ( na tej samej stacji) to wchodzi mi 2 litry więcej niż odwrotnie

 

Od ciśnienia na dystrybutorze

Styl jazdy .

U mnie do 90 km/h w trasie bierze 7 l a juz powyżej nich ok. 9-10

W mieście też 10 l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak teraz będzie wychodzić w mieście,jak wspominałem przy -15 brał 10.8 a jak nastały ciepłe dni nawet 10 wyszło ale po wymianie kół ponad 11

????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak wspominałem przy -15 brał 10.8 a jak nastały ciepłe dni nawet 10
To policz ile na mrozie spalil do tego Pb, i ile gdy sie cieplej zrobilo. Poza tym w zimie jest lepsza mieszanka LPG i auto duzo wiecej nie powinno palic, chyba ze sie dlugo nagrzewa.

 

Nie tankuj co pare km tylko pelny zbiornik. Jesli spalanie LPG nie przekracza 20% wskazan Pb to sie nie ma czym martwic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie mi zalączał sie gaz po okolo 800 m ,teraz juz 300-400. Jak go kupiłem to podobny styl i prędkość jak teraz tylko to byl luty wyszło 6,1pb. Wiec myślałem ze wyjdzie teraz na LPG około 8 ,w miescie w zimie bylo 9.1-9.3,jak założyłem gaz wychodziło dokładnie 1.5 litra wiecej,spieprzylo sie jak opony zalorzylem. Spalanie poszybowalo grubo ponad 11,i też pierwsze tankowanie na trasie prawie 10 ,jak zmienilem cisnienie w kolacji na równe we wszystkich to srednia wyszla nie cale 8 litra,czepiam sie tych opon ze względu mialem Stilo 1.9jdt i tam mala roznica w kole powodowała wzrost spalania. Dlatego wrzucilem ten temat bo będę atakował gazownika moze cos sie rozjechalo. A teraz wyjeżdzę do końca gaz po miescie i zobacze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - jakie opony, jakie koła?

Jeśli zamieniłeś przykładowo zimowe 16 cali z szerokością 195, na 18 cali z szerokością 245 i do tego jakieś chińczyki z indeksem F lub G, to nie ma się co dziwić :)

 

U mnie na LPG pali równiutko tyle samo co paliła na benzynie - 9,5litra w trybie miejsko-dynamicznym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie na LPG pali równiutko tyle samo co paliła na benzynie - 9,5litra w trybie miejsko-dynamicznym

 

 

Z mojego doświadczenia to masz za ubogo .

LPG powinno wyjść więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności