Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie ja bym zostawił.

Jeżeli dynamika podczas przyspieszania jest dobra to bym tak zostawił i się cieszył z tańszego tankowania.

Czasem nawet lepiej gdy gaz jest trochę bardziej na bogato niż ubogo bo nie cierpią tak zawory( nie wypalają się)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 l będzie palić na trasie pod warunkiem że jazda będzie ekonomiczna.

Sam musisz dojść do tego na jakich prędkościach .

U mnie 90-100

Powyżej koniec ekonomii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 l będzie palić na trasie pod warunkiem że jazda będzie ekonomiczna.

Sam musisz dojść do tego na jakich prędkościach .

U mnie 90-100

Powyżej koniec ekonomii

tez tak stwierdzam w z16xep. Ostatnio zrobilem trase Toruń - Szczecin, wieksza czesc na tempomacie 100km/h, spalanie 7,2l/100km, trasa w druga stronę, predkosci 110-120km/h, spalanie ok 9,5l. Nie uwzgledniam roznic w stacjach paliw,bo musiałbym czesciej te trasy robic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z mojego doświadczenia to masz za ubogo .

LPG powinno wyjść więcej.

Zaleta najnowszych komputerów do lpg. U mnie też teraz to samo wychodzi na najnowszym lovato. A po przełączeniu automatycznie na gaz nie czuję spadku mocy. Ba nie czuję momentu przełączenia. Słyszę tylko cyknięcie w bagażniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zaleta? Prosta matematyka, gazu zawsze powinien więcej spalić z uwagi na inną kaloryczność. Najnowszy sterownik tak dobierze mieszankę, że spali odpowiednią ilość gazu - zawsze większą niż benzyny. Jeśli pali mniej lub tyle samo, to jest syfiastym sterownikiem, który dawkuje zbyt ubogą mieszankę a to z kolei ma negatywny wpływ na głowicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośnie do spalania gazu a mocą,nie wiem czy to moje odczucie ale jak wg mnie moja meriva zaczęła więcej palić gazu zauwarzyłem ze aytko dostało mocy o wiele lepiej się zbiera. Nareazie nie chce zawracać d...y gazownikowi wyjeżdzę do końca gaz i zobacze jak wychodzi,mogło cos się samemu po przestawiać w gazie ze jest mocniejszy a zarazem więcej pali. Jeśli nic się nie zmieniło to napewno nie będę dążył do zmniejszenia spalania kosztem mocy ,puki gaz jest ponad 2 razy tańszy niż PB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja meriva zaczęła więcej palić gazu zauwarzyłem ze aytko dostało mocy o wiele lepiej się zbiera.

Podziekuj gazownikowi za darmowego chipa, a tak naprawde na gazie auto z regułu ma pare PS mniej, ktore przy bardzo malych pojemnosciach silnikach moze byc troche odczuwalne, zas przy normalnych i wiekszych pojemnosciach na gazie auto nie ma wiekszej mocy, aczkolwiek zdarzaly sie przypadki ze na LPG auto polecialo pare km wiecej przy Vmax, ale to by moglo rowniez oznaczac niedomagania fabrycznego ukl. paliwowego w aucie - np. zuzyta pompa paliwa.

Proponuje sprawdzic elastycznosc na danym biegu na Pb i LPG, zebys wiedzial czy faktycznie masz wieksza moc na LPG.

W miedzyczasie podepnij sie jakims skanerem ELM pod OBD by wiedziec jakie masz korekty sondy lambda.

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności